شما در حال مشاهده هستید قوی ترین درمانگرها در فنگ شویی کدامند؟

قوی ترین درمانگرها در فنگ شویی کدامند؟

هنگامی که فنگ شویی یک خانه را بررسی می کنیم ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد که انرژی را راکد و مسدود کرده باشد.  راه حل هایی وجود دارد که شما می توانید آنها را انجام دهید و نتیجه بگیرید. با انجام قوانین فنگ شویی و یا تغییر چیدمان می توانیم انرژی هماهنگی در خانه خلق کنیم و آرامش بیشتری تجربه کنیم.  همه این راه حل ها به نوعی “درمانگر فنگ شویی” هستند که در این مقاله از فنگ شویی شایگان به آنها می پردازیم.

درمان یا درمانگر فنگ شویی چیست؟

درمانگر فنگ شویی چیست؟

در تئوری فنگ شویی، درمان یک اصطلاح است. در بیشتر موارد، درمان، نشان دهنده عنصری است که شما در خانه یا محل کار خود به آن نیاز دارید.

به عنوان مثال، اگر خانه شما فاقد انرژی شادی است، یک گلدان گل داوودی را در ورودی خود قرار دهید. آنها نمایانگر خورشید هستند و به همین دلیل همان انرژی شادی بخش و حیات بخش را به خانه شما می آورند. “بیماری” کمبود انرژی شادی آور است و درمان، گل های داوودی است.

“درمان فنگ شویی”  روش های مختلف کار با انرژی خانه برای رسیدن به نتیجه دلخواه و بهبود آن است. “درمانگر فنگ شویی” یا “تقویت کننده فنگ شویی” انرژی خانه شما را تقویت می کند و به بازگرداندن تعادل مناسب پنج عنصر کمک می‌کند.

فعال کردن یک درمان فنگ شویی در خانه شما می تواند مشکلات خاصی را که در زمینه های مختلف زندگی خود با آن مواجه هستید، مانند شغل، سلامت، ثروت ، عشق و خانواده برطرف کند.

درمانگرها یا درمان‌های فنگ شویی «تقویت‌کننده» نامیده می‌شوند، زیرا انرژی چی را در خانه شما تقویت می‌کنند. به عنوان مثال، اگر خانه شما به انرژی عنصر آتش بیشتری نیاز دارد، روشن کردن یک شمع یا استفاده از رنگ قرمز در یک اتاق خاص به عنوان یک درمان در نظر گرفته می شود.

هرگاه عنصری در بخشی از خانه شما نباشد، می تواند تأثیر منفی بر حوزه مرتبط زندگی شما داشته باشد و نیاز به درمان دارد. معمولاً از یک شیء فیزیکی به عنوان درمانگر استفاده می شود. بسیاری از درمان ها به راحتی قابل اعمال هستند. تقریباً هر وسیله دکوری اگر نشان دهنده عناصر پنج گانه باشد، می تواند به عنوان یک تقویت کننده عمل کند.

پیشنهاد می کنیم مقاله مرتبط “فنگ شویی خانه” را نیز مطالعه نمایید.

قوی ترین درمانگر در فنگ شویی چیست؟

پرکاربردترین و قوی ترین درمانگر در فنگ شویی خود پنج عنصر می باشد. عناصر پنجگانه شامل آب، چوب، آتش، خاک و فلز است. استفاده از عنصر واقعی بسیار قدرتمندتر از استفاده از رنگ است.

نحوه فعال کردن عناصر یا درمانگرهای فنگ شویی

پنج عنصر فنگ شویی با جهت های خاص قطب نما مرتبط هستند. می توانید عنصری را فعال کنید که در بخش خاصی از خانه شما وجود ندارد.

