شما در حال مشاهده هستید مرکز خانه در فنگ شویی

مرکز خانه در فنگ شویی

در فنگ شویی مرکز خانه به عنوان مرکز چی یا قلب خانه شناخته می شود و نقش مهمی در تعیین جریان انرژی در یک فضا و تعیین چگونگی تأثیر آن بر ساکنان دارد. چند نکته فنگ شویی می تواند به شما کمک کند که انرژی مثبت مرکز خانه را افزایش دهید. در این مقاله از فنگ شویی شایگان، ما چگونگی یافتن درست مرکز خانه را توضیح خواهیم داد.

مرکز خانه کجاست؟

مرکز هندسی یک خانه به طور قابل توجهی تحت تأثیر هندسه آن است. فرم ها و دستورالعمل های معمول برای مکان یابی مرکز فنگ شویی خانه در زیر ارائه شده است.

مرکز خانه کجاست

مرکز خانه در بناهای مربع و مستطیل

شکل های مربع و مستطیل از نظر جریان انرژی پایدارترین هندسه ها هستند . این بهترین انتخاب برای محیط زندگی یا کار است زیرا هماهنگ و متعادل است. به این ترتیب، یافتن مرکز واقعاً ساده است. مرکز یک مستطیل یا مربع نقطه تلاقی دو قطر است. اکثر خانه ها دارای نقشه مستطیل شکل هستند و شما می توانید با این روش مرکز خانه خود را پیدا کنید.

نحوه مرکز گیری خانه در فنگ شویی

مرکز خانه های با گوشه های گمشده

اگر قسمتی وجود نداشته باشد، خطوط فرضی را طوری گسترش دهید که به شکل مربع یا مستطیل باشد و به رسم خطوط اتصال مورب برای تقاطع مرکزی ادامه دهید.

مرکز خانه در فنگ شویی

استفاده از مرکز خانه

انرژی چی که از مرکز خانه شما ساطع می شود باید مغذی و محافظ باشد. بهترین استفاده برای این قسمت از خانه شما یک اتاق غذاخوری یا اتاق نشیمن است.

اتاق غذاخوری در مرکز خانه

اتاق غذاخوری نماد ثروت و توانگری یک خانواده است. این منطقه باید برای افزایش این انرژی ها ایجاد شود. باید عاری از بهم ریختگی باشد و قوانین فنگ شویی برای اتاق های غذاخوری باید به شدت رعایت شود. استفاده از آینه در اتاق غذاخوری می تواند فراوانی خانواده شما را دو برابر کند. انتخاب میز ناهار خوری مناسب و قرار دادن صحیح تزئینات می تواند انرژی کلی این بخش را تقویت کند.

اتاق نشیمن در مرکز خانه

وقتی اتاق نشیمن در مرکز خانه است، خانه پر از فعالیت هایی می شود که انرژی یانگ تولید می کند. انرژی یانگ دارای فواید سلامتی برای اعضای خانواده و فراوانی برای هر یک است. برای اطمینان از تداوم این فراوانی چند کار وجود دارد که می توانید انجام دهید. ایجاد جریان آزاد و بدون مانع را در الویت قرار دهید. فضایی باز و دلپذیر ایجاد کنید که پذیرای عزیزانتان باشد. رفع انباشتگی و پاکسازی را نیز جدی بگیرید و محیطی خلوت و روشن ایجاد کنید.

تقویت مرکز خانه در فنگ شویی

نکاتی وجود دارد که می توانید مرکز خانه را به بهترین شکل ممکن طراحی کنید.

مرکز خانه را باز و خلوت نگه دارید

حفظ یک مرکز باز و مطبوع از خانه به خوبی با اصول اولیه فنگ شویی هماهنگ است، زیرا یک مرکز بدون مانع و جادار جریان روان انرژی را تشویق می کند. این جریان انرژی از سرزندگی ساکنان پشتیبانی می کند، بنابراین همیشه این منطقه را مطبوع و تمیز نگه دارید تا امکان گردش انرژی وجود داشته باشد. اگر چیزی مانع راه است فورا آن را بردارید. علاوه بر این، به طور مرتب ناحیه مرکزی را با حذف وسایل غیر ضروری رفع انباشتگی کنید. یک فضای منظم و بدون انباشتگی از جریان روشن و متعادل انرژی پشتیبانی می کند.

استفاده از آثار هنری

شما می توانید آثار هنری را در مرکز خانه به نمایش بگذارید اما همیشه مراقب انتخاب خود باشید. هنر می تواند عواطف و احساسات را برانگیزد. انتخاب آثار هنری با نمادهای مثبت می تواند حس شادی، خلاقیت و آرامش عاطفی را برای ساکنین ایجاد کند. در انتخاب تزئینات از عنصر زمین استفاده کنید مانند سفال، سرامیک و کریستال که برای فعال کردن و تولید انرژی سالم در مرکز خانه موثر هستند.

روشنایی بخش مرکزی

روشن نگه داشتن این ناحیه تا حد امکان با نور طبیعی خوب است. در غیر این صورت، یک لامپ نمک هیمالیا یا سایر گزینه های روشنایی برای روشن کردن فضا در نظر بگیرید. مطمئن شوید که سطوح دیوار عاری از لکه، کثیفی و سوراخ باشد. در صورت نیاز می توانید در این بخش از رنگ زرد طلایی یا سایر رنگ های خاکی مانند قهوه ای استفاده کنید.

پله ها در مرکز خانه

یک راه پله ، به خصوص مارپیچ، همه چیز را در زندگی شما ناپایدار می کند. راه پله مارپیچ گردابی ایجاد می کند که تمام انرژی چی را از خانه شما می مکد.

اگر یک راه پله مرکزی دارید، می توانید سعی کنید با راهکارهای فنگ شویی جریان انرژی چی را کاهش دهید.

  • یک کریستال چند وجهی را در مرکز راه پله آویزان کنید.
  • از اشکال مربع (نماد زمین) در قالب قاب عکس استفاده کنید
  • اشیاء مختلف سنگی، سرامیکی، سفالی و کریستالی را اضافه کنید که با دکوراسیون شما مطابقت دارند.

راهرو در مرکز خانه

اگر مرکز خانه شما دارای یک راهرو باشد، می توانید با کاهش جریان انرژی چی، با اثر منفی آن مقابله کنید.

  • یک آینه روی یک دیوار انرژی را گسترش می دهد و به آن اجازه می دهد تا سالن را پر کند.
  • یک کریستال چند وجهی را در مرکز راهرو آویزان کنید تا انرژی چی را پراکنده کند.
  • کاشی های سنگی مربع به رنگ خاک، عنصر زمین را فعال می کند و به طور مداوم انرژی چی را تغذیه می کند.

شومینه در بخش مرکزی خانه

ورود آتش در بخش زمین لزوماً بد نیست. در چرخه تولید، عنصر آتش عنصر زمین را تغذیه می کند. تنها ایراد ممکن می تواند انرژی یانگ بیش از حد تولید شده توسط این عنصر باشد. شما همیشه می توانید مقداری از عنصر آتش را با افزودن عناصر خاکی بیشتر، مانند سنگ، سفال، سرامیک، یا کریستال تخلیه کنید.

نتیجه گیری

نکات فنگ شویی می تواند به شما کمک کند از انرژی چی تولید شده از مرکز خانه خود بهره ببرید. اگر درک اولیه ای از مفهوم و اصول فنگ شویی داشته باشید، پیدا کردن مرکز خانه و انجام مراحل بعد نسبتاً آسان است. اگر مطمئن نیستید، بهتر است با یک متخصص برای پیشبرد بررسی فنگ شویی خانه مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید