شما در حال مشاهده هستید فنگ شویی ذهن

فنگ شویی ذهن

فنگ شویی به تعادل انرژی های اطراف شما کمک می کند تا ذهن خود را پاکسازی کنید و کم استرس زندگی کنید. وقتی ذهن شما به هم ریخته باشد، وقت و انرژی فکری تان را هدر می دهد. همچنین باعث سردرگمی افکار، حواس پرتی و بی نظمی می شود که شما را از ایجاد اولویت های واضح، تصمیم گیری، تمرکز و بهره وری باز می دارد.

وقتی اندیشه شما به هم ریخته است، در لحظه حضور ندارید، که باعث می شود ارتباط تان را با خودتان، محیط، روابطتان و لحظه ای که در آن هستید از دست بدهید. برای اینکه ذهن خود را رفع انباشتگی کنید، ابتدا آگاه شوید که توجه خود را به کجا معطوف می کنید و چگونه وقت و انرژی خود را خرج می کنید. تنها در این صورت است که می‌توانید الگوهای فکری ناسالم را کشف کنید. همراه ما باشید با این مقاله از فنگ شویی شایگان

در اینجا 13 نکته فنگ شویی ذهن وجود دارد که به شما کمک می کند ذهن خود را پاکسازی و رفع انباشتگی کنید.

فنگ شویی ذهن

1. رفع انباشتگی مکان = رفع انباشتگی ذهن

در فنگ شویی، رفع انباشتگی همیشه جز اولین قدم ها و اصولی ترین کارها برای ایجاد انرژی مثبت در زندگی است.بر اساس مقاله ای که در مجله علوم اعصاب منتشر شده است، اگر محیط شما – چه خانه و چه محل کارتان – به هم ریخته باشد، هرج و مرج توانایی شما را برای تمرکز فکری و پردازش اطلاعات محدود می کند.

چه متوجه شوید چه ندانید، وجود بی نظمی در محیط اطراف شما بخشی از ذهن شما را اشغال می کند و توانایی شما را برای تفکر و عمل واضح مسدود می کند. اگر می‌خواهید وضعیت روانی خود را بهبود بخشید، باید خانه یا محل کار را نظم و ترتیب دهید و به هم  ریختگی‌های فیزیکی را از بین ببرید. بعد از رفع انباشتگی حتما تمیز کردن آن مناطق را ادامه دهید و پاکسازی را کامل کنید.

 قوانین ساده و کاربردی فنگ شویی را در مقاله مرتبط “فنگ شویی خانه” مطالعه نمایید.

فنگ شویی ذهن

2. جارو کردن افکارهای نامنظم

نوشتن یکی از قوی‌ترین راه‌ها برای رفع انباشتگی و فنگ شویی ذهن است. یکی از بهترین راه‌هایی که به شما کمک می‌کند ذهنتان را رفع انباشتگی کنید، این است که همه آن افکار و کارهایی که در مغزتان شناور هستند را را یادداشت کنید. نوشتن روی کاغذ، آنها را از فکر شما خارج می کند زیرا به شما امکان می دهد مسئولیتی را که برای به خاطر سپردن آنها دارید رها کنید و در نتیجه ذهن شما را از انباشتگی خلاص می کند.

فنگ شویی ذهن

3. چیدمان افکار در جای درست

ممکن است فهرستی طولانی از کارهایی که باید انجام دهید داشته باشید و نمی دانید که از کجا شروع کنید. هنگامی که با نوشتن، داده ها را تخلیه کردید، شروع به دسته بندی آنها به ترتیب اهمیت کنید.

اگر متوجه شدید که هر چیزی که می نویسید اهمیت دارد، می توانید موارد فوری را بیشتر شناسایی کنید – به این معنی که اگر امروز آنها را انجام ندهید، پیامدهای منفی جدی بر زندگی شما خواهد داشت (کارهای فوری ، مصرف دارو، پرداخت قبض و غیره).

سپس، شروع به ارزیابی ارزش تمام موارد مهم دیگر کنید. چه مواردی بیشتر با اهداف زندگی شما مطابقت دارد؟ بعد از موارد فوری، اینها باید اولویت بعدی شما باشند. اولویت بندی به شما کمک می کند شفاف و منظم باشید. آخرین مرحله این است که شروع به انجام آنها کنید و آنها را از لیست خود حذف کنید تا آرامش نهایی را به دست آورید!

پیشنهاد می کنیم مقاله مرتبط ” هشت راه کاهش استرس با فنگ شویی ” را نیز مطالعه نمایید.

فنگ شویی ذهن

4. نور و هوای تازه

مطمئن شوید که خانه شما مطبوع و روشن است. با باز کردن مکرر پنجره ها برای گردش هوای طبیعی، هوای پاک تری را وارد خانه خود کنید. از آنجایی که نور قوی‌ترین مظهر انرژی است، مهم است که سعی کنید تا حد امکان نور طبیعی یا نور مصنوعی با کیفیت خوب را در خانه خود داشته باشید تا از مثبت بودن انرژی اطمینان حاصل کنید. نور و هوای تازه در فنگ شویی، انرژی حیات را در محل زندگی شما تقویت می کند.

هوای تازه، اکسیژن بیشتری به مغز، ماهیچه ها، بافت ها و سلول ها می رساند که به نوبه خود بر عملکرد ذهنی و فیزیکی تأثیر می گذارد. هوای تمیز و تازه بهترین راه برای حفظ عملکرد مغز با ظرفیت کامل است. قرار گرفتن در معرض نور روشن ، مناطقی از مغز را فعال می کند که هوشیاری را افزایش می دهد و عملکرد شناختی را بهبود می بخشد

5. کمی بخوابید

خواب فواید زیادی دارد ، از جمله کمک به وضعیت روانی شما. به گفته محققان ، کم خوابی توانایی سلول های مغز شما برای برقراری ارتباط با یکدیگر را مختل می کند و منجر به وقفه های فکری موقت می شود. اگر می‌خواهید افکار خود را خلوت کنید و عادت‌های سالم ایجاد کنید، با خوابی آرام شروع کنید. سعی کنید در اتاق خواب از موبایل، لپ تاب و تلویزیون استفاده نکنید.می توانید مقاله فنگ شویی اتاق خواب را نیز مطالعه کنید و آرامش بیشتری در فضای خواب ایجاد کنید.

6. مراقبه کنید

اگر در پی کاهش حواس پرتی هستید و میخواهید تمرکز بیشتری داشته باشید به مراقبه متعهد باشید. وقتی مدیتیشن می‌کنید، با روشن کردن اولویت‌هایتان به کاهش سردرگمی کمک می‌کنید. مدتی را برای تمرین مدیتیشن اختصاص دهید و آن را در برنامه روزانه خود بگنجانید تا به شما کمک کند ذهن خود را رفع انباشتگی کنید.

پیشنهاد می کنیم مقاله “فنگ شویی سلامتی” را نیز مطالعه نمایید.

7. چندوظیفگی را کاهش دهید

انسان ها ذاتاً چند کاره نیستند. چندوظیفه ای ممکن است در ظاهر کارآمد به نظر برسد، اما مطالعات نشان داده اند که انجام چند کار در واقع بهره وری را کاهش می دهد و ذهن شما را پر از فعالیت بیش از حد می کند. در عوض، فهرست اولویت‌های خود را کم کنید و روی یک کار تمرکز کنید تا از اضافه بار فکری جلوگیری کنید.

 برای اینکه زمان از دستتان در نرود، می توانید یک تایمر برای مدت زمانی که می خواهید برای هر کار مشخصی صرف کنید، تنظیم کنید تا مطمئن شوید که زمان خود را به خوبی مدیریت می کنید.

فنگ شویی ذهن

8. قاطع بودن را تمرین کنید

در واقع، به تعویق انداختن یکی از بزرگ ترین مقصران به هم ریختگی ذهن است، زیرا باعث می شود مغز شما تحت تأثیر تمام تصمیمات معلقی که به تعویق انداخته اید، غرق شود. تصمیمات قدرتمند بگیرید. این یک گام بزرگ برای پاکسازی در تمام زندگی است. اجازه ندهید “شاید” زندگی تان را متوقف کند! هر بلاتکلیفی را که دارید بنویسید و انتخاب کنید – بله یا خیر. این در هر سطحی زندگی را تغییر می دهد.

فنگ شویی ذهن

9. منفی بودن را به چالش بکشید

منفی گرایی می تواند ناتوان کننده باشد و فضای زیادی را در ذهن شما اشغال کند. خودگویی سمی بدبختی شما را بزرگتر می کند و درک شما از واقعیت را دور می کند.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که از نحوه صحبت خود با خود آگاه شوید. در ذهنت درباره خودت چه می گویی؟ سوالات درست بپرسید.

برای تغییر طرز فکر خود، باید شروع به به چالش کشیدن خود کنید . این فکر درست است یا غلط؟ هر بار که به خود ثابت کنید که خودگویی منفی نادرست است، ذهن شما شروع به جایگزینی افکار منفی با افکار مثبت می کند. و وقتی این اتفاق بیفتد، اندیشه شما از احساس سنگینی، انباشتگی و آشفتگی به سبکتر و آزادتر تغییر خواهد کرد.

10. به یکی از عزیزان خود اعتماد کنید

اگر از نظر ذهنی بیش از حد احساس فشار می کنید، سعی کنید بار را با یکی از عزیزانتان تقسیم کنید. می توانید از همسر، یک دوست، یکی از اعضای خانواده، یک درمانگر یا یک مشاور کمک بگیرید. به اشتراک گذاشتن آنچه در اندیشه شماست با دیگری می تواند مفید باشد. تخلیه افکار و احساسات می تواند به شما کمک کند چرخه نشخوار فکری را بشکنید.

11. از طبیعت لذت ببرید

مطالعات نشان داده اند که بودن در طبیعت با مزایای سلامت روان از جمله کاهش اضطراب و افسردگی مرتبط است. طبیعت از بسیاری جهات شما و انرژی فکری شما را بازیابی، طراوت و تقویت می کند. دفعه بعد که ذهنتان سنگین شد، بیرون قدم بزنید تا سرتان را پاک کنید. متعادل بودن با طبیعت از طریق خواب شبانه و بیدار شدن در صبح امکان پذیر است. زندگی مطابق با فصول و خوردن غذاهای فصلی و آنچه در محلی در دسترس است، نیروی زندگی شما را تغذیه می کند.

فنگ شویی ذهن

12. استفاده رسانه های اجتماعی خود را محدود کنید

مغز شما در تمام طول روز، هر روز با اطلاعات بمباران می شود. حضور در شبکه های اجتماعی به طور مداوم به انباشتگی مغز اضافه می کند و حتی می تواند با افزایش افسردگی و تنهایی بر سلامت روان شما تأثیر بگذارد.

13. ورزش کنید

همه ما می دانیم که ورزش برای سلامت کلی شما از جمله بدن و ذهن شما مفید است. علاوه بر کاهش اضطراب و افسردگی ، ورزش منظم می تواند به شما کمک کند تا تمرکز کنید و از نظر فکری برای کارهایی که در دست دارید احساس آمادگی کنید. یوگا، مدیتیشن و ورزشهای رزمی همچون تای چی و چی کونگ در طب کل نگر انرژی چی را فعال می کنند.

نتیجه گیری

هرچه زمان کمتری را با افکار مزاحم و منفی «در سر خود» بگذرانید، زمان بیشتری برای لذت بردن از لحظه حال برای بقیه عمرتان دارید. فنگ شویی ذهن یک تلاش همیشگی است، اما نتایج شگفت انگیزی دارد که می تواند به طور قابل توجهی بر کیفیت زندگی شما تأثیر بگذارد.

برای اینکه ذهن خود را فنگ شویی کنید، زندگی خود را تا حد امکان ساده کنید. هرچه کمتر با آن دست و پنجه نرم کنید، راحت تر از انباشتگی فکری جلوگیری می کنید. به ذهن خود استراحت های منظم در طول روز بدهید. از زمان خود تا حد امکان سودمند استفاده کنید. اولویت بندی کنید. از آرامش و وضوح حاصل لذت خواهید برد.

امیدواریم با به کار بردن این نکات انباشتگی ذهنی خود را رفع کنید. در صورت تمایل می توانید از خدمات مشاوره فنگ شویی برای ارتقا زندگی خود در هر سطحی استفاده کنید. می توانید با مشاوره فردی فنگ شویی سریعتر به نتایج دلخواهتان برسید.

دیدگاهتان را بنویسید