شما در حال مشاهده هستید فنگ شویی آشپزخانه

فنگ شویی آشپزخانه

آشپزخانه یکی از مهم ترین بخش های خانه است که از دید فنگ شویی باید آن را بررسی کرد. آشپزخانه جایی است که خانواده را تغذیه می کنید و اغلب محلی است که خانواده و دوستان در آن جمع می شوند. در این مقاله به 13 نکته کاربردی و مهم در مورد فنگ شویی آشپزخانه اشاره کرده ایم. همراه ما باشید با این مقاله از فنگ شویی شایگان

13 نکته کاربردی فنگ شویی آشپزخانه

آشپزخانه به عنوان “قلب خانه” شناخته می شود. انرژی آشپزخانه ، به طور مستقیم بر ثروت، فراوانی، آرامش و سلامت شما تأثیر می گذارد. با فنگ شویی آشپزخانه می توانید انرژی های بسیار مثبت و پررونق را به فضای زندگی خود جذب کنید. ما همه این نکات و قوانین فنگ شویی را فهرست کرده ایم. همچنین به نکاتی درباره فنگ شویی ثروت در آشپزخانه اشاره خواهیم کرد.

فنگ شویی جذب ثروت در آشپزخانه

1. به اجاق گاز خود احترام بگذارید

اجاق گاز در فنگ شویی ثروت در آشپزخانه بسیار مهم است، زیرا همانطور که قبلاً در مقاله “فنگ شویی ثروت” اشاره کردیم، اجاق گاز شما نشان دهنده شغل، ثروت و منابع شماست. هر روز وقت بگذارید و اجاق گاز خود را با دقت پاک کنید، تمیز کردن از جمع شدن انرژی راکد در این منطقه از خانه و زندگی شما جلوگیری می کند.

مطمئن شوید که اجاق گاز به درستی کار می کند و از آن برای پخت و پز استفاده می کنید. هر زمان که از اجاق گاز استفاده می کنید، زمان مناسبی برای شکرگزاری است.

فنگ شویی آشپزخانه

2. روشنایی و نورپردازی را در نظر بگیرید

در فنگ شویی داشتن نور مناسب در هر فضا باعث تقویت انرژی می گردد. آشپزخانه باید دارای نور کافی و تا حد امکان دارای نور طبیعی باشد. قرار گرفتن در معرض نور خورشید بر ما تأثیر می گذارد، زیرا تولید سروتونین و ملاتونین تحریک می شود و خلق و خوی بهبود می یابد. برای آوردن انرژی خوب به آشپزخانه‌تان، به‌ویژه اگر آشپزخانه کوچک است، داشتن نور خوب حیاتی است.

داشتن دو تا سه منبع روشنایی (این می تواند شامل نور طبیعی از پنجره ها و یا انواع نورپردازی و لامپ باشد) در فضای خود، کیفیت انرژی را بهتر می کند. پنجره در آشپزخانه بسیار مهم است چون باعث ورود نور طبیعی و هوای تازه می شود.

 در صورت نداشتن پنجره باید از انواع نورپردازی برای جبران آن استفاده کنید. هر گوشه آشپزخانه خود را در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که نور مناسبی را در فضا دریافت می کنید تا بتوانید بدون استرس و خستگی چشم غذا درست کنید.

فنگ شویی آشپزخانه

3. رفع انباشتگی آشپزخانه

اگر با مفهوم فنگ شویی آشنا هستید، احتمالاً می دانید که آشپزخانه منظم یک امر مسلم است.  یک آشپزخانه بدون شلوغی و انباشتگی ایجاد کنید و مطمئن شوید که کابینت ها و کشوهای شما فقط برای ذخیره کردن چیزهایی که واقعاً در آشپزخانه مورد نیاز است اختصاص داده شده است.

وسایل بیشتر از فضای موجود آشپزخانه تان نداشته باشید، بین فضا و اشیا تعادلی برقراری کنید که همیشه بتوانید همه آن ابزارها را در زمانی که استفاده نمی کنید، در جای خود بگذارید. وسایل نظم دهنده در کابینتها و کشوها می‌توانند به شما در جمع‌آوری انواع وسایل آشپزخانه کمک کنند.

پیشنهاد می کنیم مقاله “فنگ شویی خانه” را نیز مطالعه کنید.

فنگ شویی آشپزخانه

4. تمیزی آشپزخانه

نظافت بخشی اجتناب ناپذیر از زندگی روزمره است. تمیزی ابزاری دگرگون کننده برای تقویت انرژی چی مثبت در خانه شما است. فنگ شویی به تمیزی اهمیت زیادی می دهد، به ویژه در فضاهایی که سلامتی را در بر می گیرد همچون آشپزخانه. به هم ریختگی، تمیز نگه داشتن وسایل را بسیار سخت تر می کند، همراه تمیزی، رفع انباشتگی و نظم در آشپزخانه را در نظر بگیرید. با سازماندهی وسایل آشپزخانه خود محیطی کارآمدتر و رضایت بخش تر ایجاد کنید.

فنگ شویی داخل یخچال

5. پاکیزگی و رفع انباشتگی یخچال

مسئله مهم دیگر در فنگ شویی آشپزخانه، یخچال است. با مرتب نگه داشتن داخل یخچال خود می توانید از هدر رفتن مواد غذایی جلوگیری کنید. مرتب نگه داشتن یخچال یکی از کلیدهای زندگی سالم تر و مسئولانه از نظر زیست محیطی است.

متاسفانه در اثر انباشتگی و ندانستن آنچه در یخچال یا فریزر است بسیاری از مواد غذایی از بین می روند. ما واقعاً زمان و غذا برای تلف کردن نداریم. عاقلانه است که در آشپزخانه خود غذاهای مغذی سالم که از سیستم ایمنی بدن شما حمایت می کنند، تهیه کنید.

یخچال ارتباط نزدیکی با رژیم غذایی خانواده دارد. بنابراین، اگر غذایی باشد، نمادی از فراوانی است. برعکس، اگر یخچال خالی باشد، نشان دهنده وضعیت بد اقتصادی است، پس حتما از یخچال خود استفاده کنید.

فنگ شویی آشپزخانه

6. از پاک کننده های غیر سمی استفاده کنید

بسیاری از تمیزکننده ها دارای مواد شیمیایی مضر و سمی هستند که در صورت امکان باید از مصرف آنها اجتناب کرد. می‌توانید پاک‌کننده‌های غیرسمی بخرید یا خودتان با موادی مانند جوش شیرین و سرکه درست کنید.

7. پاکسازی فضا با نمک

گاهی اوقات می توانید از نمک و آب برای پاکسازی آشپزخانه خود استفاده کنید. نمک یک کریستال است و می تواند انرژی های منفی و راکد را جذب کند. زمانی را برای پاک کردن تمام سطوح خود اختصاص دهید و در عین حال تصور کنید که نمک در حال جذب چی دشوار یا منفی است. در آشپزخانه اگر انباشتگی بیش از حد وجود دارد، حتما قبل از رفع انباشتگی آشپزخانه پاکسازی انجام دهید.

فنگ شویی جذب ثروت در آشپزخانه

8. مقداری میوه اضافه کنید

استفاده از یک سبد میوه یک روش عالی فنگ شویی ثروت در آشپزخانه است. میوه به معنای فراوانی برای سلامتی و ثروت است، در حالی که مواد مغذی کلیدی را برای شما فراهم می کند.

یک سبد به شما دید خوبی از میوه های داخل آن می دهد، بنابراین به راحتی می توانید بدانید چه چیزی دارید. و اگر میوه را ببینید، به احتمال زیاد آن را در حالی که تازه است میخورید! از سبد میوه خود برای نگهداری میوه هایی که قرار است در یکی دو روز آینده استفاده کنید، استفاده کنید.

9. وسایل شکسته یا خرد شده یا خراب

وسایل شکسته یا خرد شده یا لب پر مانند لیوان ها و بشقاب ها را از خانه خود بردارید. اقلام شکسته به انرژی شکسته تبدیل می شوند و انرژی خوبی ندارند. اگر چیزی است که واقعاً آن را دوست دارید یا برای شما معنی دارد، آن را تعمیر کنید. در غیر این صورت، آن را رها کنید.

 همه چیز از نگهداری درهای کمد گرفته تا کشوهایی که به راحتی باز می شوند، به نفع کل آشپزخانه عمل می کنند. ناگفته نماند که اطمینان از عملکرد خوب آشپزخانه نشان دهنده این است که فرد قادر به نگهداری و مراقبت از خود نیز است.

رنگ در فنگ شویی آشپزخانه

10. بهترین رنگ ها برای فنگ شویی آشپزخانه

رنگ می تواند تأثیر قابل توجهی بر فنگ شویی آشپزخانه شما داشته باشد.به طور کلی سفید بهترین رنگ برای آشپزخانه است زیرا نشان دهنده پاکی و تمیزی است. در آشپزخانه های کوچک‌تر، رنگ‌های دیوار و کابینت را روشن نگه دارید. رنگ های روشن تر به گسترش فضاهای کوچک کمک می کنند. برای آرام کردن فضای کلی آشپزخانه، رنگ‌های سفید، سبز، زرد، آبی آسمانی، رنگ‌های خاکی یا حتی خاکستری ملایم گزینه‌های عالی هستند.

