شما در حال مشاهده هستید بهترین نقشه خانه از نظر فنگ شویی

بهترین نقشه خانه از نظر فنگ شویی

امروزه روانشناسی مدرن به تأثیر اشکال بر ذهن پی برده است. هنر باستانی فنگ شویی تائید این جمله است که «ابتدا ما ساختمان‌هایمان را شکل می‌دهیم و پس از آن ساختمان‌هایمان ما را شکل می‌دهند».

شکل خانه هایمان بر ناخودآگاه ما تأثیر می گذارد. به همین دلیل مهم است قبل از تصمیم گیری در مورد خرید و اجاره خانه یا ساخت آن، نقشه خانه از نظر فنگ شویی مطلوب باشد.

بهترین نقشه معماری یا پلان خانه در فنگ شویی

قطعا یک نقشه معماری وجود ندارد که از لحاظ فنگ شویی برای همه مناسب باشد. چیزی که در فنگ شویی بسیار مهم است، شخصی سازی آن است.

این ایده خوبی است که قبل از انتخاب پلان و نقشه خانه، یک مفهوم اساسی از نوع خانه ای که می خواهید داشته باشید ، زیرا نوع خانه تا حدودی ماهیت نقشه را تعیین می کند.

 

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

پیشنهاد می کنیم مقاله مرتبط “فنگ شویی خانه” را نیز مطالعه نمایید.

نکاتی برای یافتن نقشه معماری ایده آل فنگ شویی

اگر به دنبال اجاره یا خرید آپارتمان یا خانه هستید، در اینجا چند نکته فنگ شویی برای یک نقشه معماری یا پلان خانه خوب آورده شده است.

1. شکل کلی خانه

نقشه مربع شکل، ساختمان ها و اتاق ها بنا به دلایلی ایده آل در نظر گرفته می شوند. ساختار مستطیلی نیز به خوبی مورد توجه قرار گرفته است. توزیع فضا در یک ساختمان مربع یا نسبتاً مستطیلی آسان می شود. انرژی مثبت به خوبی درون فضایش حرکت می کند. به علاوه اگر قصد ساخت خانه جدیدی دارید، این نوع از شکل نقشه صرفه اقتصادی دارد.

ذهن ما مستعد جست و جوی تقارن است، بنابراین برای ما خانه ای مربع شکل راحت تر و جذاب تر از هر شکل دیگری به نظر می رسد. به طور کلی پلان های ساده و متعادل در یک شکل مربع یا مستطیل، بهترین فنگ شویی را ارائه می دهند. با شکل صاف و مربعی آن، هیچ ناحیه گمشده ای از نقشه باگوا وجود ندارد و همه چیز اغلب در هماهنگی و تعادل قرار دارد.

2. ورودی خانه

در فلسفه فنگ شویی ورودی خانه، نماد چهره شما به جهان است. اینها عوامل کلیدی برای فنگ شویی خانه شما هستند. بهتر است مسیری آسان برای پیمودن از خیابان تا در ورودی وجود داشته باشد. دقت کنید که مسیر درب ورودی هم از بیرون و هم از داخل باز، جادار و روشن باشد. درب محکم، سالم و تمیز باشد. به این ترتیب می توانید بهترین فرصت ها را جذب کنید.

3. اتاق های خانه

در حالت ایده آل، شما می توانید مناطق عمومی خانه را در نزدیکی ورودی خانه (جلو) و اتاق های خصوصی دور از ورودی (پشت) داشته باشید.

بهترین موقعیت برای آشپزخانه، اتاق نشیمن و اتاق کار نزدیک درب ورودی است. از آنجایی که خانواده در اینجا زمانی را با هم می گذراند و همچنین از مهمانان و بازدیدکنندگان استقبال می کند، منطقی است که به درب ورودی نزدیک تر باشد.

قسمت های خصوصی مانند اتاق خواب بهتر است در نیمه پشتی خانه قرار گیرند. به طور سنتی، قدیمی ترین اعضای خانواده (مانند پدربزرگ و مادربزرگ) در بخش عقب تر ساکن بودند. هرچه عقب تر باشید، امنیت، قدرت و نفوذ بیشتری خواهید داشت.

4. مرکز خانه

آنچه در مرکز خانه اتفاق می افتد بر رفاه همه ساکنان تأثیر می گذارد. مرکز خانه با ناحیه سلامت نقشه باگوا مطابقت دارد و همه مناطق دیگر زندگی را تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین بهتر است پله و یا حمام در مرکز قرار نگیرد.

5. نکات راه پله

هنگام نگاه کردن به پلان های طبقه، چند نکته وجود دارد. اول، پله های مارپیچ که انرژی سریع ایجاد می کنند که در صورت امکان باید از آن اجتناب کرد.

به طور کلی، بسیاری از پله‌ها، مانند یک خانه دوبلکس (دو سطحی)، فنگ شویی دشواری را ایجاد می‌کنند. یعنی فراز و نشیب های زیادی در زندگی شما وجود خواهد داشت.

پله‌هایی که مستقیماً جلوی درب ورودی یا در مرکز خانه قرار دارند نیز از نظر فنگ شویی چالش برانگیز هستند.

6. سبک زندگی

یک زوج تازه ازدواج کرده و یک جفت بازنشسته به احتمال زیاد سبک زندگی و نیازهای زندگی متفاوتی نسبت به یکدیگر  دارند. بنابراین نیازهای خانواده باعث ایجاد سبک زندگی منحصر به فرد می شود که ممکن است در طول زمان تغییر کند. سبک زندگی می تواند بر تصمیمات مهمی مانند: متراژ، طراحی اتاق، دسترسی و غیره تأثیر بگذارد.

اندازه خانواده خود را در نظر بگیرید. می‌خواهید چند فرزند داشته باشید یا قبلاً دارید؟ وقتی با هم هستید معمولاً در کجای خانه جمع می‌شوید؟ کارهای روزمره شما در خانه چه هستند؟

مشاوره فنگ شویی برای پلان خانه یا نقشه معماری

نکاتی که در این مقاله گفته شد تا حدی راهگشاست، اگر انتظار بیشتری دارید می توانید آموزش فنگ شویی را عمیق تر دنبال کنید و تجربه لازم برای تشخیص مطلوب بودن یک نقشه خانه از نظر فنگ شویی را بدست آورید. و یا اینکه از تجربه سالیان یک مشاور بهره ببرید. برای اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره فنگ شویی  مراجعه نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید