شما در حال مشاهده هستید فنگ شویی مغازه و فروشگاه برای جذب مشتری

فنگ شویی مغازه و فروشگاه برای جذب مشتری

آیا در جذب مشتری به مغازه یا فروشگاه خود مشکل دارید؟ آیا می دانستید که طراحی مغازه شما تاثیر زیادی بر رفتار خرید مشتریان شما دارد؟ با فنگ شویی فضای داخلی مغازه ، می توانید محیطی هماهنگ ایجاد کنید که مردم را به خرید ترغیب کند. در این مقاله از فنگ شویی شایگان به این نکات اشاره می کنیم:

استقبال گرم

انرژی مثبت در فضای داخلی شما از درب ورودی شروع می شود. طبق فنگ شویی منطقه ورودی فروشگاه، مهمترین فضایی است که مشتریان با آن مواجه می شوند، بنابراین باید مطمئن شوید که این منطقه از نظر نور، نمایش و رنگ بیشتر به چشم می‌آید. این منطقه همیشه منظم، تمیز و روشن باشد. اطمینان حاصل کنید که مشتریان شما هنگام ورود یک دید کلی از کل فروشگاه دارند، زیرا این کار آنها را جذب می کند. ورودی دلپذیری داشته باشید. محیطی پذیرا برای ورود مردم به مغازه خود ایجاد کنید.

فروشگاه و مغازه خود را تمیز نگه دارید

مهم نیست مشتری شما چه کسی باشد، باید مطمئن شوید که برای تمیز نگه داشتن آن تلاش و زمان صرف می کنید. اگر نمای بیرونی کثیف به نظر برسد، 52 درصد مشتریان از فروشگاه اجتناب می کنند. با یک شستشوی حرفه ای و قوی و یک لایه رنگ تازه شروع کنید. هر 7 تا 10 سال یک بار رنگ آمیزی نما انجام شود.

یک مغازه تمیز و مرتب برای مشتریان جذاب تر از مغازه ای است که نامرتب باشد. فضایی را که دارید شلوغ نکنید. اطمینان حاصل کنید که مسیرهای روشنی وجود دارد و مشتریان به راحتی می توانند در مغازه حرکت کنند و جنس ها و وسایل را مشاهده کنند. انبار را تمیز کنید و تا حد امکان مرتب و منظم نگه دارید.

بیشتر دیده شوید

تابلوی فروشگاه خود را زیبا طراحی کنید. اطمینان حاصل کنید که تابلوی شما به خوبی کار می کند، به وضوح قابل مشاهده باشد و به راحتی از راه دور قابل خواندن است. یک فروشگاه در خیابان اصلی، باید این ویژگی را داشته باشد، که مشتریان با در حال رانندگی متوجه شوند چه کاری انجام می دهید.

مطمئن شوید که می توانید به راحتی دیده شوید و شما را راحت پیدا کنند! اگر مشتریان برای پیدا کردن شما مشکل دارند، انرژی نیز مشکل دارد! در ادامه راهکارهایی برای تقویت انرژی یک فروشگاه را خواهیم گفت.

جذابیت خود را افزایش دهید

یک ویترین تمیز و جذاب، احساس مثبتی به مشتری در مورد برند شما می دهد. یک ویترین با طراحی خوب می تواند به طور قابل توجهی جذب مشتریان پیاده را بهبود بخشد و مشتریانی را جذب کند که در غیر این صورت برای کشف شما توقف نمی کردند. در اینجا چند ایده برای زیباتر کردن فضای بیرونی فروشگاه شما وجود دارد:

روی تابلوهای شفاف و جذاب سرمایه گذاری کنید که نشان دهنده هویت برند شما باشد تا مشتریان بتوانند به راحتی فروشگاه شما را شناسایی کرده و به خاطر بسپارند. شما نمی خواهید اولین برداشت مشتریانتان پنجره های لکه دار یا سطل پر زباله باشد. اطمینان حاصل کنید که بیرون فروشگاه شما به طور منظم تمیز می شود، از جمله پنجره ها، درها، و پیاده روها.

گل ها و گیاهان می توانند حسی از جنب و جوش و گرما را به یک فضا بیافزایند. انتخاب عناصر طبیعی انرژی مثبت را در فروشگاه شما حفظ می کند. اگر فضا اجازه می دهد، صندلی را در خارج از فروشگاه خود اضافه کنید. فضایی دلپذیر برای استراحت مشتریان فراهم می کند و تجربه خرید کلی را بهبود می بخشد.

فنگ شویی مغازه و فروشگاه

اعلام کنید که باز هستید

آیا تا به حال از مغازه ای با نور کم با درهای بسته رد شده اید و شک کرده اید که آیا مغازه باز است؟ در را باز نگه دارید یا از علامت «باز است» استفاده کنید، ساعات کاری خود را نشان دهید و چراغ ها را روشن نگه دارید. از هر چیزی استفاده کنید که نشان دهید به فعالیت و کسب و کار مشغول هستید.

حواس را برانگیزید

در فنگ شویی استفاده از رایحه ها جریان انرژی مثبت ایجاد می کند. مطالعات نشان داده است که 75 درصد از احساسات بوسیله بویایی که با لذت، آرامش و احساسات مرتبط است، ایجاد می شود. وقتی می خواهید مردم محصولات شما را بخرند، این به کار می آید. برخی از بهترین خرده فروشان از وسایل عطرسازی هوشمند برای برانگیختن این احساسات استفاده می کنند.

از موسیقی استفاده کنید

موسیقی برای فضای شما بسیار مهم است. موسیقی متناسب با فروشگاه و بر اساس آنچه مشتری هدف شما می خواهد به آن گوش دهد انتخاب شود.

نورپردازی کنید

یکی دیگر از نکات مهم فنگ شویی استفاده از طیف نورهای مختلف برای ایجاد انرژی مثبت است. نورپردازی وسیله ای فوق العاده برای تنظیم و کنترل احساس فضا و انرژی آن است. نورهای کم، ملایم، گرمتر و آویزان می توانند انرژی یین(منفعل و آرامش بخش) را به ارمغان بیاورند، در حالی که نورهای روشن و رو به بالا و بلند می توانند انرژی یانگ(فعال و پرجنب و جوش) را تقویت کنند. مطمئن شوید که نور کافی برای دیدن وجود دارد.

چیدمان فروشگاه را بهبود بخشید

فنگ شویی به نوعی از چیدمان در فروشگاه تاکید دارد که بدون هر نوع مانع یا انسداد باشد. جریان آزاد، نرم و ملایم انرژی در چیدمان ایجاد کنید. یک چیدمان موثر فروشگاه باعث می شود مشتریان برای مدت طولانی تری در فروشگاه شما حضور داشته باشند. ایجاد یک مسیر پیاده روی مشتریان را در کل فروشگاه هدایت می کند. این به آنها اجازه می دهد تا محصولات شما را بیشتر مشاهده کنند و شانس خرید را افزایش دهند.

اثربخشی چیدمان فروشگاه خرده فروشی به عواملی مانند نوع محصولات، مخاطبان هدف فروشگاه و استراتژی کلی برند بستگی دارد. در اینجا چند نمونه چیدمان آورده شده است:

فنگ شویی برای جذب مشتری

چیدمان شبکه ای:

این یک گزینه ساده و منظم است که در آن راهروها به صورت شبکه ای چیده شده اند. قفسه ها و نمایشگرها به موازات یکدیگر قرار گرفته اند تا مشتریان بتوانند به راحتی در فروشگاه حرکت کنند. این طرح اغلب در خواربارفروشی ها و فروشگاه هایی که محصولات متنوعی را ارائه می دهند استفاده می شود.

چیدمان حلقه ای:

این چیدمان دارای یک راهرو اصلی است که یک حلقه را در اطراف فروشگاه تشکیل می دهد. راهروهای دیگر از حلقه اصلی منشعب می شوند تا مشتریان را در کل فروشگاه راهنمایی کنند و آنها را در معرض انواع محصولات قرار دهند. معمولاً در فروشگاه‌های پوشاک و بزرگ برای تشویق مشتریان به کشف کل فروشگاه و افزایش احتمال خریدهای ناگهانی استفاده می‌شود.

چیدمان جریان آزاد:

این طرح نسبت به طرح‌بندی‌های دیگر بازتر است و ساختار کمتری دارد. در این طرح بخش هایی ایجاد می شوند که هر کدام موضوع یا هدف خاص خود را دارند. هدف اجازه دادن به انعطاف‌پذیری و خلاقیت در نمایش محصولات است که برای بوتیک‌ها و فروشگاه‌های تخصصی مفید است.

فنگ شویی جذب مشتری در مغازه

شخصی سازی کنید

قوانین منحصر به فردی از فنگ شویی برای شما وجود دارد که متناسب با نوع اهداف، شخصیت و فعالیت شما هستند. با یادگیری اصول فنگ شویی و یا رزرو یک مشاوره با متخصص به این موارد دست پیدا کنید. در صورت تمایل به کسب نتایج مطلوبتر  می توانید صفحه مشاوره فنگ شویی را مطالعه نمایید و جلسه ای را برای فنگ شویی کسب و کار یا خانه خود ترتیب دهید.

از مشاور کمک بگیرید

اگر می خواهید پتانسیل تجاری شرکت خود را از طریق قدرت فنگ شویی کلاسیک به حداکثر برسانید، به یک حرفه ای اعتماد کنید! من مشاوره کسب و کار را با استفاده از فنگ شویی ارائه می کنم تا انسدادهای انرژی را شناسایی کرده و راه حل هایی را برای موفقیت کسب و کار شما پیشنهاد کنم. برای بحث در مورد اهداف کسب و کارتان و اینکه چگونه می توانم پتانسیل آن را به حداکثر برسانم، یک جلسه مشاوره رزرو کنید.

نتیجه گیری

هنگامی که در مورد اصول فنگ شویی بیشتر بدانید، متوجه می شوید که فهرستی طولانی از ” قوانین” را شامل می شود. مطمئناً نکات فنگ شویی زیادی وجود دارد که بدون شک مهم هستند. با این حال، مهمترین چیز این است که اطمینان حاصل کنید که فضایی حمایتگر و پذیرا ایجاد کنید. اگر نمی دانید از کجا شروع کنید، قدم های کوچک بردارید با چند تنظیم کوچک، می توانید فضای داخلی خود را فنگ شویی بیشتری کنید و جریان مثبت انرژی به سمت شما جریان خواهد یافت. 

دیدگاهتان را بنویسید