فنگ شویی آشپزخانه

11. با تهویه بهتر نفس بکشید

در فنگ شویی آشپزخانه، تهویه مناسب فوق العاده حیاتی است . آشپزخانه پر از بو و رطوبت است. هنگامی که در حال پخت و پز هستید، ذرات ریز روغن و بخار گرد و غبار موجود در هوا را جذب می کنند. با تهویه مناسب، هوای خانه شما تازه می‌شود. هود آشپزخانه به شما کمک می کند تا بوها و بقایای پخت و پز را از بین ببرید.

فنگ شویی آشپزخانه

12. چاقو ها دور از دید باشند

چاقوهای خود را دور از چشم نگه دارید. چاقوها اشیای تیز هستند که شکل خاص خود را از انرژی منفی دارند. از نظر فنگ شویی چاقو به طور ذاتی، در بهترین حالت باعث می شود افراد احساس ناراحتی کنند و در بدترین حالت تهدیدکننده و آسیب زا هست.

در حال حاضر نگهداری چاقوها در امتداد یک نوار آهنربایی دیواری رایج است، بهتر است چاقوهای تیز آشپزخانه را دور از دید در کشو قرار دهید. می توانید از نگهدارنده های چاقوی داخل کشو استفاده کنید.

محل قرارگیری آشپزخانه در فنگ شویی

13. ایجاد احساس حمایت و تغذیه کنندگی از آشپزخانه

هدف فنگ شویی آشپزخانه ایجاد تعادل و هارمونی در این فضا هست که پشتیبان هدف های شما باشد و با جریان انرژی مثبت، حس خوبی ایجاد کند. در فنگ شویی، آشپزخانه به عنوان یکی از فضاهای مهم برای سلامتی، شادی و ثروت در نظر گرفته می شود.

آشپزخانه را ساده نگه دارید و روی لذت دورهمی با کسانی که دوستشان دارید تمرکز کنید. غذا را به جشن و راهی برای تغذیه خود و دیگران تبدیل کنید. به سلامتی خود احترام بگذارید. غذاهایی را انتخاب کنید که تا حد امکان کامل، سالم و واقعی باشند

هنگامی که در حال تهیه غذا در آشپزخانه خود هستید، روی غذاهای مورد علاقه فصلی تمرکز کنید. من ممکن است عاشق آشپزی نباشید، اما از هر فرصتی برای استراحت و تعامل با عزیزانتان در طول یک وعده غذایی خاص لذت ببرید.

آن موسیقی را انتخاب کنید که به شما کمک می کند از بودن در آشپزخانه خود احساس آرامش و خوشحالی کنید. از رایحه های طبیعی و آرامش بخش استفاده کنید. در کل محیط آشپزخانه خود را شخصی سازی کنید و آشپزخانه خود را به یکی از مکان‌های مورد علاقه تان تبدیل کنید.

از لحاظ فنگ شویی ممکن است مشکلاتی در چیدمان آشپزخانه شما وجود داشته باشد، که می توانید مقاله مرتبط “درمانگر آشپزخانه در فنگ شویی” را مطالعه نمایید و با راه حل های آن آشنا شوید.

نتیجه گیری

صدها دستورالعمل فنگ شویی آشپزخانه وجود دارد که ما در اینجا کاربردی ترین و مهم ترین آنها را در این مقاله آورده ایم. آشپزخانه شما بدون شک کاربردی ترین فضای خانه است. به همین دلیل، ضروری است که آشپزخانه خود را با استفاده از اصول فنگ شویی به مکانی راحت، آرام و جذاب و زیبا تبدیل کنید.

به‌عنوان یکی از مناطق فعال‌تر خانه، همیشه ضروری است که آشپزخانه را در شرایط خوبی نگه دارید تا بتواند به گونه‌ای عمل کند که به فنگ شویی خانه شما آسیب نرساند.

به همین ترتیب، ایده خوبی است که آشپزخانه را روشن، شاداب و شاد نگه دارید تا جریان انرژی در فضا امکان پذیر شود. ایجاد یک آشپزخانه سازمان یافته و الهام بخش از نیازهای خانواده پشتیبانی می کند و در عین حال انرژی آنها را بالا می برد و اجاق شما را واقعاً قلب خانه شما می کند!

برخی دستورات دیگر نیاز به آشنایی با مفاهیم و اصولی همچون باگوآ دارد که محل قرارگیری آشپزخانه در فنگ شویی را تحلیل می کند. پیشنهاد می کنیم که مقاله باگوا را مطالعه کنید و یا از خدمات مشاوره فنگ شویی استفاده کنید. دوست دارم در مورد قسمت های مورد علاقه تان در آشپزخانه بشنوم. آیا از این قوانین و نکات فنگ شویی استفاده کرده اید؟ آنها چگونه برای شما کار کرده اند؟ تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید