در این مقاله با معنی و فلسفه فنگ شویی آشنا می شوید، اینکه چطور می توانید با این هنر، محیطی را برای دستیابی به اهدافتان، برنامه ریزی کنید. همچنین با تاثیر شگفت انگیز این هنر در حوزه های مختلف دنیای امروز آشنا خواهید شد.

 با استفاده از تکنیک‌های ساده و در عین حال موثر فنگ شویی، می‌توانید خانه خود را به مکانی تبدیل کنید که ذهن، جسم و روح شما را آرام کند. پس، بیایید سفری را آغاز کنیم تا خانه ای بسازیم که زندگی شما را ارتقا دهد. همراه ما باشید تا انتهای این مقاله از فنگ شویی شایگان .

فهرست

فنگ شویی چیست؟

فنگ شویی چیست؟

اگر شما هم عبارت ” فنگ شویی چیست ” را جستجو کرده باشید، با تعاریف بسیاری مواجه خواهید شد. فنگ شویی مجموعه ای از باورها و اعمال برخاسته از جهان بینی و کیهان شناسی چینی و آسیای شرقی دو تا سه هزار ساله است. فنگ شویی مدت هاست که از آسیا مهاجرت کرده است و حضور تجاری، فرهنگی، اجتماعی و بین المللی آن در حال افزایش است.

معنای تحت الفظی

فنگ شویی به معنای آب و باد است (این عبارت از شعری قدیمی در مورد ارتباط زندگی انسان و محیط زیست گرفته شده است) دو عنصری که در هستی سمبل حرکت و حیات هستند. این دو زاینده و آرامش بخش هستند. فنگ شویی هنر و دانش جاگذاری و چیدمان درست اشیا با سابقه ای چند هزار ساله است که در محیط درون و پیرامون زندگی ما تعادل را برقرار می سازد و باعث ترویج سلامتی، شادی، سعادت و انرژی می شود.

انرژی دوباره بخشیدن به فضا

 فنگ شویی یکی از دانشهای کهن دنیای شرق است که در میان ابزارهای قدرتمند دیگر، به دنبال انرژی دوباره بخشیدن به فضا است. وقتی به درستی انجام شود، دگرگون کننده است و زندگی را تغییر می دهد. فنگ شویی از بسیاری جهات مانند طب شرقی است با این تفاوت که توصیه های انجام شده در آن به جای اینکه درباره افراد باشد ، در مورد فضاها صدق می کند. می توان گفت که فنگ شویی برای خانه همان چیزی است که طب سوزنی برای بدن است.

پیشنهاد می کنم مقاله مرتبط “فنگ شویی خانه” را نیز مطالعه کنید.

فنگ شویی

دانش انتخاب محیطی زنده

فنگ شویی دانش انتخاب محیطی زنده است که در آن تمام عناصر و انرژی ها در تعادل باشند و در هر سطحی از زندگی به شما کمک می کند با تغییراتی که در خود و محیط خانه یا کارتان می دهید زندگیتان را ارتقا دهید. این هنر باستانی می تواند چی (انرژی) را در خانه شما احیا کند و می تواند به شما کمک کند تا مسیر و هدفتان را در زندگی خود پیدا کنید.

فنگ شویی چیست؟

خانه شما بیانگر روحیات و شخصیت شماست

“همه چیز در زندگی بیرونی شما – به ویژه محیط خانه شما – منعکس کننده خود درونی شماست. محیط اطراف شما از بسیاری جهات تجلی قابل مشاهده شماست، استعاره ای از چگونگی زندگی شما در این لحظه از زمان.”

فضای ما بازتاب واقعی آن چیزی است که ما هستیم. فنگ شویی در عمل به معنای یادگیری همگام سازی فضایمان با خودمان است، با استفاده از آن می توان محیط هایی ایجاد کنیم که جریان آزاد انرژی، هارمونی و توانمندی شخصی را تداعی می کند.

این هنر زمانی مهم تر جلوه می کند که شما احساس نومیدی می کنید زیرا ممکن است برخی عناصر محیط تان بی آنکه بدانید، ناخودآگاه شما را اذیت کند و تعادل را برهم زند. شما می توانید از اصول آن برای بهبود وضع خانه و زندگی تان استفاده کنید.

فنگ شویی فراتر از چیدمان است

فرقی نمی کند معتقد باشید یا شکاک مطلق، فنگ شویی می تواند راهی خوشایند برای ایجاد یک محیط آرام در همان زمان باشد. دانش باستانی این هنر در هسته خود چیزی بیش از ایجاد یک فضای هماهنگ با استفاده از عناصر و رنگ هاست.

فنگ شویی دانشی کل نگر است. کل نگر بودن به این معنا که فنگ شویی تنها چیدمان اشیا نیست، بلکه نگرشی فراگیر و رویکردی جامعتر دارد که جنبه های ذهن، جسم، روح و فضا را با هم شامل می شود.

این در مورد ذهن آگاهی ، هماهنگ شدن با محیط خود، تصدیق وجود نیروی حیات و عناصر متافیزیکی است که ما را احاطه کرده اند، اما کمتر مورد توجه قرار می گیرند.

تحقیقات مدرن در فیزیک کوانتومی و این دانش باستانی هر دو به این واقعیت اشاره دارند که در طبیعت، همه چیز زنده است، همه چیز به هم متصل است و همه چیز در حال تغییر است. در سطح انرژی کوانتومی، هیچ جدایی بین محیط ما و خودمان وجود ندارد.

وقتی محیط بیرونی فرد با تعادل پویای طبیعت هماهنگ می شود، محیط درونی فرد ناگزیر این تعادل را منعکس می کند. این اثر تسکین دهنده سیستم عصبی مرکزی است و در نتیجه بدن، ذهن و روح آرام و پرانرژی ایجاد می کند.

تعامل انسان و محیط

فنگ شویی اساساً تعامل انسان و محیط اوست. شما می توانید بر این انرژی های متقابل تأثیر بگذارید و به پیشرفت های خاصی در زندگیتان دست یابید. این تاثیر با قرار دادن یا طراحی محیط اطرافتان در هماهنگی با اصول جریان انرژی طبیعی به دست می آید.

این دانش باستانی نشان می دهد که چگونه می توان انرژی های هر فضای خاصی را متعادل کرد تا سلامت و خوشبختی را برای ساکنان آنرا تضمین کند.

این قوانین برای چیدمان و جهت گیری فضایی در هنگام طراحی ساختمان ها، قرار دادن اثاثیه و حتی اجسام مورد توجه قرار می گیرند. این دانش یک روش منحصر به فرد برای هر خانه ارائه می دهد و تعادل، راحتی و هماهنگی را در محیط ایجاد می کند.

برنامه ریزی محیط برای دستیابی به اهداف

درک شما از محیط تان می تواند تعیین کند که چگونه در زندگی فکر می کنید و چگونه رفتار می کنید. اینجاست که فنگ شویی به عنوان ابزاری به شما کمک می کند فضایی را طراحی کنید که به شما احساس خوبی، قدرتمندی و حمایت در اهداف سلامتی و تندرستی شما می دهد.

در حالی که تعادل و انرژی مهم هستند، یک تفسیر مدرن‌تر از این رویکرد استفاده از بخشها، رنگ ‌ها یا مکان‌های یک بنا، برای برنامه‌ریزی مجدد ضمیر ناخودآگاه شما برای هماهنگی با طرز فکر سالم‌تر است. بنابراین به دنبال ایجاد محیطی باشید که در آن حس خوبی داشته باشید. مکانی مثبت ایجاد کنید که بتوانید در آن از خود مراقبت کنید.

این دانش باستانی بر این مفهوم استوار است که هر چیزی در محیط ما، دارای نیروی حیات یا انرژی به نام “چی” است که در هر خانه و فضای اداری جریان دارد. همه ما آرزوی سلامتی، ثروت و یک زندگی عاشقانه شگفت انگیز داریم. هنگامی که فضای زندگی یا کار به روش فنگ شویی چیده می شود، انرژی ها بسیار پر جنب و جوش، سالم و مثبت هستند.

اگر جریان انرژی در خانه یا محل کار با در نظر نگرفتن قوانین فنگ شویی مسدود شود، انرژی زندگی (چی) به راحتی می تواند خلق و خوی افرادی را که در آنجا زندگی می کنند یا کار می کنند، به طور جدی تحت تأثیر قرار دهد.این مسدود شدن انرژی سبب ایجاد گره گاه در جنبه های مختلف زندگی آنها میشود و همچنین آنها را از دستیابی به رویاها، خواسته ها و اهدافشان باز می دارد.

پیشنهاد می کنم مقاله “فنگ شویی ثروت” را مطالعه نمایید.

هر مکانی یک موجود زنده است

در فنگ شویی هر خانه و بنایی مانند هر شخص ویژگی های خاص خود را دارد همانند یک موجود زنده. بر اساس بینش و درک تائوئیسم از طبیعت، این ایده که زمین زنده و پر از انرژی است، چی نامیده می شود. چی از ارتباط و جریان زندگی انسان با محیط اطراف خود صحبت می کند.

فنگ شویی چیست

"چی" بنیاد فنگ شویی

هسته اصلی ‌شناخت تئوری و عملی فنگ شویی، و به طور گسترده‌تر طب کل نگر و طب سنتی چینی، تعهد به وجود یک نیروی حیات کیهانی یا انرژی فراگیر به نام چی (انرژی چی) است. این یک باور مرکزی و فرهنگی چینی برای سه هزاره بوده است.

نظریه و عمل فنگ شویی را نمی توان جدا از این “نیروی حیات” جهانی درک کرد. “چی” پایه کیهان‌شناسی، شهرسازی، معماری، رفاه شخصی، سلامت، هنرهای رزمی و پزشکی است.

کن توبین، دریافت کننده جوایز آموزشی-پژوهشی متعدد، از فعالیت های پزشکی می گوید: چی در بدن جریان دارد و منبع حیات را برای بدن فراهم می کند. هنگامی که بدن ناهماهنگ می شود، انرژی می تواند در آن مسدود شود و در نتیجه سلامتی مختل شود. این انرژی توسط طب سوزنی و فشار دست دستکاری می‌شود تا موانع از بین رود و دوباره انرژی جریان در بدن آزادانه جریان یابد.

سایمون براون، نویسنده کتاب فنگ شویی ، گزارشی از چی ارائه می دهد:  چی بار ظریف انرژی الکترومغناطیسی است که از همه چیز عبور می کند و اطلاعات را از یک چیز به چیز دیگر منتقل می کند. چی که در بدن شما جریان دارد، عمدتاً افکار، باورها و احساسات شما را حمل می کند. در همان زمان مقداری از چی شما شناور می شود، در حالی که شما نیز انرژی جدیدی جذب می کنید. میدان انرژی شما را به هر چیز دیگری متصل می کند، چه بخواهید چه نخواهید. راز کارآمد کردن این انرژی درک فرآیند و یافتن چگونگی فعال کردن آن در زندگی است.

مقاله مرتبط “انرژی چی” را نیز می توانید مطالعه نمایید.

فنگ شویی

یک اتاق مانند یک انسان

بخشی از کتاب “محدودیت صفر” از جو ویتالی بیانگر همین مطلب می باشد:

دکتر هولن از من خواست تا سالنی را که برای مهمانی شام در نظر گرفته بودم به او نشان دهم. محل برگزاری، سالن رقص بسیار بزرگی در بالاترین طبقه ی یک هتل در مرکز شهر بود. مدیر هتل فرد متشخصی بود و اجازه داد تا ما سالن را ببینیم. دکتر هولن از او پرسید : آیا امکان ما را برای چند دقیقه تنها بگذارد؟ او نیز پذیرفت و اتاق را ترک کرد.

سپس از من پرسید: متوجه چه چیزی شدی؟

من نگاهی به دور و برم انداختم و گفتم : این فرش باید شسته شود.

پرسید: چه الهامی دریافت می کنی؟ یادت باشد هیچ درست و غلطی وجود ندارد. ممکن است آنچه تو دریافت می کنی چیزی نباشد که من دریافت کرده ام.

سعی کردم در آرامش باشم و روی لحظه متمرکز شوم. ناگهان شلوغی ، خستگی و تاریکی خاصی را احساس کردم. نمی دانستم این حس دقیقا چه بود یا چه معنایی داشت. در هر حال آن را به دکتر هولن گفتم.

او گفت : این اتاق خسته است. مردم به اینجا می آیند و می روند، بدون اینکه به خود اتاق علاقه ای داشته باشند. این اتاق نیاز به قدردانی دارد.

با خودم فکر کردم : این دیگر واقعا عجیب است. یعنی یک اتاق مانند انسان است؟ احساس دارد؟

جیم پث فایندر در کتاب “پاکسازی” می گوید که مکان ها اغلب دارای انرژی های محبوس هستند. چیز عجیبی نیست که فکر کنیم اتاق ها و بناها هم احساس دارند. اگر علم فیزیک حقیقت داشته باشد به این معنی که چیزی جز انرژی وجود ندارد، ماده نیز از انرژی تشکیل شده ، پس صحبت کردن با اتاق ها و بناها هم می تواند صرفا راهی برای تغییر آرایش این انرژی ها به شکلی تازه و ناب باشد

فنگ شویی در گذشته

برخی از اولین آثار فنگ شویی را می توان در سلسله ژو (1122 قبل از میلاد) ردیابی کرد، زمانی که از آن برای تعیین مکان های ایده آل برای مکان های دفن استفاده می شد. قرار دادن قبرهای اجداد در مکان های خوبی که تحت تأثیر سیل و طوفان قرار نگرفته باشند، مهم بود. بسیاری از مردم بر این باور بودند که انتخاب جایگاه مناسب برای قبر می تواند برای آیندگان او برکت داشته باشد. این عمل هنوز هم امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرد و استادان از قطب‌ نمای چینی برای یافتن بهترین مکان برای قبر افراد استفاده می‌کنند.

تصور می شد مکان های خوش یمن، مکان هایی با جریان انرژی چی خوب هستند. یکی از اصول کلی که برای انتخاب چنین مکان مناسبی «تکیه به کوه‌ها و آب‌ها» است، بنابراین بسیاری از مقبره‌ها بر روی کوه‌های مشرف به آب ساخته شده‌اند.

فنگ شویی چیست؟
مقبره مینگ شیائولینگ و مقبره سان یاتسن که هر دو در نانجینگ واقع شده اند، نمونه های خوبی از مقبره هایی هستند که بر اساس اصول سنتی فنگ شویی ساخته شده اند.

فنگ شویی در دنیای امروز

هنر فنگ شویی مجموعه ای از باورها و اعمال برخاسته از جهان بینی و کیهان شناسی آسیای شرقی کهن سه هزار ساله است. امروزه این هنر همچنان از محبوبیت گسترده ای در چین و بسیاری از کشورهای دیگر در سراسر جهان برخوردار است. این هنر، مدت هاست که از آسیا مهاجرت کرده است و حضور تجاری، فرهنگی و اجتماعی بین المللی آن در حال افزایش است. آمازون دارای 7000 کتاب فنگ شویی است که فقط به زبان انگلیسی فهرست شده اند. جستجوی آن در گوگل (منابع انگلیسی) بیش از صد میلیون سایت را در نیم ثانیه برمی گرداند.

این هنر سال هاست که در خارج از چین محبوبیت پیدا کرده است و نفوذ آن در حال افزایش است. این هنر دیگر صرفاً در مورد حرکت چی نیست، بلکه نشان دهنده نوعی زیبایی شناسی ساده گرا و مینیمالیستی است. رواج «مینیمالیسم» در غرب تأثیر زیادی بر نحوه تعامل مردم با فضاهای خود گذاشته است. امروزه مردم بیش از پیش، از نقش مهمی که محیط در تنظیم خلق و خو و ایجاد یک تجربه آرامش بخش ایفا می کند، آگاه شده اند.

فنگ شویی چیست
مینیمالیسم به‌معنای آزادی از میل به داشتن دارایی‌هاست

فنگ شویی آپارتمان

نشان داده شده که فضاهای زندگی پر ازدحام بر سلامت ما تأثیر می گذارد و به عنوان یک عامل استرس زا عمل می کند. تحقیقات نشان می دهد که فضاها و محیط های ما نقش بسیار زیادی در احساس و عملکرد ما دارند. 

فضاهای کوچک‌، شلوغ و اغلب با طراحی ضعیف آپارتمان‌های شهری، می‌توانند احساس سلامت، شادی و در خانه بودن را برای ساکنان سخت کنند. اینجا جایی است که این هنر باستانی  می تواند به شما کمک کند.

بسیاری از کسانی که آن را انجام داده اند، بر این باورند که انجام چند قدم ساده برای ایجاد محیط مناسب، می‌تواند تقریباً هر جنبه از زندگی شما را بهبود بخشد و به سلامتی بهتر، پیدا کردن عشق یا کسب درآمد بیشتر منجر شود.

فنگ شویی در ساخت و ساز

از فنگ شویی برای تعیین مکان ایده آل ساختمان ها و سایر مکان ها مانند باغ ها و همچنین چیدمان آنها استفاده می شود. کسانی که یک پروژه ساخت و ساز را برنامه ریزی می کنند باید ابتدا موقعیت زمین، منطقه اطراف آن و جهتی که هر سازه و پنجره های آن با آن روبرو هستند را در نظر بگیرند.

همچنین این هنر، به تقارن در معماری اهمیت زیادی می دهد. نمونه خوبی از این استفاده از مفهوم را می توان در ساخت شهر ممنوعه دید.

مطابق با اصول فنگ شویی، شهر ممنوعه بر روی یک محور اصلی از شمال به جنوب ساخته شد که ورودی اصلی جلویی آن رو به جنوب بود که توسط استادان این هنر در آن زمان جهت باشگونی تلقی می شد. تمام ساختمان های داخل شهر نیز به صورت متقارن در دو طرف محور چیده شده بودند تا جریانی هماهنگ از چی ایجاد شود.

این اصول همچنان به طور سنتی برای طراحی فضاهای بیرونی در چین استفاده می شود. باغ های کلاسیک چینی در سوژو نمونه های بسیار خوبی از کاربرد این مفاهیم در محوطه سازی هستند.

شهر ممنوعه نمونه خوبی از استفاده از فنگ شویی در معماری سنتی چین است.

فنگ شویی اداری و کاری

 فنگ شویی برای دفتر  و محل کار مهم است زیرا جریان انرژی را بهبود می بخشد که باعث افزایش بهره وری و کاهش سطح استرس می شود و به شما این امکان را می دهد که احساس تمرکز و خلاقیت داشته باشید و حتی کیفیت کار خود را بهبود بخشید.

با چند تغییر ساده و آسان، می توانید فضای کاری خود را متعادل تر کنید و اجازه دهید انرژی آزادانه در فضا جریان یابد.

در واقع، بسیاری از کارآفرینان می توانند از این “سلاح مخفی”  استفاده کنند تا به آنها کمک کند کسب و کاری موثرتر و سودآور داشته باشند.

مقاله مرتبط “فنگ شویی محل کار” را نیز می توانید مطالعه کنید.

فنگ شویی چیست؟
فنگ شویی محل کار باعث حمایت و خوشحالی کارکنان و انجام به موقع پروژه ها و کاهش استرس می شود

فنگ شویی و آسمان خراش ها

برخی از برجسته ترین نمونه های کاربرد فنگ شویی در معماری مدرن چینی را می توان در هنگ کنگ یافت، طراحی ساختمان های نمادین مانند ساختمان HSBC و برج بانک چین.

فنگ شویی چیست؟
ساختمان HSBC

این ساختمان برجسته که توسط شرکت معماری بریتانیایی نورمن فاستر طراحی شده است، پس از مشاوره گسترده با استادان این دانش باستانی ساخته شده است و در آن فنگ شویی عالی در نظر گرفته می شود. به جای طبقه همکف، ساختمان دارای یک دهلیز بلند و توخالی است که باد و چی (انرژی) مثبت را به داخل دعوت می کند. پله‌های برقی در دهلیز در زاویه‌ای نسبت به ورودی قرار گرفته‌اند و از سرازیر شدن انرژی منفی به سمت بالا به داخل ساختمان جلوگیری می‌کنند. علاوه بر این، یک جفت شیر ​​برنزی بزرگ از ورودی محافظت می کند که نماد ثروت و رفاه است.

فنگ شویی و طراحی داخلی

در سراسردنیا، استفاده از اصول فنگ شویی در طراحی داخلی به طور فزاینده ای محبوب شده است زیرا اعتقاد بر این است که انجام این کار می تواند اثرات مثبتی برای افراد در این فضا ایجاد کند.

به طور کلی، ادغام تئوری‌های این دانش با طراحی داخلی معاصر می‌تواند محیط‌هایی خلق کند، که نه تنها از نظر زیبایی‌شناختی دلپذیر هستند، بلکه به سبک زندگی، آرمان‌ها و تجربه احساسی کاربر از فضا نیز توجه دارد.

استادان مدرن و معماران از روش‌ها و نظریه‌های برگرفته ‌شده از شیوه‌های سنتی این هنر برای رسیدن به اهداف خود استفاده می‌کنند

درمان با فنگ شویی

این دانش نوعی درمان محیطی است که تأثیر عمیقی را که محیط بر روی انسان می گذارد، تشخیص می دهد. زیبایی آن در خرد آسیایی باستان نهفته است که عمیقاً در عقل سلیم عملی ریشه دارد.

بسیاری از مردم با به کارگیری این دانش از تأثیر آن بر زندگی خود شگفت زده می شوند، روند درمان لایه های زیادی دارد، اما ممکن است این دانش، عصای جادویی مشکلات زندگی شما نباشد. من آن را به عنوان یک در بازکن توصیف می کنم.

به عبارت دیگر، این دانش می‌تواند به شما دیدگاه جدیدی از زندگی‌تان بدهد یا به شما کمک کند مشکل را از دریچه‌ای جدید ببینید. برای دستیابی به نتایج بهتر، نزد یک استاد ماهر آموزش ببینید و یا از مشاوره فنگ شویی استفاده کنید. برای نتیجه گرفتن از هر دانشی باید مسئولیت پذیر بود و برای تغییر رفتار، عادات یا انتخاب های خود تلاش کرد.

برای شروع یادگیری اصول فنگ شویی می توانید مقاله “آموزش فنگ شویی” را مطالعه کنید.

علم فنگ شویی یا هنر فنگ شویی؟

فنگ شویی یک هنر باستانی است. در مقابل مفهوم علم “دانش” وجود دارد. دانش درک حقایق، اطلاعات، مهارت‌ها است که از طریق تجربه یا آموزش از طریق ادراک، کشف یا یادگیری به دست می‌آید.

می توان از واژه دانش برای فنگ شویی استفاده کرد چرا که مبنای آن مشاهده و تجربه و ادراک است. به خاطر همین ما در این مقاله به جای عبارت ” علم فنگ شویی” از عبارت “دانش و هنر فنگ شویی” استفاده کردیم.

بررسی فنگ شویی از لحاظ علمی

چیزی که به صراحت فنگ شویی را با آموزش علم مرتبط می کند این است که جهان بینی آن طبیعت گرایانه است. فنگ شویی را می توان به طور قانونی و با مزایای فرهنگی و آموزشی در کلاس های علمی ارزیابی کرد. علاوه بر این، فنگ شویی می تواند یک موضوع غنی برای آموزش هماهنگ و بین رشته ای بین دانشکده های مختلف باشد: علم، تاریخ، مطالعات اجتماعی، فلسفه، هنر و اقتصاد. یک رویکرد برای گنجاندن فنگ شویی در برنامه درسی باشد

حداقل دانشجویان باید بدانند که هستی شناسی فنگ شویی نامحدود است و درک آن تجربه گرایانه و ذهنی است. چنین یادگیری می تواند کمک به سلامت فرهنگی جامعه باشد.

فنگ شویی

هنر فنگ شویی

فنگ شویی هنری است که نیاز به قضاوت و تفسیر ذهنی دارد. تجربه، یک دارایی ارزشمند در فنگ شویی است. این به این دلیل است که بسیاری از تخمین‌های فنگ شویی کاملاً بصری هستند و چشم انسان را ملزم می‌کند تا ارزیابی‌های مهمی از اشکال و خطوط انجام دهد.

در اینجا محیط فیزیکی با توجه به شکل ظاهری آنها از دیدگاه بصری مورد قضاوت قرار می گیرد. سطوح، امواج، شکل، بو و تقریبا هر چیزی که حواس را برمی انگیزد، وارد تحلیل محیط می شود.

بسیار مهم است که ویژگی های مطلوب یا نامطلوب فنگ شویی بصری، به درستی شناسایی شوند. منظره نادرست، اثر صحیح فنگ شویی را از بین می برد. این اولین قانون بسیار مهم فنگ شویی است که باید در نظر داشت: ساختارهای فیزیکی، چه طبیعی و چه مصنوعی، می توانند جهت گیری های فنگ شویی را که با دقت اجرا شده اند از بین ببرند.

اینجاست که ارزش یک مشاوره فنگ شویی با یک متخصص ماهر در این زمینه مشخص می شود. تجربه او اینجا راهگشا است و می تواند محیط را به درستی برنامه ریزی کند.

می توانید با مطالعه صفحه “مشاوره فنگ شویی” و مشخص کردن آنچه می خواهید، یک جلسه مشاوره رزرو کنید

نتیجه گیری

فنگ شویی یک هنر باستانی است که با چیدمان هماهنگ و متعادل در محیط پیرامونمان، صلح و آرامش را به ارمغان می آورد.

این هنر به دنبال بهبود و افزایش انرژی در محیط شماست تا انرژی نهفته مثبت زندگیتان را شکوفا کند. در واقع محیط پیرامونتان آیینه ای از درون شماست. خانه خود را تغییر دهید تا زندگیتان تغییر کند.

همچنین در این هنر، بهره بردن از عناصر طبیعی مانند نور خورشید یا فضای سبز در بناها باعث میشود تا بیشتر بتوانیم به فرم زندگی طبیعت گرای خود نزدیک شویم. دانشمندان دریافته اند که رنگ ها به شدت بر روان شناسی و فیزیولوژی ما تاثیر می گذارند، چیزی که این هنر باستانی، مدت ها پیش از آن استفاده می کرد.

این پست دارای 3 دیدگاه است

 1. معصوم

  مطالب بی نظیر بود

 2. سبلان

  کاملترین و بهترین مطلب به زبان فارسی در زمینه فنگ‌شویی.

  1. فنگ شویی شایگان

   خوشحالم که مطلب براتون مفید بوده

دیدگاهتان را بنویسید