شما در حال مشاهده هستید فنگ شویی میز ناهار خوری و نکات چیدمان آن

فنگ شویی میز ناهار خوری و نکات چیدمان آن

میز ناهار خوری مکانی است که در آن جمع می شویم تا وعده های غذایی و جشن ها را به اشتراک بگذاریم، بنابراین نشان دهنده دوستی ها و ارتباطات اجتماعی شما هست. در حالت ایده آل، شما می خواهید انرژی این قسمت از خانه خود را برای حمایت از این روابط و دورهمی ها داشته باشید.

در این مقاله به نکات فنگ شویی برای انتخاب میز ناهار خوری و چیدمان آن در پذیرایی، آشپزخانه یا اتاق غذا خوری می پردازیم. با استفاده از فنگ شویی، می توانید انرژی این مکان را تقویت کنید تا مکان هماهنگ تری برای خانواده و دوستان خود ایجاد کنید.

شکل میز ناهار خوری گرد یا مربع

شکل یکی از ابزارهایی است که در فنگ شویی برای انتقال انرژی در فضا استفاده می‌شود. هر شکلی نوع خاصی از انرژی را تقویت می کند. اگر می خواهید ثبات و امنیت را بیشتر دعوت کنید یک میز مربع یا مستطیل بهترین گزینه است.

اگر هدف شما این است که جمعی دوستانه و دلپذیر داشته باشید و افراد در بیان خود احساس راحتی بیشتری کنند، انتخاب یک میز بیضی یا گرد عالی است. میزهای ناهارخوری گرد یا بیضی به نرم شدن انرژی در اتاق کمک می کند و فضایی دلپذیر را ایجاد می کند و یک جریان آرام و ملایم انرژی در فضا ایجاد می کنند.

فنگ شویی میز ناهار خوری

یک میز ناهارخوری بدون لبه تیز انتخاب کنید

هنگام انتخاب میز ناهارخوری خود، ضروری است میزی را انتخاب کنید که لبه های گرد داشته باشد. لبه های تیز یا نوک تیز روی میزهای ناهار خوری توصیه نمی شود زیرا انرژی منفی ایجاد می کنند که می تواند جریان انرژی را مختل کند و باعث ایجاد تنش و استرس شود. به یاد داشته باشید که فنگ شویی اجسام نوک تیز یا نوک تیز را دوست ندارد زیرا جریان انرژی را قطع می کنند.

فنگ شویی میز ناهار خوری چوبی

میز ناهارخوری چوبی را انتخاب کنید

در فنگ شویی میزهای ناهارخوری چوبی انرژی مثبت و رشد ایجاد می کنند زیرا چوب یک عنصر طبیعی است. میزهای چوبی از نظر روانی نیز آرامش بخش هستند و حس ثبات را ایجاد می کنند. علاوه بر این، میزهای ناهارخوری چوبی از نظر زیبایی شناسی دلپذیر هستند و می توانند به خوبی با هر طراحی داخلی استفاده شوند. هنگامی که به دنبال میز ناهارخوری چوبی هستید، حتما از چوب های با کیفیت بالا و سازگار با محیط زیست استفاده کنید.

فنگ شویی میز ناهار خوری شیشه ای

از میزهای شیشه ای خودداری کنید

میزهای ناهار خوری شیشه ای مد روز و مینیمالیستی هستند و به دلیل شفافیت و نحوه توزیع نور فضای روشن تری ایجاد می کنند. اما در مقایسه با موادی مانند چوب، شیشه شکننده‌تر و ظریف‌تر است که نمادی از نیاز به مراقبت مداوم از آن است.

مستعد گرد و غبار، اثر انگشت و لکه است که باید به طور مرتب تمیز شود. میز ناهارخوری شیشه ای در صورت شکستن می تواند خطری برای کودکان باشد. از این رو، هنگام غذا خوردن روی میز شیشه ای، احساس ناراحتی و حساسیت ایجاد می شود.

فنگ شویی میز ناهار خوری

از نور ملایم استفاده کنید

نور یکی دیگر از عناصر ضروری در فنگ شویی است. از نور ملایم برای ایجاد فضایی گرم و دلپذیر استفاده کنید و از نورپردازی شدید بالای سر که می تواند حس تنش ایجاد کند، اجتناب کنید. هنگامی که نورپردازی با دقت به کار گرفته شود، این قدرت را دارد که فضا را متحول کند.

یکی از روش ها این است که یک لوستر در بالای میز ناهارخوری خود قرار دهید. وسیله ای با طراحی ساده انتخاب کنید که به عنوان یک نقطه کانونی در منطقه ناهارخوری شما عمل کند و ظرافت و جذابیت بصری را اضافه می کند.

یکی دیگر از راهبردهای روشنایی که می توان در نظر گرفت ، استفاده از دیمر و لامپ های دیمر دار است. دیمر به شما امکان می دهد به سطح مطلوبی از روشنایی برسید. با استفاده از دیمر می توانید شدت روشنایی را با توجه به حال و هوا و موقعیت خود تنظیم کنید.

فنگ شویی میز ناهار خوری

صندلی های غذاخوری

به دنبال صندلی هایی با پشتی حمایت کننده باشید که به راحتی می توان از آن ها داخل و خارج شد. همچنین باید در اطراف هر صندلی فضای کافی وجود داشته باشد تا بتوان آنها را به راحتی از میز دور کرد. اضافه کردن صندلی هایی با پشتی بلند، می تواند اعتماد به نفس افراد را فراهم کند و مکانی امن و گرم را ایجاد کند. تعداد صندلی ها را نیز در نظر بگیرید و اطمینان حاصل کنید که میز ناهارخوری شما به اندازه کافی بزرگ است.

فنگ شویی میز ناهار خوری

هارمونی و تعادل

یکی از راه های ایجاد تعادل، چیدمان متقارن میز و لوازم جانبی است. این به این معنی است که وسایل را به گونه ای قرار دهید که یک طرف میز یا اتاق را با طرف دیگر منعکس کند و حس تعادل بصری ایجاد کند. به عنوان مثال، اگر یک قطعه مرکزی روی میز دارید، برای حفظ تقارن آن را در مرکز قرار دهید. چیدمان های متقارن، حس نظم و آرامش را به فضای ناهارخوری می بخشد.

فنگ شویی میز ناهار خوری

استفاده از آینه در چیدمان میز ناهار خوری

برای تاثیرگذاری بیشتر، یک آینه بر روی دیوار آویزان شود و کمی متمایل یا عمود بر میز ناهار خوری باشد، به طوری که میز و محتویات آن را منعکس کند. آینه فضایی روشن تر ایجاد می کند و انرژی فراوانی را دو برابر می کند. آینه ای را که دوست دارید انتخاب کنید و آن را در مکانی آویزان کنید که بتواند میز و همچنین هر چیزی را که روی آن قرار می گیرد منعکس کند.

فنگ شویی میز ناهار خوری

از میوه برای نشان دادن فراوانی استفاده کنید

طبق فنگ شویی یک کاسه میوه روی میز ناهارخوری یا یک عکس از میوه روی دیوار اتاق غذاخوری نماد فراوانی است. یک میز ناهارخوری همیشه باید مقداری عنصر طبیعی روی سطح خود داشته باشد، خواه یک ظرف میوه بزرگ یا حتی یک بشقاب کوچک با چند عدد انگور.

طبق فنگ شویی، نقاشی های طبیعت انرژی مرتبط با ثروت و فراوانی را تقویت می‌کنند. هنگام انتخاب یک نقاشی یا سایر آثار هنری، رنگ های گرم و سایز بزرگ را انتخاب کنید. اگر بتوانید میوه واقعی روی میز داشته باشید، خیلی بهتر است. شما این پیام را به کائنات ارسال خواهید کرد که هرگز در سفره خود برای خود و عزیزانتان کمبود غذا نخواهید داشت.

فنگ شویی میز ناهارخوری

اتاق غذاخوری را تمیز نگه دارید

طبق فنگ شویی یک اتاق غذاخوری متعادل باید تمیز و مرتب باشد. سطح میز باید عاری از مواد غذایی و گرد و غبار باشد، صندلی ها باید در یک راستا باشند و در صورت امکان، اتاق غذاخوری باید در معرض نور مستقیم خورشید باشد تا انرژی طبیعی را جذب کند. یک اتاق ناهار خوری کثیف انرژی فراوانی را در خود جای نمی دهد و شما و دیگران در آن فضا احساس راحتی نخواهید کرد. مطمئن شوید که میز ناهارخوری همیشه تمیز و آماده استفاده باشد.

ایجاد سادگی و نظم در چیدمان ناهارخوری

در آغوش گرفتن نظم و سادگی

نظم و سادگی یک قانون رایج است که بسیاری از استادان فنگ شویی برای هر اتاقی در خانه پیشنهاد می کنند. به هم ریختگی یک مانع بزرگ برای جریان خوب انرژی است، و ضروری است که مکان غذاخوری خود را منظم نگه دارید.

 با تمرکز بر سادگی در فضای ناهار خوری خود، فضایی آرام ایجاد می کنید که باعث افزایش تمرکز و آرامش می شود. این به شما امکان می‌دهد بدون حواس‌پرتی از تجربه غذا خوردن لذت ببرید و زمان صرف غذا را لذت‌بخش‌تر و معنادارتر می‌کند. علاوه بر این، سادگی می تواند فضای ناهارخوری شما را جادارتر و بازتر نشان دهد و زیبایی کلی اتاق را افزایش دهد.

میز ناهار خوری را کجا بگذارم؟

نکات و ایده هایی در مورد بهترین حالت چیدمان میز ناهار خوری در اتاق غذا خوری، اتاق نشیمن یا آشپزخانه وجود دارد. روند فعلی طراحی داخلی، میز ناهارخوری را نه به عنوان یک عنصر مستقل، بلکه به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از خانه می بیند. وقتی صحبت از قرار دادن این وسیله در اتاق غذاخوری، پذیرایی یا آشپزخانه می شود، باید در نظر گرفت که آن را کجا قرار دهید تا هماهنگی بصری محیط حفظ شود.

چیدمان میز ناهار خوری در آشپزخانه :

آشپزخانه مکانی دنج و صمیمی برای وعده های غذایی مشترک با خانواده است. برای این نوع محیط، توصیه می کنیم میز را نزدیک منبع نور طبیعی مانند پنجره قرار دهید. اگر فضای کافی دارید، بهتر است یک میز مستطیل شکل انتخاب کنید، در غیر این صورت بهتر است میز گردی را انتخاب کنید که فضای زیادی را اشغال نکند. فنگ شویی توصیه های زیادی در مورد آشپزخانه دارد که می توانید در مقالات دیگر آن را مطالعه نمایید.

چیدمان میز ناهار خوری در اتاق نشیمن :

اگر تصمیم دارید میز ناهارخوری را در پذیرایی یا اتاق نشیمن قرار دهید، باید اتاق را طوری طراحی کنید که دو قسمت مختلف را در یک فضا ایجاد کنید: قسمت نشیمن و ناهارخوری. میز دیگر قهرمان داستان نخواهد بود، بلکه باید در تعادل با مبل و تمام وسایل موجود در این فضا زندگی کند.

یکی از مهمترین معیارها هنگام تصمیم گیری برای قرار دادن میز در اتاق نشیمن، ایجاد فاصله صحیح از مبل است. باید حداقل یک متر فضایی در نظر بگیرید که به شما امکان می دهد به راحتی در اطراف مبل حرکت کنید.

چیدمان میز ناهار خوری در پذیرایی

چگونه دو فضای مجزا از میز ناهارخوری و اتاق نشیمن ایجاد کنیم؟

شما می توانید با استفاده از ترکیبی از قرار دادن مبلمان، نور، انتخاب رنگ و دکوراسیون، مناطق متمایز را در یک اتاق نشیمن و ناهارخوری ترکیبی ایجاد کنید. مبل را با پشتی به سمت میز ناهارخوری قرار دهید تا حس جدایی از فضای ناهارخوری مجاور ایجاد شود.

از نورپردازی برای تثبیت مناطق جداگانه استفاده کنید، مانند یک چراغ آویز بزرگ روی میز ناهار خوری برای تعریف آن به عنوان یک فضای جداگانه در حالی که از آباژور در اطراف اتاق نشیمن استفاده می کنید. از رنگ‌های مختلف از یک طیف در هر فضا استفاده کنید تا به هر منطقه شخصیت ببخشید، و از دکوری مانند قالیچه برای جدا کردن یک فضا از فضای دیگر استفاده کنید.

چگونه میز ناهارخوری را در یک اتاق نشیمن کوچک قرار دهید؟

برای یک اتاق نشیمن کوچک، از یک میز گرد استفاده کنید که باعث صرفه جویی در فضا و حفظ جریان می شود. همچنین می‌توانید یک میز ناهار خوری دیواری با صرفه جویی در فضا را انتخاب کنید که می‌تواند در صورت عدم استفاده در جای خود قرار داده شود، یا یک میز تاشو که می‌تواند بسته به نیاز شما جمع یا باز شود.

چیدمان میز ناهار خوری در اتاق غذا خوری

چیدمان میز ناهار خوری در اتاق غذاخوری :

این محبوب ترین انتخاب است. برای کسانی که فضایی را برای اختصاص کامل به اتاق ناهارخوری دارند، میز به نقطه کانونی تبدیل می شود. در این مورد، طراحان داخلی ترجیح می دهند میز را در مرکز اتاق قرار دهند. در فنگ شویی چیدمان باید به گونه ای باشد که هیچ گونه انسداد و مانعی در اتاق وجود نداشته باشد و ساکنین به راحتی در رفت و آمد باشند و بتوانند بیشترین استفاده از میز را داشته باشند.

در ادامه به نکات دیگر چیدمان میز ناهار خوری در اتاق غذا خوری اشاره می کنیم:

 

رنگ دیوار

اگر تصمیم می گیرید دیوارهای اتاق غذاخوری خود را چه رنگی کنید، می توانید برای راهنمایی به نظریه رنگ فنگ شویی مراجعه کنید. رنگی را انتخاب کنید که هدف و نیت شما را در مورد استفاده از اتاق ناهارخوری پشتیبانی کند و مطمئن شوید که رنگی باشد که شما دوست دارید.

از رنگ‌های تیره و عمیق در اتاق‌های غذاخوری بسیار کوچک یا اتاق‌هایی با نور طبیعی کم خودداری کنید. رنگی را انتخاب کنید که به خوبی با مبلمان اتاق ناهارخوری شما هماهنگ باشد. دیوارهای سفید و مبلمان سفید می توانند اتاق ناهارخوری شما را تمیز جلوه دهند، اما مبلمان سفید در کنار دیوارهای خاکستری یا کرم می توانند بسیار بهتر به نظر برسند.

فرش ها

یک قالیچه یک افزودنی عالی برای اتاق غذاخوری شما است زیرا به تثبیت انرژی در فضا کمک می کند. از منظر طراحی، داشتن فرشی با اندازه مناسب برای اتاق بسیار مهم است. اطمینان حاصل کنید که فرش اتاق غذاخوری شما به اندازه کافی بزرگ باشد که وقتی صندلی های غذاخوری شما از میز جدا می شوند همچنان روی فرش باشند.

چیدمان اتاق غذا خوری

آثار هنری

در نهایت، فراموش نکنید که برای اینکه فضای خود را خاص کنید، نکات تزئینی را به همراه داشته باشید. اتاق ناهار خوری مکانی عالی برای افزودن تصاویری است که احساس ثروت و فراوانی را برمی انگیزد زیرا در فنگ شویی توانایی تغذیه با غذای خوب با توانگری مرتبط است. هنر راه عالی دیگری برای اضافه کردن رنگ برای تقویت انرژی در اتاق غذاخوری شما است.

گلهای تازه

همچنین می‌توانید گل‌های تازه یا یک کاسه میوه اضافه کنید تا انرژی مثبت را افزایش دهید. این یک راه عالی برای استفاده از انرژی رنگ ها می باشد. گلدانی از گل‌های زرد را برای سلامتی و شادی، گل‌های قرمز را برای انرژی پویا و ثروت، و رنگ سبز را برای شفقت و انعطاف‌پذیری امتحان کنید.غیر از یک ظرف میوه یا یک گلدان کوچک هر گونه تزئینات و اشیاء اضافی روی میز را محدود کنید.

دیدگاهتان را بنویسید