شما در حال مشاهده هستید هشت راه کاهش استرس با فنگ شویی

هشت راه کاهش استرس با فنگ شویی

اگر در پی احساس آرامش بیشتر و کاهش استرس هستید و به دنبال روش هایی غیر از پیشنهادات تکراری «ورزش، تغذیه و خواب بیشتر» هستید. پنج تکنیک فنگ شویی، می‌تواند ابزار جدیدی برای مدیریت استرس باشد.

با به کارگیری هنر باستانی فنگ شویی، می توانید فضایی ایجاد کنید که بیشترین انرژی و تعادل را داشته باشد. هدف فنگ شویی این است که مردم بتوانند در هماهنگی با محیط خود زندگی کنند، با عزیزانشان با شادی همزیستی کنند، و خانه ای دلپذیر و سالم ایجاد کنند.

هشت راه کاهش استرس با فنگ شویی

هشت راه کاهش استرس با فنگ شویی را عنوان کرده ایم. فقط لازم است تغییرات کوچکی در نحوه چیدمان خانه ایجاد کنیم تا تأثیر واقعی بر سلامت روان ما داشته باشد.

1. رفع انباشتگی و پاکسازی کنید

فنگ شویی مبتنی بر متعادل کردن و به حداکثر رساندن جریان انرژی است. در انباشتگی و بهم ریختگی، انرژی در خانه شما راکد می شود و ارتعاش انرژی منفی ایجاد می کند. برای اینکه کنترل را به دست گیرید، در مورد هر وسیله خانه از خود دو سوال بپرسید: “آیا آن را دوست دارم؟” و “آیا در دو سال گذشته از آن استفاده کرده ام؟” از جایی که بیشترین ساعات را در آن سپری می کنید، شروع به پاکسازی و رفع انباشتگی کنید.

انباشتگی می تواند باعث استرس و اضطراب شود. با رفع انباشتگی فضای خود، محیط آرام تری ایجاد می کنید که می تواند خلق و خوی کلی شما را بهبود بخشد.

2. از شر بهم ریختگی خلاص شوید

چندین مطالعه نشان می دهد که بین بهم ریختگی و استرس ، ارتباط وجود دارد. به هم ریختگی و شلوغی باعث می شود ذهنتان مدام درگیر شلوغی محیط اطراف باشد و نتوانید روی مسائل مهمتر تمرکز کنید. نظم و نظافت در فنگ شویی برای ایجاد یک همزیستی هماهنگ با محیط ضروری است. وقتی صحبت از قفسه‌ها، میزها، مبلمان، قفسه‌های کتاب و سایر وسایل خانه‌ می‌شود، باید مطمئن شوید که آنها همیشه مرتب نگهداری می‌شوند.

با کاهش بهم ریختگی و نویز بصری می توانید از قرار گرفتن در هر حالت ناپایدار جلوگیری کنید. از نظر فنگ شویی، عادت به انباشتن اشیاء و همچنین عدم بازگرداندن آنها در مکان های مناسب باعث رکود انرژی می شود. اگر می خواهید محیطی سالم داشته باشید، تا آنجا که ممکن است باید به زیبایی ساده و مینیمال پایبند باشید و تنها چیزی در خانه داشته باشید که برایتان ضروری و معنادار است.

کاهش استرس با فنگ شویی

3. نور خورشید و هوای تازه داشته باشید

دو موردی که در فنگ شویی انرژی مثبت ایجاد می کنند، نور طبیعی و هوای تازه هستند. فنگ شویی توصیه می کند همیشه پنجره ها را تمیز نگه دارید و در ساعاتی از روز پنجره ها را باز کنید. استفاده از اولین ساعات نور طبیعی برای اینکه بدن بتواند مطابق با ریتم های طبیعی روز کار کند بهترین کاری است که می توانیم برای سلامتی خود انجام دهیم. پرده ها را باز کنید تا نور طبیعی خانه را پر کند و احساس آرامش کنید.

قرار گرفتن در معرض نور طبیعی باعث تولید سروتونین می شود که ثابت شده است که تأثیر مثبتی بر خلق و خوی شما دارد . نور خورشید و نگاه کردن از پنجره به طبیعت می تواند به کاهش سطح استرس کمک کند.

کارشناسان فنگ شویی می گویند پنجره ها بهترین متحدان ما در مواقع اضطراب هستند. در طول یک حمله اضطراب یا پانیک، زمانی که ذهن شما احساس می‌کند در دام افتاده است، یک منظره واضح به دوردست به آرامش ذهن شما کمک می‌کند و شما را از محرک‌هایی که باعث ایجاد اضطراب می‌شوند رها می‌کند.

4. از رنگ های روشن استفاده کنید

در فنگ شویی، رنگ ها نشان دهنده پنج عنصر هستند، به این معنی که هر رنگ حامل انرژی ذاتی و قدرت است. کارشناسان پیشنهاد می کنند که برای احساس آرامش بیشتر در خانه مطمئن شوید بیشتر رنگ ها از رنگ های روشن و ملایم هستند که حس آرامش را به ذهن منتقل می کنند.

به طور خاص، فنگ شویی رنگ های آبی را توصیه می کند که به استرس، اضطراب و افسردگی کمک می کند. سبز نیز التیام می بخشد و آرام می کند. رنگ را می توان بر روی یک دیوار یا در کل خانه معرفی کرد. برای رسیدن به تعادل مناسب می توانید از وسایل تزئینی با رنگ دلخواهتان استفاده کنید. ایده این است که به تدریج حضور رنگ های تند را کاهش دهید تا هیچ گونه احساس بی ثباتی ایجاد نشود. بهترین رنگ ها برای اتاق خواب رنگ های شبیه پوست انسان است که از سفید تا قهوه ای شکلاتی متفاوت است.

5. استفاده از آینه را محدود کنید

آینه ها به یک عنصر ضروری و همه کاره در بسیاری از خانه ها تبدیل شده اند که در طرح های مختلف گنجانده شده اند و اغلب نقش مهمی را ایفا می کنند. با این حال، کارشناسان فنگ شویی نسبت به قرار دادن آنها در خارج از مکان‌هایی که واقعاً ضروری هستند، مانند حمام یا اتاق خواب هشدار می‌دهند. تعداد آینه ها در خانه شما باید به حد نیاز باشد.

تعداد بیش از حد آینه ها می تواند منجر به تخلیه انرژی شود، و همچنین باعث ایجاد وسواس های ناسالم در زمانی که خود را دائماً منعکس می کنیم، شود. بهترین کار این است که آنها را در مکان ها و موقعیت های مناسب داشته باشید و زیاد به آنها فکر نکنید، اما در عین حال به یاد داشته باشید که همیشه آنها را تمیز نگه دارید.

6. اتاق خواب خود را دوباره مرتب کنید

احتمالاً بیشتر از هر اتاق دیگری در اتاق خواب خود وقت می گذرانید. وقتی اصول فنگ شویی را در این اتاق به کار می برید، نتیجه می گیرید. هر چقدر هم که سخت باشد، تلویزیون، تلفن و رادیو خود را از اتاق خواب خارج کنید. تاج تخت خود را روی یک دیوار محکم قرار دهید.همه چیز زیر تختتان را پاک کنید، زیرا انرژی را مسدود می کند. همچنین هنگام خواب تمام درهای اتاق خواب از جمله درهای کمد را ببندید.

کاهش استرس با فنگ شویی

7. با گیاهان زندگی کنید

گیاهان در فنگ شویی نماد رشد، شکوفایی و انرژی مثبت هستند. در فنگ شویی، آنها نمایانگر عنصر چوب هستند که با رشد، سرزندگی و فراوانی همراه است. قرار دادن صحیح گیاهان می تواند جریان انرژی را تقویت کند و حس آرامش و هماهنگی را تقویت کند.گیاهان تأثیر عمیقی بر شادی و سلامتی ما دارند. آنها نه تنها جذابیت زیبایی شناسی خانه های ما را بهبود می بخشند، بلکه به سلامت جسمی و روانی ما نیز کمک می کنند. دهه‌ها تحقیق نیز نشان داده است که گیاهان آپارتمانی استرس را کاهش می‌دهند

گیاهان تصفیه کننده هوای طبیعت هستند، می توانند سطح دی اکسید کربن را کاهش دهند، برخی آلاینده ها را کاهش دهند و حتی رطوبت را افزایش دهند. این می تواند منجر به بهبود سلامت تنفسی، خواب بهتر و به طور کلی بهبود سلامت شود. علاوه بر این، عمل مراقبت از گیاهان می تواند احساس هدف و رضایت را ایجاد کند و به آرامش ذهنی کمک کند.

8. حواس خود را تحریک کنید

از حواس خود برای ایجاد احساس تعادل و هماهنگی استفاده کنید. از اسانس های معطر همچون اسطوخودوس و نعناع فلفلی برای داشتن انرژی آرام بخش استفاده کنید. گل های تازه نیز روشی دیگر است، می توانید آن را جایی از خانه قرار دهید که چشم شما را با زیبایی خود متوقف کند.

دیدگاهتان را بنویسید