همانطور که قبلا در مقاله پنج عنصر توضیح دادیم رنگ سفید و یا سکه یا کاسه فلزی همگی عنصر فلز را تقویت می کنند. اگر مجبور بودید از عنصر فلز برای اصلاح فنگ شویی استفاده کنید، بهتر است به جای استفاده از رنگ سفید از یک کاسه فلزی یا چند سکه استفاده کنید، استفاده از رنگ ها خوب است اگرچه به اندازه استفاده از خود عنصر قدرتمند نیست.

معرفی درمانگرهای فنگ شویی

در ادامه 9 درمان قوی و در عین حال کاربردی را معرفی می کنیم:

1. پنج عنصر

همانطور که گفته شد قوی ترین درمانگر و تقویت کننده همان پنج عنصر هستند.

از عناصر چوب در بخش شرقی و جنوب شرقی خانه استفاده کنید. بخش جنوب شرقی که مربوط به ثروت و فراوانی است و بخش شرقی مربوط به سلامت. می توانید اشیاء چوبی و مبلمان و گیاهان را قرار دهید.

آتش در جنوب را فعال کنید. شما می توانید با استفاده از شمع و نور برای بهبود شهرت و به دست آوردن شناخت و دیده شدن استفاده کنید.

از عناصر خاک در جنوب غربی و شمال شرقی استفاده کنید. در جنوب غربی برای بهبود روابط عاشقانه از کریستال و برای تحصیل و آموزش در قسمت شمال شرقی از سفال و قطعات سرامیکی استفاده کنید.

عناصر فلزی را در غرب و شمال غرب بیاورید. برای فعال کردن عنصر فلزی با اشیاء فلزی غیر تیز استفاده کنید تا به ترتیب بخش های مربی و افراد مفید در شمال غرب و بخش خلاقیت و فرزندان خود را در بخش غرب خانه تقویت کنید.

از آب برای شمال استفاده کنید. عنصر آب از  بخش شمالی پشتیبانی می کند. برای بهبود فرصت‌های شغلی، از آبنما، آکواریوم یا نقاشی‌های آب استفاده کنید.

قوی ترین درمانگرها در فنگ شویی

2. گیاهان

گیاهان نشان دهنده طبیعت، رشد و نیروی حیات هستند. گیاهان انرژی مثبت را ترویج می کنند، آنها را می توان در گوشه های اتاق و مناطقی که انرژی بد یا راکد وجود دارد استفاده کرد. این عنصر نشان دهنده چوب و خاک است و می تواند همراه با چرخه پنج عنصری برای اصلاح عدم تعادل عناصر استفاده شود. از یک گیاه بزرگ می توان برای کمک به سلامت و تندرستی یا برای تقویت مناطقی که ممکن است تأثیر منفی بر امور مالی داشته باشد استفاده کرد.

3. رنگ ها

رنگ یکی از مهم ترین و موثرترین درمانگرها در فنگ شویی است. در فنگ شویی، هر بخش از  باگوا با یک رنگ مرتبط و فعال می شود. رنگ‌ها اثرات روان‌شناختی قدرتمندی دارند و می‌توانند انرژی درون اتاق را با ارتباط آن با عناصر تغییر دهند. به عنوان مثال، رنگ سبز با طبیعت، رشد و ثبات مرتبط است. از طرف دیگر، قرمز یک رنگ انرژی زا است و  بسیار فرخنده در نظر گرفته می شود. زرد می تواند نمایانگر خورشید، سرزندگی و طول عمر باشد.

4. لامپ ها و روشنایی

یک درمان بسیار همه کاره، نور به خودی خود انرژی مثبت ایجاد می کند. قرار دادن آنها در بیرون خانه می تواند نواحی “از دست رفته” را تقویت کند و در داخل خانه، آنها انرژی را تقویت می کند. به اتاقی در خانه خود فکر کنید که نور بدی دارد… چه حسی به شما می دهد؟ حالا نور خوب را در آنجا قرار دهید، فورا احساس بهتری پیدا می کنید.

قوی ترین درمانگرها در فنگ شویی موسیقی

5. موسیقی

استفاده از موسیقی و صداهای دلپذیر فورا انرژی کل یک خانه را بالا می برد، می توانید از آن برای پوشاندن صداهای آزاردهنده ترافیک در پس زمینه استفاده کنید. موسیقی ملایم نیز یک راه عالی برای تقویت چی در خانه شما است. انرژی مثبت این نوع موسیقی ها، خلق و خوی شما را تقویت می کند و بلافاصله یک احساس گرم و دعوت کننده ایجاد می کند.

از طرف دیگر، موسیقی بلند و خشن انرژی را مختل می کند. کلمات و مفاهیم منفی، ارتعاشات کمی دارند، بنابراین هر موسیقی که در مورد چیزهایی منفی صحبت می کند، انرژی را تقویت نمی کند، مهم نیست چقدر آن آهنگ را دوست دارید.

6. آب نما و آکواریم

آب نقش بسیار مهمی در درمان فنگ شویی ایفا می کند، ما از آب برای جذب و گرفتن  انرژی چی استفاده می کنیم. جنبه کلیدی هر دو این درمان های آب این است که آب به جای ثابت بودن در حرکت است. آب متحرک دارای انرژی چی قوی است، بنابراین یک راه بسیار موثر برای افزودن عنصر آب به فضا است.

تفاوت بین آبنما و مخزن ماهی در این است که آنها روش های مختلفی برای اضافه کردن آب متحرک به فضای شما هستند. یکی بهتر از دیگری نیست. اینکه آیا آب متحرک را با فواره یا آکواریوم اضافه کنید، صرفاً به اولویت شخصی شما بستگی دارد.

فواره‌های آب و آکواریوم‌ها اغلب به عنوان درمان‌های مناسب برای حوزه‌های شغلی و ثروت ذکر می‌شوند. این به این دلیل است که ناحیه شغلی با عنصر آب مرتبط است. آنها همچنین افزودنی های قدرتمندی به منطقه ثروت هستند، زیرا کنج ثروت خانه با عنصر چوب مرتبط است و چوب توسط آب تغذیه می شود.

موضوع دیگری که می‌خواهم توضیح دهم این است که، فقط به این دلیل که آب افزودنی خوبی برای ثروت و زمینه‌های شغلی است، به این معنی نیست که شما باید هم یک آبنما و هم یک آکواریوم را به فضای خود اضافه کنید.

 انتخاب شما از درمان‌ها و بهبودها باید بر اساس آنچه که برای فضای شما مناسب است باشد، نه فقط بر اساس آنچه در فهرست «درمان‌های خوب برای این ناحیه» وجود دارد. وقتی شک دارید، به جای افراط، ظرافت را هدف بگیرید. فنگ شویی در مورد هماهنگی و تعادل است، و این به معنای جلوگیری از افزودن بیش از حد چیزهای خوب است.

7. آینه

آینه ها در فنگ شویی یک درمان محسوب می شوند. آنها می توانند انرژی مثبت را تحریک کنند و می توانند برای گسترش فضا و همچنین ایجاد نور بیشتر استفاده شوند. بنابراین، با انعکاس چیزی مثبت، می توان از آینه ها برای افزایش انرژی خوب استفاده کرد.همچنین با انعکاس چیزی منفی، آینه ها همچنین می توانند انرژی بد را افزایش دهند. 

به عنوان مثال، اغلب آینه ها در اتاق غذاخوری آویزان می شوند، زیرا این فضا نشان دهنده فراوانی و ثروت است. آویزان کردن آینه در اینجا این انرژی را گسترش می دهد. با این حال، اگر روی میز ناهارخوری مجموعه ای از کارهای ناتمام دارید، آینه ای که در اینجا قرار داده شده است، این پتانسیل را دارد که حجم کار شما را افزایش دهد یا دو برابر کند. قبل از آویزان کردن آینه، باید بررسی کنید که چه چیزی را منعکس می کند. آینه های محدب یا مقعر یا باگوآ  بحث مفصلی دارند که در مقالات دیگر به آنها اشاره کرده ایم.

قوی ترین درمانگرها در فنگ شویی هنر و تابلو نقاشی

8. هنر

هنگامی که انرژی یک فضای زندگی راکد است و به طور مطلوب جریان ندارد، یک نقاشی یا عکس رنگارنگ می تواند انرژی را بالا ببرد و حس و حال فضا را عوض کند. از نقاشی‌ها و مجسمه‌ها نیز می‌توان برای جهت دادن به انرژی استفاده کرد و آن را به روشی مفیدتر جریان داد. زیبایی در نگاه بیننده است؛ هیچ قانون ثابت دیگری در مورد هنر را نمی توان به کار برد جز اینکه اگر شما را راضی کند خوب است.

9. کریستال

درمانگران معمولاً از سنگ های خود با قرار دادن آنها بر روی چاکراهای بدن برای تأثیرگذاری بر بدن و التیام بیماری استفاده می کنند. قرار دادن کریستال ها در مکان های خاص در خانه شما می تواند اثرات مشابهی داشته باشد اما در سطح وسیع تری.بنابراین اگر به کریستال های فنگ شویی علاقه مند هستید، سنگ های مختلف بر اساس تأثیرات و خواص آنها، خواص مختلفی را به خود اختصاص می دهند.

سنگ رز کوارتز یک شفا دهنده ماهر است و معمولاً برای التیام هر جنبه ای از روابط و تجربیات عاشقانه استفاده می شود. چشم ببر از نظر متافیزیکی، می تواند وضعیت را شفاف کند، به تمرکز ذهن شما، محافظت از انرژی، کاهش ترس و ارتقای وضوح ذهنی کمک کند. سیترین یکی از بهترین کریستال های فنگ شویی برای ثروت است، با این حال، این سنگ برای تقویت عزت نفس و ایجاد انرژی مثبت در هر مکانی ایده آل است. یک کریستال کوارتز شفاف تضمین می کند که ذهن شما باز و کنجکاو باقی بماند.

راه حل ها و درمان های فنگ شویی

در بخش مقالات وبسایت فنگ شویی شایگان راه حل هایی برای هر جنبه از زندگی و تقویت این بخش ها آورده شده که می توانید مطالعه نمایید.

 • شغل و کسب و کار
 • عشق و ازدواج
 • ذهن
 • سلامت
 • ثروت
 • شهرت
 • تحصیل
 • روابط
 • فرزندان

بر اساس کاربری بنا و بخش های مختلف خانه نیز درمان هایی وجود دارند که در مقالات دیگر وبسایت به آنها اشاره کرده ایم

 • خانه
 • اتاق خواب
 • اتاق کار
 • آشپزخانه
 • محل کار

همه درمان ها یکسان نیستند!

هدف از فنگ شویی ایجاد تعادل و هماهنگی در خانه های ما است، و درست مانند یک پزشک که نمی تواند درمان های مشابه را بارها و بارها تجویز کند، درمان ها نیز می تواند بر اساس اتاق و خانه متفاوت باشد.

کلام آخر

اکثر مردم فکر می کنند با خرید چند وزغ و بودا مشکل حل می شود .مراقب کسی باشید که در مورد خانه شما مشاوره می دهد و به شما توصیه می‌کند تعداد زیادی از نمادهای فنگ شویی را بخرید، ممکن است هزینه و زمان زیادی را صرف کنید و نتیجه موثری نگیرید چرا که فنگ شویی را اصولی انجام نداده اید. در این مقاله قوی ترین و موثرترین درمانگرها را معرفی کردیم که دسترسی به آنها ساده است. سعی کنید ساده ترین نکات گفته شده در مقاله را انجام دهید و در صورت تمایل به نتایج بیشتر از مشاور معتبر کمک بگیرید.

برای تقویت انرژی خانه خود به کمک نیاز دارید؟ امروز برای مشاوره فنگ شویی با من تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید