شما در حال مشاهده هستید چه چیزهایی برکت خانه را زیاد می کند؟

چه چیزهایی برکت خانه را زیاد می کند؟

افراد زیادی هستند که عمرشان خیلی زیاد است، مثلا هشتاد سال دارند، اما هشتاد سال برکت نداشته است. یک وقت یک درخت کوچک پر میوه است ولی یک درخت بزرگ بی میوه است. افرادی هم هستند که خیلی پول دارند ولی پولشان برکت ندارد.

در معنای برکت سه اصل نفهته است. در برکت فراوانی، استمرار و پاکی وجود دارد. به چیزی می‌گویند برکت دارد که هم زیاد باشد، هم همیشگی باشد و هم مقدس باشد. مانند برکه که آب آن هر سه ویژگی را دارد.

رمز ورود برکت به خانه

در این مقاله از فنگ شویی شایگان به بررسی همه جانبه این موضوع می پردازیم و نکات مهم افزایش برکت را بیان می کنیم.

رمز ورود برکت به خانه

1. احساس خوب به ورود برکت

نسبت به افزایش برکت در زندگی نباید احساس گناه داشت. این یک مانع ذهنی است نسبت به ثروت، فراوانی، توانگری و برکت. بسیاری هستند که برکت و ثروت را مقابل معنویت می بینند، در حالی که در کتابهای مقدس توصیه هایی برای افزایش برکت موجود هست که این مساله را نقض می کند. بسیاری نیز هستند که ضرب المثل پول چرک کف دست است را در موقعیت مناسبش استفاده نمی کنند، و این جمله همیشه در ذهنشان نقش بسته و پول را در زندگی بی اهمیت می دانند در حالی که اینطور نیست.

زیاد شدن برکت خانه و زندگی

2. اصلاح مسیر زندگی

اگر احساس می کنی در زندگی قدم های اشتباهی برداشتی، برگرد. اگر احساس می کنی عقیده اشتباهی داشتی، برگرد. به عبارت دیگر میشه گفت اگر راه اشتباه رفتی، توبه کن. با تمام قلبت پیش روی خدا بایست. توبه تغییر در طرز فکر است که منجر به تغییر در نحوه زندگی می شود. توبه تغییر مسیر قطعی است. با این کار شما وجود خود را آماده دریافت برکت می کنید و زندگی شما متحول خواهد شد.

رمز ورود برکت به خانه با بخشش

3. رفع انباشتگی ذهنی و مادی

هر چیز اضافه که دارید و دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد، انباشتگی مادی است. اگر می‌خواهید چیزهای خوب و با ارزشی وارد زندگی‌تان شوند، باید از شر چیزهایی که نمی‌خواهید خلاص شوید. رفع انباشتگی در واقع نوعی اقدام به نظم بخشیدن به امور فعلی شما است. می توانید انباشتگی ها را بفروشید یا به دیگران هدیه دهید. بزرگترین نعمت داشتن یک خانه آرام است. به یاد داشته باشید هر چیز خرابی را سریع درست کنید یا رد کنید و یا آن را دور بیاندازید.

انباشتگی ذهنی به افکار یا نگرانی های بیش از حد یا طاقت فرسا اشاره دارد که می تواند ذهن ما را پر کند و تمرکز، تصمیم گیری یا احساس آرامش را دشوار کند. به هم ریختگی و انباشتگی ذهنی می تواند اشکال مختلفی داشته باشد، از جمله نگرانی بیش از حد، نشخوار فکری، تفکر وسواسی و تجزیه و تحلیل بیش از حد موقعیت ها.

یکی از راه های مهم برای پاکسازی ذهن، بخشش است. وقتی عصبانی هستید، «…شما به واسطه یک پیوند عاطفی که قوی‌تر از فولاد است، به آن شخص یا شرایط وابسته هستید. تمرین بخشش تنها راه حل کردن این پیوند و آزاد شدن است. اگر چیزی را از کسی ببخشید، ممکن است احساس کنید که “بازنده” هستید. اما با رها کردن یک شخص یا یک احساس، فضا را به شکلی که نمی‌توانید تصورش را بکنید، مظهر خیر و برکت می‌سازید.

پیشنهاد می کنم مقاله مرتبط “فنگ شویی خانه” را مطالعه نمایید.

افزایش برکت خانه

4. از تو حرکت از خدا برکت

کار در ردیف عبادت آمده است. تا آنجا که فضیلت کسی که برای روزی خود تلاش می کند، برتر و بالاتر از عابد بی کار شناخته شده است و در مقابل، تنبلی و بی کاری مظهر نقص، پوچی و ابتذال معرفی شده است.

کاری را انتخاب کنید که واقعاً در آن مهارت دارید و عالی هستید. زمانی که استعداد خود را پیدا کرده اید نشانه های واضحی وجود دارد: افرادی غیر از دوستان یا خانواده از مهارت های شما تعریف می کنند یا به شما می گویند که آن را به صورت حرفه ای دنبال کنید. شما نیاز به تجربه کردن دارید، اقدام کنید و آنچه می خواهید را بیابید.

مقاله پیشنهادی: گل رزق و روزی و برکت

شکرگزاری و برکت

5. شکرگزاری

« اگر شکرگزار باشید، بر شما فزونی می دهم».شکرگزاری کلید فراوانی و برکت الهی ست. شکرگزاری بالاترین سطح ارتعاش انرژی را دارد چون باعث می‌شود تا احساس شادی کنیم. ما زمانی می‌توانیم از کسی قدردانی کنیم که به حرفی که زده  یا رفتاری که کرده دقت کردیم. یعنی توجه کردیم.

شکرگزاری به سه دسته تقسیم می‌شود: قلبی، عملی و زبانی! زبانی اینگونه است که بگوییم؛ خدایا شکر، اما قلبی به گونه‌ای است که از صمیم قلبمان خداوند را شاکر باشیم. عملی هم با کمک‌کردن به دیگران و یا احترام به اشخاص دیگر انجام می‌شود.

افزایش برکت و خوش اخلاقی

6. خوش اخلاق باشید

تجربه نشان می دهد که مشتریان بیشتر به خرید از فروشندگان خوش اخلاق تمایل دارند. افزون بر این، همه کسانی که در شبکه روابط شغلی با یک فروشنده قرار دارند، مانند فروشندگان مواد اولیه، شرکا، خریداران و امثال آنها، در مواقع لازم آمادگی بیشتری برای حمایت های مادی و معنوی از فروشنده خوش اخلاق دارند و همین مسائل موجب وسعت روزی افراد خوش اخلاق می شود. خوش اخلاقی با خانواده، همسایه ها و دیگران باعث برکت در ابعاد مختلف زندگی می شود.

بخشش و افزایش برکت

7. در راه خدا ببخشید

صدقه، انفاق، زکات یا عشریه همه به معنای خرج کردن مال در راه خدا است. اگر این کار را با محبت، میل و سپاسگزاری انجام دهید این عمل برکت و فراوانی را به همراه خواهد داشت. بر پایه آیات در قرآن اولویت ها در انفاق به ترتیب عبارتند: از والدین، خویشاوندان، یتیمان، مسکینان، همسایه نزدیک، همسایه دور، همراه و هم نشین، در راه مانده و گدایان. در مسیحیت عشریه را به کسانی که از آنها الهام معنوی می گیرند و به بالا بردن انسانیت آنها کمک می کنند می دهند.

افزایش برکت و سحر خیزی

8. سحرخیزی

حتما شنیده‌اید که می‌گویند سحرخیز باش، تا کامروا شوی ..هیچ آدم موفقی را نخواهید یافت که از خواب زیاد، به جایگاهش رسیده باشد.‌ با زود بیدار شدن، شروع ارزشمندی در روز به دست می آوریم و فرصتی برای ما فراهم می کند تا بهره وری و تمرکز بیشتری داشته باشیم. این افزایش بهره وری می تواند تأثیر مستقیمی بر موفقیت مالی ما داشته باشد.

افراد سحرخیز این مزیت را دارند که زمان بیشتری برای برنامه ریزی روز خود، تعیین اهداف و اولویت بندی وظایف دارند. این رویکرد امکان مدیریت بهتر زمان، بهبود تصمیم گیری و افزایش کارایی را فراهم می کند.

9. برکت در جمع است

داشتن پیوندهای اجتماعی قوی برکت زیادی به زندگیتان می بخشد. در دنیای امروز این خطر وجود دارد که در مشغله، تمرکز و تمایل به انجام کارها، فراموش کنیم که تعاملات اتفاقی مهم است.

جمع گرایی و برونگرایی، بخشی از یک زندگی شکوفا هستند. ارتباطات اجتماعی به اندازه نیاز به غذا، ایمنی و سرپناه برای بقا و شکوفایی ما مهم است. اما در طول سالیان گذشته، در حالی که جامعه روز به روز فردگراتر شده است، ارتباطات اجتماعی ما  از بین رفته است . ما کمتر داوطلب می شویم. ما کمتر در خانه از مهمان پذیرایی می کنیم. ما کمتر ازدواج می کنیم.

ما بچه های کمتری داریم و ما دوستان صمیمی کمتر و کمتری داریم که جزئیات زندگی خود را با آنها در میان بگذاریم. با افزایش انزوای اجتماعی، سطح شادی ما نیز کاهش یافته است. برقراری ارتباط با افراد دیگر، شما را خوشحال‌تر می‌کند، به‌ویژه زمانی که می‌دانید آنها به کمک شما نیاز دارند. ما را اینجا روی این زمین گذاشتند تا به یکدیگر تکیه کنیم، این راهی است که ما رشد می کنیم. انسان ذاتاً اجتماعی است.

دوست خوب مثل گندم است ،بودنش یک دنیا برکت و نبودنش قحطی وریاضت. آنرا باید در سیلوی جان نگهداری کرد.دوست خوب نعمت بزرگی است که نظیر ندارد. اطراف خود را با افراد همفکری احاطه کنید که می خواهند به جایی بروند و با اعتقادات شما مشترک باشند.

در اسلام نیز بركت را در جماعت و در جمع بودن و صله رحم می دانند. دید و بازدید با خویشاوندان و احسان و نیکی و کمک مالی کردن به آنها برکت را زیاد می کند.

چیزهایی که برکت خانه را زیاد می کند

سه گام تا تجلی برکت به خانه و زندگی

بخواهید تا به شما داده شود

بکوبید، که در به رویتان گشوده خواهد شد

بخوانید مرا، تا اجابت کنم شما را

خواستن از نظر ذهنی در سه مرحله ایجاد می‌شود:

  1. اول از طریق نوشتن خواسته‌هایتان
  2. دوم با ایجاد تصاویر
  3. سوم از طریق کلام گفتاری

 

برای تجلی و برآورده شدن خواسته هایتان ابتدا آنها را مکتوب کنید. آنچه واقعا می خواهید را دقیق یادداشت کنید.

برای ایجاد تصاویر، بهترین راه برای انجام این کار این است که تصاویری از هر چیزی که می‌خواهید در زندگی‌تان ظاهر شود روی دیوار یا تخته بچسبانید. اگر هر روز به آنها نگاه کنید و از آنها لذت ببرید، در ضمیر ناخودآگاه شما جذب می شوند و شروع به کمک به شکل دادن به واقعیت شما می کنند.

“آنچه شما به زبان می آورید، در دنیای شما ظاهر می شود!” قدیمی‌ها می‌دانستند که بیان جملات خاص، ارتعاشاتی ایجاد می‌کنند که واقعیت خاصی را جذب می کنند. برکت از طریق کلماتی که به زبان می آورید در واقع به شما می رسد. گفتن جملات تاکیدی روزانه مانند ” برکت خدا به سمت من جاری است، روزی من از خداست، هر آنچه هست خداست” می تواند نتایج سریعی داشته باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید