شما در حال مشاهده هستید کاسه برکت و ثروت

کاسه برکت و ثروت

آیا تا به حال شده که بخواهید پول و ثروت جذب کنید اما نمی دانید از کجا شروع کنید؟ کاسه پول، کاسه ثروت یا کاسه برکت در فنگ شویی، قرن هاست که برای برای جذب ثروت یا فراوانی استفاده می شود.

فنگ شویی، هنری باستانی است که در محیط خانه انرژی سازنده  ایجاد می کند. این هنر باستانی با همسو کردن افراد با انرژی سازنده محیط شان، به جذب خواسته ها کمک می کند. در این مقاله از فنگ شویی شایگان، همه چیز درباره کاسه برکت را خواهیم گفت و در انتها رمز و راز تجلی هر آنچه که می‌‌‌خواهید را بررسی خواهیم کرد.

 

برای آشنایی بیشتر و درک بهتر هنر فنگ شویی پیشنهاد می کنیم مقاله “فنگ شویی” را مطالعه نمایید.

عکس کاسه برکت

کاسه برکت چیست؟

کاسه برکت یا کاسه ثروت در فنگ شویی، ظرفی است حاوی نماد های ثروت و برکت. این کاسه با اقلامی که نماد ثروت است پر می شود و اعتقاد بر این است که پول و ثروت را جذب می کند.

این کاسه ابزاری است که برای نشان دادن و متمرکز کردن هدف شخصی استفاده می شود. می توان این گونه گفت که کاسه برکت، یک نمایش بصری از خواسته ای است که می خواهید به واقعیت برسد.

دلیل استفاده از کاسه برکت و نمادها این است که به افراد کمک کند تا افکار و خواسته های خود را به شکلی ملموس درآورند و آنها را به واقعیت نزدیکتر کنند.نمایش کاسه برکت یا کاسه ثروت در خانه از زمان های قدیم انجام می شده است.

علاوه بر کاسه برکت، قوانین و تکنیک های دیگری نیز وجود دارند که می توانید در مقاله ” فنگ شویی خانه” مطالعه نمایید.

عکس کاسه برکت

طرز تهیه کاسه ثروت

یک کاسه ثروت فنگ شویی باید حاوی چیزهایی باشد که ثروت را جذب می کند. این کاسه می تواند در معرض نمایش گذاشته شود تا شما اغلب آن را ببینید. از این رو، باید مطمئن شوید که کاسه و وسایل داخل آن از نظر زیبایی شناسی دلپذیر هستند.

طرز تهیه کاسه برکت

چگونه کاسه ثروت درست کنیم

وقت آن است که بدانید چه موادی برای پر کردن آن وجود دارد. معمولا کاسه را با موادی که نماد ثروت و فراوانی هست، پر می کنند. اگر نمی دانید وسایل مورد نیاز کاسه برکت در منزل چیست، در اینجا لیستی وجود دارد که به شما کمک می کند بدانید کاسه برکت شامل چه چیزهایی می شود:

 • سکه های واقعی
 • سکه های چینی (سکه های فنگ شویی)
 • کریستال ها و سنگ های قیمتی
 • جواهرات
 • گندم یا برنج

در چین استفاده از سکه های فنگ شویی بسیار محبوب است، البته می توانید از سکه های واقعی استفاده کنید.

افزودن کریستال های طبیعی به کاسه نیز ایده بسیار خوبی است. شما می توانید کریستال های مناسب برای تجلی ثروت، مانند پیریت، سیترین، آمیتیست، رز کوارتز، لاجورد و چشم ببر را انتخاب کنید. برای جذاب‌تر کردن کاسه، می‌توانید به جای کریستال‌های جداگانه، یک درخت کریستال در کاسه قرار دهید.

درخت کریستال نمادی از ریشه کردن گیاه در اعماق ثروت است که در سال های اخیر بسیار محبوب شده است. قرار دادن آن در کاسه ثروت، می تواند فراوانی را رشد دهد.

درخت کریستال در کاسه ثروت

کاسه برکت را کجای خانه بگذاریم

وقتی صحبت از فنگ شویی می شود، جاگذاری کاسه برکت به اندازه ایجاد یک کاسه زیبا مهم است. در فنگ شویی، اتاق های خاصی در خانه یا جهت ها با ثروت همراه است. ورودی خانه و اتاق نشیمن فضای ایده آل برای یک کاسه برکت است. اگر دفتر کار خانگی دارید، می توانید کاسه ثروت خود را نیز در اینجا قرار دهید. کنج ثروت خانه یا اتاق یکی از محبوب ترین موقعیت ها برای کاسه ثروت است. جنوب شرقی در فنگ شویی جهتی است که گوشه ثروت را نشان می دهد.

