شما در حال مشاهده هستید فنگ شویی محل کار برای موفقیت شغل

فنگ شویی محل کار برای موفقیت شغل

احتمالا می پرسید، چگونه فنگ شویی محل کار یا محیط کار می تواند به شغل و حرفه شما کمک کند.

فنگ شویی محل کار با بهبود جریان انرژی، باعث افزایش بهره وری و کاهش استرس می شود. با پرورش خلاقیت ، درآمد و کیفیت کار را افزایش می دهد و با ایجاد محیط کار سازنده، می تواند ابزاری قدرتمند برای تقویت شغل یا تجارت شما باشد.

این انرژی مثبت، مولد و سازنده را به جریان اندازید تا بتوانید ثروت و فراوانی بیشتری را به زندگی خود دعوت کنید. هنگامی که فنگ شویی در محیط کار به درستی اجرا شود ، می تواند فرصت های خوبی را جذب کند و سلامت، خلاقیت و هماهنگی بهتر را در بین کارکنان ارتقا دهد و به یک تجارت پر رونق کمک کند. با به کارگیری اصول آن در محل کار می تواند بهره وری و موفقیت را به همراه داشته باشد.

قبلا در مقاله” فنگ شویی خانه” در مورد قوانین فنگ شویی در منزل صحبت کردیم، در این مقاله تمرکز روی محل کار شماست.

15 نکته ساده و کاربردی فنگ شویی محل کار

چه به دنبال شغل جدیدی باشید، چه به دنبال موفقیت بیشتر در حرفه خود این نکات می تواند به شما کمک کند. می توان از فنگ شویی در هر محیط کار کوچک یا بزرگی استفاده کرد. بسیاری از برندهای بزرگ نظیر اپل، آمازون، نایک و … در حال حاضر از اصول فنگ شویی استفاده می کنند.

فنگ شویی شغل

1. فنگ شویی ناحیه شغل و درآمد

در فنگ شویی محیط کار، بخش شمالی بنای تجاری، گوشه شغل و حرفه است. این بخش نماد مسیر شغلی و آرزوهای شماست. در این بخش، مواردی را وارد کنید که معرف اهداف شغلی شما هستند. مواردی مانند جوایز، گواهینامه ها یا تصاویر موفقیت را در این بخش قرار دهید تا اهداف خود را به خود یادآوری کنید و روی آنچه می خواهید به دست آورید متمرکز بمانید. انرژی موفقیت را بیان کنید

همیشه از کیفیت انرژی این بخش که شما را احاطه کرده است آگاه باشید. علاوه تمیز و منظم نگه داشتن این بخش، راهی برای استفاده از یادآورهای موفقیت بیابید، خواه این تصاویر از نکات برجسته شغلی شما باشد یا عکس های مربیانی که تحسین می کنید. فنگ شویی ناحیه شغل و درآمد را جدی بگیرید و سپس نکات دیگر را اجرا کنید.

پیشنهاد می کنیم مقاله مرتبط “فنگ شویی مغازه و فروشگاه برای جذب مشتری ” را نیز مطالعه نمایید.

فنگ شویی محل کار

2. موقعیت فرماندهی در فنگ شویی میز کار

مهمترین جنبه فنگ شویی محیط کار، محل میز شماست. میز اصلی، مهمترین قسمت دفتر کار است. اینجا جایی است که همه کارهای مهم انجام می شود، بنابراین باید به این فضا احترامی که شایسته آن است بدهید.برای حداکثر بهره وری، میز خود را طوری قرار دهید که وقتی در آنجا نشسته اید بتوانید بیشتر اتاق را ببینید. شما باید بتوانید در ورودی را به صورت مورب ببینید، درست مانند شکل بالا.

این محل قرارگیری میز “موقعیت فرماندهی” نامیده  می شود. هر کسی که پشت چنین میزی بنشیند، دید خوبی از تمام درها و پنجره ها خواهد داشت. تسلط به محیط برابر است با دیدن همه فرصت ها و با دید واضح از ورودی اتاق، احساس امنیت و کنترل بیشتری خواهید داشت.

پیشنهاد می کنیم مقاله مرتبط “فنگ شویی اتاق کار” را نیز مطالعه نمایید.

3. حمایت بیشتر

علاوه بر موقعیت فرماندهی در فنگ شویی شما به حمایت بیشتری نیاز دارید. یک تصویر وجود دارد که از شما در محل کار حمایت می کند و نشان دهنده ثروت، منابع، قدرت و پشتیبانی است و آن تصویر یک کوه است. می توانید از تصاویر واقعی یا نقاشی کوه استفاده کنید. در فنگ شویی محیط کار،  کوه نماد حمایت است. یک نقاشی کوهستانی، مانند آنچه در تصویر بالا نشان داده شده است، برای حمایت باید در پشت صندلی شما قرار گیرد.

هنگام انتخاب یک نقاشی کوهستانی که مطابق با  هنر فنگ شویی باشد، به یاد داشته باشید که کوه در نقاشی باید بلند و برجسته باشد و تحت الشعاع عناصر دیگری مانند آب یا دره در تصویر قرار نگیرد. نقاشی نباید شامل رشته کوه هایی باشد که خیلی تیز هستند.

فنگ شویی محل کار و شغل

4. انرژی نور طبیعی

نور طبیعی به طور خودکار، فنگ شویی هر مکانی را بهبود می بخشد و محل کار شما نباید از آن بی بهره باشد. کار در یک فضای تاریک می تواند چشمان شما را خسته کند و انرژی شما را تخلیه کند. نور طبیعی این قدرت را دارد که شما را در طول روز پرانرژی نگه دارد و بهره وری را افزایش دهد، بنابراین داشتن محیط کار با نور کافی حیاتی است.

5. هوای تازه و تمیز

هوای تازه در فنگ شویی محل کار بسیار مهم است. تحقیقات اخیر نشان داده است که هوای تازه و تمیز تأثیر مستقیمی بر خلاقیت، تمرکز، بازیابی اطلاعات و به خاطر سپردن دارد. در مقایسه با هوای بیرون، هوای داخل محل کار مضرتر است، به خصوص برای کارمندانی که ساعات طولانی را در فضای اداری بسته سپری می کنند.

نحوه بهبود کیفیت هوای محیط کار:

 • داشتن یک فضای کار تمیز بدون گرد و غبار
 • اطمینان از باز بودن دریچه های هوا
 • تعویض فیلترهای هوا به طور مرتب
 • باز کردن پنجره ها و تنفس هوای تازه
 • اضافه کردن گیاهان
 • استفاده از دستگاه های تمیز کننده هوا
فنگ شویی محل کار و شغل

6. عنصر آب

آب نماد تعادل، جریان انرژی و ثروت است.در فنگ شویی شغل و محل کار، اگر انرژی مفیدی می‌خواهید که سلامت و رفاه را برای شما به ارمغان بیاورد، باید عنصر آب را به روش صحیح استفاده کنید و آن را همیشه تمیز و تازه نگه دارید. دقت کنید که آب راکد نباشد، بلکه در جریان و روان باشد.

گنجاندن نمادهای آب و ویژگی های آب را در فضای کاری خود در نظر بگیرید. یک انتخاب عالی آکواریم است، می‌توانید آبنماهای رومیزی را نیز بگنجانید، فقط مطمئن شوید که جریان آب آن‌ها خیلی سریع یا کند نیست. این عناصر را در گوشه شمالی محل کار خود قرار دهید تا فرصت های شغلی خوبی را فعال کنید. اگر در دفتر کار خود فضایی برای این وسایل ندارید، یک نقاشی یا عکس از رودخانه یا آبشار بگیرید تا نمادی از جریان انرژی و خلاقیت باشد.

پیشنهاد می کنیم مقاله “نکات فنگ شویی در طراحی لوگو” را نیز مطالعه نمایید.

7. انرژی تازه با گیاهان

شواهدی نشان می دهد استفاده از گیاهان در محیط کار، نه تنها تأثیر مثبتی بر سلامت جسمی و روانی افراد می گذارد، بلکه آنها افزودنی عالی برای طراحی داخلی نیز هستند و بهره وری کار را حتی تا 15٪ افزایش می دهند. بنابراین هنگام انتخاب دفتر کار، توجه به فضای سبز نه تنها در داخل ساختمان، بلکه در فضای باز و بیرون ساختمان نیز ارزش دارد.

گیاهان به فضا زندگی می بخشند و در فنگ شویی نماد رشد، سلامتی و ثروت هستند. از این رو، داشتن آنها روی میز اداری به این معنی است که در محل کار خود رشد می کنید و به خوبی پیشرفت می کنید. یک گیاه مناسب برای میز کار، گیاه یشم است. اگر نور مناسب این گیاه فراهم است آن را جلوی میز خود قرار دهید تا انرژی مثبت بیاورید. آنها انرژی شخصی شما را تازه و پر جنب و جوش نگه می دارند. شما می توانید بهتر کار کنید و این باعث افزایش سلامت و استقامت شما می شود. جهت مناسب برای استفاده از گیاهان شرق و جنوب شرق محیط کار است..

در مقاله “گیاهان ثروت ساز” لیستی از گیاهان مناسب وجود دارد با توجه به شرایط نور و محیط کاری می توانید گیاه مناسب را انتخاب کنید.

فنگ شویی محل کار

8. موسیقی آرامش بخش

اگر عصبی هستید یا نیاز به تمرکز دارید به موسیقی گوش دهید.موسیقی بهره وری و سطح تمرکز را افزایش دهد و استرس را کاهش دهد. از ملودی‌ها یا آهنگ‌های آرام‌بخش بدون متن استفاده کنید. سعی کنید از هر چیزی که خیلی خوشحال کننده یا پرانرژی است پرهیز کنید زیرا اگر قرار است روی کار خود تمرکز کنید ممکن است حواس شما را پرت کند. با این حال، افراد مختلف به موسیقی واکنش متفاوت نشان می دهند.

9. رفع انباشتگی

بنیادی ترین نکته ای که در فنگ شویی محل کار باید در نظر گیرید رفع انباشتگی است. انباشتگی هر گونه به هم ریختگی ناشی از وسایل غیر ضروری و یا اضافی است. انباشتگی محل کار می‌تواند برای سلامت جسمی و روانی و عملکرد مضر باشد. فضای کاری به هم ریخته و شلوغ ما را مجبور می کند تا زمان خود را برای جستجوی وسایل و اطلاعات گمشده تلف کنیم و اتلاف وقت یعنی هدر دادن پول. وقت آن است که از شلوغی ها خلاص شوید و یک فضای کاری آرام ایجاد کنید. اگر قصد فنگ شویی محیط کار خود را دارید، رفع انباشتگی را جدی بگیرید.

وقتی حواسمان به محیط درهم ریخته پرت می شود، تمرکز خود را از دست می دهیم. نتیجه کاهش بهره وری، از دست دادن خلاقیت و توانایی ما در حل مسئله است. به هم ریختگی بر درک دیگران از ما نیز تأثیر می گذارد. یک دفتر پر از انباشتگی به عنوان نشانه ای از ضعف در اخلاق کاری یا مهارت مدیریت زمان تلقی شود. این می تواند روی شغل شما تأثیر منفی بگذارد. با رفع انباشتگی، فضایی حامی ایجاد می کنید برای ورود فرصت های جدید و انرژی تازه ای در فضای کاری شما جاری خواهد شد.

10. در ورودی

ورودی محیط کار شما یکی از اجزای کلیدی فنگ شویی محیط کار است، زیرا اجازه می دهد انرژی آزادانه به داخل و خارج از فضای شما جریان یابد. مطمئن شوید درب بدون هیچ مانعی باز شود و مسیر ورودی برای استقبال از مشتریان جدید، کار جدید و پول بیشتر، بدون هیچ مانعی باشد.

11. محیط کار منظم و تمیز

محیط کار به هم ریخته مانع بهره وری و خلاقیت می شود و جریان انرژی مثبت در محیط اطراف را محدود می کند. به محض اینکه شروع به پاکسازی محیط کار، دفتر و میز خود، متوجه تغییرات خواهید شد. یک فضای اداری تمیز و سازماندهی شده برای اطمینان از کارایی و اثربخشی در کارهای روزانه شما حیاتی است. این به شما امکان می دهد اسناد و منابع لازم را در صورت نیاز به سرعت پیدا کنید.

نظم می تواند از شما در برابر اشتباهات پرهزینه مانند از دست دادن جلسات مهم یا فراموشی دستورالعمل های مهم محافظت کند. با این کار چشم انداز شفاف تری از وظایف و ضرب الاجل های خود به دست می آورید و در نتیجه از بروز خطا جلوگیری می کنید و کیفیت کار خود را افزایش می دهید.

فنگ شویی محل کار و شغل

12. زنده کردن فضا با رنگ

در فنگ شویی، رنگ های مختلف انرژی خاص خود را دارند و در صورت استفاده صحیح می توانند باعث افزایش مثبت و شکوفایی شوند. به عنوان مثال، در فنگ شویی سبز نشان دهنده رشد، شروع جدید و طراوت است، در حالی که آبی نشان دهنده اعتماد به نفس، استقلال و تغییرات عمیق است. قرمز مانند محرک عمل می کند و قهوه ای ثبات و امنیت را نشان می دهد،زرد رنگ خرد و دانش است در حالی که سفید نماد شفافیت، دقت و مثبت بودن است. گنجاندن این رنگ ها در فضای کاری شما می تواند تاثیر عمیقی بر موفقیت شغلی شما داشته باشد. با رنگ آمیزی دیوار دفتر یا اضافه کردن هر وسیله رنگی، می توانید احساس بهتری ایجاد کنید.

فنگ شویی محل کار و شغل

13. قدرت اسب های دونده

عکس اسب های دونده در فنگ شویی، نشان دهنده موفقیت، قدرت و اتحاد هستند. در انتخاب نقاشی یا عکس مناسب دقت کنید از اسب‌هایی که خشم یا صحنه‌های جنگی را به تصویر می‌کشند، اجتناب کنید. تصاویر خشن و بیش از حد تهاجمی، انرژی های نامطلوبی را جذب می کنند. آثار هنری را انتخاب نکنید که فقط بخشی از اسب را نشان می دهد، مانند سر اسب. این تصاویر به اهداف ناقص و نتایج نیمه تبدیل خواهد شد.

اگر به کمک شخص دیگری مانند شریک یا همکار نیاز دارید، می توانید از دو اسب استفاده کنید. با هم دویدن دو اسب نماد کار تیمی، هم افزایی و همکاری برای رسیدن به یک هدف است. عنصر حاکم بر اسب آتش است. شما می توانید آن را در بخش جنوبی محل کار قرار دهید.

فنگ شویی محل کار و شغل

14. محل کار خود را معطر کنید

تصور کنید که وقتی وارد محیط کاری می‌شوید، بوی آن به شما خوشامد می‌آید. ممکن است عجیب باشد، اما رایحه واقعا کمک می کند تا درک کسب و کارتان را در ذهن مردم تثبیت کنید.  این می تواند به شما کمک کند وفاداری به برند را افزایش دهید و اطمینان حاصل کنید که مشتریان زمان بیشتری را در محل شما صرف می کنند و امکان فروش را افزایش می دهد.

علاوه بر این، رایحه به طور مثبت بر خلق و خوی تأثیر می گذارد و مشتریان خوشحال یعنی فروش بیشتر و شناخت برند. مزایای عطرهای مناسب فقط برای مشتریان شما نیست. کار در محیطی که بوی خوبی دارد نیز می تواند برای کارمندان شما مفید باشد. افرادی که برای شما کار می کنند هوشیارتر و سازنده تر خواهند بود

15. استفاده از باگوا

این مورد در فنگ شویی شغل و فضای کار کمی تخصصی تر است، برای هر یک از بخش های زیر یک جهت جغرافیایی در نظر گرفته شده و همچنین دستوراتی برای تقویت هر بخش وجود دارد که می توانید در مقاله “باگوا” مطالعه کنید.

 • شهرت و شناخت: آیا به دنبال شهرت بیشتری در کار خود هستید؟
 • روابط: به دنبال بهبود ارتباطات و روابط کاری هستید؟
 • خلاقیت: این منطقه می تواند پروژه ای را که می خواهید تکمیل کنید را به تصویر بکشد.
 • افراد مفید و سفر:  شاید بخواهید برای کار به مقصد خاصی سفر کنید؟ یا شاید در زندگی کاری خود به افراد مفیدتری نیاز دارید؟
 • شغل و حرفه : اگر به جهت گیری بیشتری در شغل خود نیاز دارید، می توانید چشم انداز یا یادآوری کتبی از آرزوهای شغلی خود را در اینجا قرار دهید.
 • دانش و یادگیری: این بخش برای بهبود مهارت های شما است.
 • خانواده و سلامتی: اگر پروژه هایی وجود دارد که باید از ابتدا شروع کنید، این مکان برای نمایش آنها عالی است.
 • فراوانی و ثروت: این منطقه جایی است که می توانید ثروت و همچنین فراوانی پرانرژی را فعال و جذب کنید.

کلام آخر

فنگ شویی ابزاری قدرتمند برای ایجاد هماهنگی و تعادل در هر فضای کاری است. می توانید از فنگ شویی محل کار برای آوردن انرژی مثبت و موفقیت به حرفه خود استفاده کنید. تنها با چند تغییر ساده، می توانید محیط کاری ایجاد کنید که به شما کمک می کند به اهداف خود برسید و به موفقیت شغلی بیشتری دست یابید.

مشاوره فنگ شویی

اگر به تازگی با فنگ شویی آشنا شده اید، نکات را با دقت بخوانید. ما سعی کردیم، دستورات ساده و کاربردی در این مقاله ها بگنجانیم و مطمئن باشید با پیگیری آنها نتیجه هم خواهید گرفت.

اگر می خواهید بیشترین استفاده از فنگ شویی را در محل کار و خانه خود داشته باشید، اولین قدم شرکت در دوره ی جامع فنگ شویی است. با این حال، متخصص فنگ شویی بودن چیزی بیش از فراگیری این دانش است و تعهد به یادگیری و تمرین مداوم عملی و تئوری آن ضروری است. چیزی که شما را می تواند به یک متخصص فنگ شویی تبدیل کند، تمرین بسیار زیاد است.

اگر به دنبال استفاده از سالها تجربه با ارزش هستید، بر روی مشاوره فنگ شویی سرمایه گذاری کنید. در فنگ شویی مهمترین و با ارزش ترین چیز مشاهده گری و تجربه است. یک مشاور فنگ شویی باتجربه در نگاه اول می تواند انرژی یک مکان را درک کند، و راه حل ها و نکاتی را بگوید که انرژی محیط را همسو با اهداف و خواسته هایتان کند

دیدگاهتان را بنویسید