همانطور که برخی از بخش‌های خانه برای جذب ثروت بهتر در نظر گرفته می‌شوند، اتاق‌هایی نیز وجود دارند که برای نمایش کاسه ثروت مناسب نیستند. از قرار دادن آن در آشپزخانه ، دستشویی و انبار باید اجتناب شود.

پیشنهاد می کنم مقاله “فنگ شویی ثروت” را نیز مطالعه کنید و علاوه بر کاسه برکت، با روش های دیگر فنگ شویی برای جذب توانگری و ثروت آشنا شوید.

کاسه برکت گندم در فنگ شویی

کاسه برکت گندم

یکی از نمادهای ثروت و برکت در اکثر مناطق دنیا از جمله ایران باستان، گندم و غلات است. استفاده از نماد کاسه برکت گندم برای جذب ثروت و فراوانی روشی متداول و ساده بوده است. کاسه برکت یا کاسه ثروت گندم، ظرفی است که با دانه های گندم پر شده است. طرز تهیه کاسه ثروت اینگونه است که ، ظرفی انتخاب کنید از مواد با دوام مانند سرامیک. اندازه ظرف متعادل با فضای آن باشد. دو سوم آن را با گندم پر کنید. می توانید از سکه و سنگ های قیمتی که نشان دهنده ثروت و فراوانی مالی هستند نیز استفاده کنید و آنها را در کاسه گندم قرار دهید.

کاسه برکت برنج نیز همین اثر را دارد، تنها تفاوت این است که کاسه برکت با برنج پر می شود.

عکس کاسه برکت برنج

جذب ثروت با کاسه گندم

برای جذب ثروت با کاسه گندم، بیش از نیمی از کاسه را با گندم پر کنید. این میزان از گندم نشان دهنده شکرگزاری بابت نعمت های موجود است و همچنین نشان می دهد که همچنان ظرفیت بیشتری برای دریافت موهبت های الهی دارید.

دقت کنید که محتوای کاسه برکت گندم  همیشه سالم و تمیز باشد. در فنگ شویی، “گندم” نمادی از ثبات و زمین است. این ناشی از رشد آن است که عمیقاً در خاک ریشه دارد و حس ثبات و تعادل را تقویت می کند و فضایی آرامش بخش  را ایجاد می کند. 

پیشنهاد می کنم مقاله مرتبط ” گندم در فنگ شویی” را مطالعه کنید.

عکس کاسه برکت

نگهداری از کاسه گندم

کاسه گندم باید تمیز، بدون رطوبت و بدون گردوغبار باشد. در ضمن هیچ‌گونه شکستگی یا ترکی نداشته تا در برابر نفوذ رطوبت هم مقاوم باشد. در صورتی که قصد نگهداری طولانی مدت محتویات را دارید از کاسه درب دار استفاده کنید. در محیطی با دمای اتاق، بدون نور و بدون رطوبت می توان ماه ها گندم را نگهداری کرد.

بعد از انتخاب ظرف یا کاسه مناسب حتماً آن را از قبل خوب بشویید و با پارچه مخصوص خشک کنید. برای اینکه مطمئن شوید هیچ رطوبتی باقی نمانده، بگذارید تا کاسه چند ساعتی در هوای آزاد باشد و بعد دوباره برای زدودن گردوغبار آن را دستمال بکشید.

ضمناً، بهتر است برای اطمینان از سالم بودن گندم، هر ماه یک بار محتویات را زیر و رو کنید و آن را تمیز نگه دارید.

عکس کاسه برکت و ثروت

انتخاب ظرف به عنوان کاسه برکت

انتخاب ظرف مناسب برای کاسه برکت مهم است. در اینجا چند نکته وجود دارد که می توانید در نظر بگیرید.انتخاب یک کاسه به چهار عامل خلاصه می شود.

 • شکل
 • اندازه
 • مواد
 • طرح

شکل

 از آنجایی که ما در مورد یک کاسه صحبت می کنیم، شکلی که به طور طبیعی به ذهن می رسد یک دایره کامل است. یک کاسه گرد بدون شک بهترین انتخاب است. این تا حدی به این دلیل است که دایره نمایانگر بهشت ​​و خوشبختی است که ما آرزوی آن را داریم. با این حال، این روزها کاسه ها با شکل های بیشتری در دسترس هستند. شکل دیگری که می توانید استفاده کنید مربع است زیرا نشان دهنده زمین است.

از کاسه های مثلثی و مستطیلی دوری کنید، مخصوصاً زمانی که عرض باریکی دارند. وسعت کم به معنای محدوده باریکی از شانس ثروت است. مواردی نیز وجود دارند که به شکل سایر اقلام مانند برگ، قلب، صدف و غیره هستند. اینها گاهی اوقات بیشتر شبیه بشقاب هستند تا کاسه. این نوع شکل های کاسه تا زمانی قابل قبول هستند که نمادهای منفی نداشته باشند و گوشه های تیز نداشته باشند. اما از بشقاب ها استفاده نکنید زیرا عمق کافی برای نگه داشتن ثروت را ندارند.

اندازه

برخی ممکن است احساس کنند که هر چه کاسه ثروت بزرگتر باشد، می توان از شانس بیشتری برای پول استفاده کرد. اما نکته مهم در انتخاب اندازه ظرف، زیبایی بصری و میزان فضا است. بهترین اندازه، یک کاسه با اندازه معمولی است.

مواد

از پلاستیک باید اجتناب شود زیرا فنگ شویی استفاده از مواد طبیعی را که منعکس کننده پنج عنصر هستند ترویج می کند. شیشه و کریستال مورد استفاده برای کاسه برکت فنگ شویی معمولاً کاملاً شفاف نیستند.

از کاسه های شیشه ای باید اجتناب کرد زیرا شفاف هستند. این اجازه می دهد تا محتویات داخل کاسه از بیرون دیده شود. مطمئن هستم که بسیاری از ما دوست داریم دیگران بدانند که ما عملکرد خوبی داریم ولی نمی خواهیم آنها بدانند ما واقعاً در بانک چه داریم.

برای دستیابی به عنصر زمین، می توان از مواد پایه زمینی مانند چینی، سنگ یا حتی کریستال استفاده کرد. یک کاسه فلزی نیز یک انتخاب رایج در بین علاقه مندان به فنگ شویی است زیرا ماده ای است که با عنصر فلز ​​مرتبط است. فلزات محبوب عبارتند از برنج و برنز. مواد طبیعی دیگر مانند چوب خیزران و بامبو نیز می‌توانند انتخاب‌های خوبی باشند.

طرح

نمادهای طراحی شده روی ظروف آشپزخانه عموماً با مفاهیم مثبت همراه هستند. بنابراین می توانید متناسب با سلیقه خود هر ظرفی انتخاب کنید، مگر اینکه طرح آن با نمادگرایی منفی مرتبط باشند.

پیشنهاد می کنیم مقاله “فنگ شویی آشپزخانه” را نیز مطالعه نمایید.

کاسه برکت یا کاسه پول

کاسه برکت در جهان

تمدن‌های باستانی از جمله ایران، یونان، مصر، روم، چین اغلب از کاسه‌های برکت برای تجلی خواسته‌ها و برکات استفاده می‌کردند و در عین حال فراوانی تازه‌ای را به زندگی خود می‌آوردند.

در طول تاریخ، کاسه نمادی عمیقاً معنوی بوده است، زیرا با فضای خالی آن تعریف می شود. چگونه فضای خالی زندگی خود را پر می کنید؟ اگر آن را با نگرانی یا غذای ناسالم پر کنید، دچار ترس، حسادت و بیماری می شوید. اگر آن را پر از ایمان، شکرگزاری و رزق و روزی کنید، به وحدت الهی خود با خالق خود می رسید و سعادتمند می شوید.

عبارت “بنویس تا اتفاق بیفتد” شاید برای شما هم آشنا باشد. صاحبان کاسه های برکت تجربه کرده اند که چگونه عمل نوشتن خواسته های خود تغییراتی را در زندگی آنها ایجاد کرده است. یک ظرف فیزیکی را تصور کنید که خواسته های قلبی و اهداف شما را در خود جای دهد. این همان ابزاری است تا خود را به وحدت و همسویی با امیدها و رویاهای خود برسانید. این هم نمونه ای دیگر از تکنیک کاسه برکت است که آن را با نوشته هایی هدفمند پر می کنند.

استفاده از کریستال ها در کاسه ثروت

رمز و راز تجلی خواسته ها در دو مرحله

1. تمرکز انرژی و هدف

 نماد ها وقتی کارساز هستند که باعث تمرکز انرژی و هدف شوند. با هر بار نگاه کردن به آن ، ناخودآگاه به آن فکر می کنید. این گونه می توانید ذهن خودآگاه را دور بزنید و به ناخودآگاه اثر گذارید. ضمیر ناخودآگاه ابزار قدرتمندی برای تجلی است، زیرا به ناخودآگاه جمعی متصل است و می تواند به مقادیر زیادی دانش و قدرت دسترسی پیدا کند. هنگامی که یک نماد مانند کاسه برکت را ایجاد و شارژ می کنید، اساساً ضمیر ناخودآگاه خود را برنامه ریزی می کنید تا نتیجه دلخواه خود را به واقعیت برساند.

هنگام کار با کاسه ثروت یا هر ابزار تجلی، هدف واضح بسیار مهم است. هدف روشن به تمرکز ذهن و انرژی بر روی یک نتیجه خاص کمک می کند و شانس بروز آن را افزایش می دهد. وقتی هدفی مبهم یا نامشخص است، تمرکز ذهن و انرژی دشوار است و روند تجلی می تواند مانع شود.

داشتن هدف روشن به این معناست که می تواند مختصر و مفید آن را بیان کنید و اینکه آنچه می خواهید به دست آورید، مشخص باشد. چرایی این خواستن برایتان روشن باشد. در این مورد وقت بگذارید و در موردش فکر کنید.

2. قرار گرفتن در وضعیت ذهنی مناسب

قرار گرفتن در وضعیت ذهنی مناسب در تجلی خواسته ها مهم است، زیرا کمک می کند تا انرژی و هدف شما با نتیجه دلخواه شما هماهنگ شود. به این دلیل که جذب و تجلی شامل استفاده از قدرت ذهن و انرژی برای ایجاد یک تغییر یا نتیجه دلخواه است.

هنگامی که در وضعیت ذهنی مناسبی قرار دارید، افکار و احساسات شما با هدف شما همسو می شود و تمرکز انرژی و توجه خود را بر روی نتیجه دلخواه آسان تر می کند. این می تواند شانس موفقیت را افزایش دهد، زیرا شما در حال ارسال پیامی واضح و ثابت به جهان هستید، در مورد آنچه می خواهید به دست آورید.

برای تنظیم انرژی و قرار گرفتن در وضعیت ذهنی مناسب برای تجلی، تمرین مراقبت از خود و پرورش افکار، احساسات و عواطف مثبت مهم است.

اگر به دنبال نتیجه ی بیشتری هستید و این موارد شما را راضی نمی کند، می توانید یک قرار ملاقات با مشاور فنگ شویی تنظیم کنید. یک مشاوره فنگ شویی ، می تواند با تکنیک های توسعه فردی، هدف گذاری روشن و تنظیم وضعیت ذهنی مناسب به شما کمک کند تا سریعتر به اهداف خود دست یابید و جنبه های مختلف زندگی خود را ارتقا بخشید.

عکس کاسه ثروت یا کاسه برکت در فنگ شویی

کلام آخر

اگر می خواهید ثروت و فراوانی را جذب کنید، استفاده از کاسه برکت فنگ شویی می تواند به شما کمک کند. این کاسه ها به راحتی ساخته می شوند و می توانند مطابق با اهداف شما شخصی سازی شوند. آنچه مهم است به یاد داشته باشید این است که همیشه باید تمیز و تازه بماند. نگه داشتن آن در یک نقطه برجسته به شما یادآوری می کند که برای دستیابی به اهداف خود سخت کار کنید. هنگامی که ثروتی را که برای دستیابی به آن برنامه ریزی کرده اید آشکار کردید، می توانید مواد موجود در کاسه پول خود را تغییر دهید تا هدف بیشتری دنبال کنید. 

شما ظرف و کاسه برکت خود را با چه چیزی و با چه حسی پر می کنید؟ تجربیات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

آیا نیاز هست هر ماه کاسه گندم را تعویض و دوباره شارژ کرد؟

خیر نیازی نیست که هر ماه محتویات کاسه گندم را تعویض کنید. چنانچه گندم را در شرایط مناسب، یعنی دور از رطوبت و گرما نگهداری کنید، می تواند ماه ها سالم باشد.

کاسه ثروت فنگ شویی از چه چیزی ساخته می شود؟

کاسه پول می تواند از فلز، چوب، سرامیک یا شیشه یا کریستال مات باشد.

کاسه برکت فنگ شویی را کجا باید قرار دهید؟

یک کاسه پول می تواند در گوشه جنوب شرقی خانه شما قرار گیرد. اما بسته به هدف شما و محتویات نمادین ثروت می تواند در مناطق دیگر نیز قرار گیرد.

بهترین کریستال ها برای کاسه ثروت چیست؟

برخی از بهترین کریستال هایی که در یک کاسه پول نگهداری می شوند، آمتیست، چشم ببر، پیریت و آونتورین سبز هستند.

آیا کاسه برکت قرار است در معرض دید قرار گیرد؟

بله، کاسه ثروت باید به گونه ای نگهداری شود که همیشه قابل مشاهده باشد.

آیا جایی وجود دارد که نباید کاسه برکت را نگه دارید؟

شما نباید یک کاسه ثروت را در حمام یا آشپزخانه نزدیک سینک نگه دارید.

این پست دارای 10 دیدگاه است

 1. ساناز خسروی

  سلام مرسی از مقاله خوبتون، من مطالب زیادی در این مورد خونده بودم و اصلا شکل ظاهری که دارچین و اسکناس و مجسمه بزارم تو کاسه برکت رو دوست نداشتم و برام خوشایند نبود
  با خوندن این مقاله درست کردن همچین کاسه ای برام ساده و لذت بخش شد

  1. فنگ شویی شایگان

   سلام خانم خسروی، خوشحالم که این مقاله براتون مفید بوده

 2. فاطمه

  مواد و پولهای داخل کاسه رو چکار کنیم بعداز تعویض؟؟؟

  1. فنگ شویی شایگان

   سلام و درود
   متاسفانه خیلی ها این تکنیک را به اشتباه به مردم یاد می دن.
   خصوصا اگر اسراف در این کار می بینید بدونید که براتون کار نمی کنه و بالعکس باعث از دست دادن نعمت خواهد شد.

 3. زهرا

  سلام مرسی از مقاله خوبتون، سوالم اینه که شارژ دوباره کاسه برکت اول ماه قمری باشه؟ و هر ماه باید گندم یا برنج داخل کاسه دور ریخته بشه؟

  1. فنگ شویی شایگان

   سلام و درود
   بی‌شک خداوند که انسان‌ها را آفریده، رزق و روزی آنها را تضمین کرده و به قدر کافی نعمت‌ها و مواهب طبیعی برای بهره‌وری در اختیار آنها قرار داده، به شرط هدر ندادن نعمت‌های الهی با اسراف.
   ضرورتی نداره که شما کاسه برکت رو اول هر ماه قمری شارژ کنید. چیزی که مهمه این هست که محتویات داخل کاسه برکت سالم باشه و هیچ وقت اسراف نکنید.
   شما این کار رو برای افزایش رزق و روزی انجام می دید و اسراف خودش مانع بزرگ برکت و ثروت خواهد بود.

   1. Amirmoohama0072

    سلام و عرض ادب
    ببخشید من دقیق و واضح متوجه نشدم که بعد از پرشدن کاسه باید چیکار کنیم دقیقا ایا باید مواد قبلی رو دور بریزیم یا چکار کنیم ؟ممنون میشم واضح و کامل توضیح بدین که متوجه بشم چون با خوندن مقاله انچنان که باید این یه تیکه رو متوجه نشدم🙏🙏🙏🙏🙏

    1. فنگ شویی شایگان

     سلام و درود
     در صورت سالم بودن گندم داخل کاسه، نیازی به تعویض آن نیست.

 4. جباری

  سلام توضیحات خوبه ولی من زیاد متوجه نشدم در ضمن یه سوال پدر من پیر و بازنشسته است و من و برادرم سر کار میریم و کارمون خوب نمیشود و مجبوریم بیاییم و خیلی وضعیت مالی خوبی نداریم و بیماری در منزل ما زیاد است میتونم شماره تماس شما را داشته باشم بتونم راهنمایی بگیرم چون با نوشتن زیاد نمیشه توضیح و راهنمایی گرفت .

  1. فنگ شویی شایگان

   سلام و درود
   می توانید اطلاعات تماس را در صفحه تماس با ما یا پایین همین صفحه مشاهده کنید
   همچنین مطالعه مقالات “فنگ شویی سلامتی” و ” فنگ شویی ثروت” را به شما پیشنهاد می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید