شما در حال مشاهده هستید فنگ شویی خانه

فنگ شویی خانه

فنگ شویی خانه از کجا و از چه اتاقی باید شروع شود؟ قوانین فنگ شویی در منزل چیست و چگونه می توان آنها را انجام داد؟و اینکه در فنگ شویی منزل چه کارهایی الویت دارند؟ در این مقاله از فنگ شویی شایگان پاسخ سوالات خود را خواهید یافت.

فنگ شویی خانه چیست؟

فنگ شویی تمرین زندگی هماهنگ با طبیعت است و هدف آن به حداکثر رساندن جریان انرژی محیط اطراف است. این عمل ریشه در چین باستان دارد، اما امروزه در سراسر جهان انجام می شود. قوانین فنگ شویی به برنامه ریزی و معماری شهر کمک می کند، اما رایج ترین کاربرد آن بهینه سازی جریان انرژی خانه است.

در زبان چینی “فنگ” به معنای “باد” و “شوی” به معنای “آب” است. این کلمه حس هماهنگ بودن با طبیعت را توصیف می کند.با کمک فنگ شویی منزل، می توانید انرژی خانه خود را همسو با اهداف خود برنامه ریزی کنید.

قوانین فنگ شویی چیست؟

قوانین فنگ شویی در منزل می تواند به شما در ایجاد حس هماهنگی، انرژی و تعادل در محل زندگی یا کار کمک کند. فنگ شویی خانه، می تواند شما را به آگاهی و قدردانی بیشتری از بخش های مهم زندگی از جمله خانواده، رفاه، سلامتی و رابطه برساند.

تغییراتی که فنگ شویی در خانه شما به ارمغان می آورد، حس خوبی را ایجاد می کند و نشان داده شده است که اثرات مثبتی بر خواب، بهره وری و سلامتی دارد.

انرژی و فنگ شویی

یکی از مهم ترین مفاهیم فنگ شویی، انرژی چی یا انرژی حیات در یک بنا است. چی مانند جریان آب است که می تواند جاری یا راکد باشد. در یک اتاق بزرگ که در آن مبلمان زیادی وجود ندارد، انرژی مانند سیل به سمت شما سرازیر می‌شود، که می‌تواند باعث شود احساس کنید جایی برای رفتن ندارید. برعکس، اتاق کوچکی که پر از مبلمان است، فضای انرژی برای حرکت نمی دهد و در نتیجه احساس خفگی و رکود ایجاد می کند. فنگ شویی خانه یعنی ایجاد تعادل مناسب و جریان انرژی آزاد و آرام در منزل.

قوانین فنگ شویی در منزل

با این قوانین فنگ شویی ساده، می توانید سفر خود به خانه ای شادتر و پر انرژی تر را شروع کنید. فنگ شویی صرفا طراحی یا چیدمان نیست. اصول آن می تواند به شما الهام بخشد تا فضای خود را به روش فنگ شویی چیدمان کنید تا تعادل بیشتری را در زندگی خود ایجاد کنید. اجرای این قوانین ، بنای شما را برای پیاده سازی اصول فنگ شویی آماده می کند.

بنابراین در فنگ شویی منزل چه تازه کار باشید و چه یک متخصص، در اینجا 9 قانون ضروری برای ایجاد فنگ شویی خوب، در خانه شما آورده شده است.

قوانین فنگ شویی خانه

1. فنگ شویی در ورودی خانه

در فنگ شویی، در ورودی خانه شما نشان دهنده چگونگی ورود انرژی به خانه و زندگی شما است. درب ورودی “دهان چی” است. در فنگ شویی خانه، ورودی خانه اولین جایی است که باید به آن بپردازید.

راه ورودی خانه شما چیزی است که فضای کل خانه را تنظیم می‌کند. اگر وارد خانه ای درهم و برهم شوید ، ذهن شما بلافاصله آن انرژی را می گیرد. اما اگر پس از یک روز پرمشغله، به خانه ای تمیز و منظم برگردید، محیط شما فضایی آرام برای استراحت فراهم می کند.

با تمیز کردن و حذف هر گونه زباله شروع کنید. معمولا بیشتر وسایل جلوی درب جمع می شوند. حتما این مکان را رفع انباشتگی کنید. رفع انباشتگی بخش در ورودی خانه را جدی بگیرید و تا حد امکان آن را خلوت کنید. سپس این بخش منزل را جارو کنید و در را همیشه تمیز نگه دارید.

آیا می توانید با حذف یا اضافه کردن هر چیزی این فضا را جذاب تر و جادارتر کنید؟ پاکسازی یک فضا، فرصتی برای ورود انرژی به خانه شما ایجاد می کند.

در نهایت، مطمئن شوید که این فضا به خوبی روشن است. نور را اضافه کنید یا لامپ ها را عوض کنید.

سه مکان مهم در فنگ شویی خانه، آشپزخانه، اتاق خواب و حمام است. همه قوانین گفته شده در این مقاله را می توانید در این مکان ها نیز اجرا کنید.

برای آشنایی با قوانین فنگ شویی برای جذب عشق، می توانید مقاله “فنگ شویی اتاق خواب” را مطالعه کنید

2. پنجره خود را تمیز کنید

پنجره ها نماد چشمان خانه هستند. پنجره یکی از حیاتی ترین جنبه های فنگ شویی است. آنها به عنوان “چشم” خانه در نظر گرفته می شوند، زیرا آنها به عنوان مجرای بین زندگی خصوصی و دنیای بیرون عمل می کنند. به همین دلیل است که آنها به عنوان شاخص های دیدگاه منحصر به فرد ما در زندگی شناخته می شوند.

جدای از بازتاب دید ما، هر پنجره ای در خانه ما همچنین این قدرت را دارد که انرژی بد را خارج کند و انرژی خوب را وارد کند. بنابراین، آنها تأثیر مستقیمی بر خلق و خو و رفتار ما دارند.

 برای ایجاد فنگ شویی در خانه، پنجره های خود را مرتب تمیز کنید. پنجره های شفاف و تمیز اجازه می دهند نور خورشید بیشتری وارد شود.

نور خورشید به طور طبیعی به شما انرژی می دهد و شما را بیدار می کند. نور خورشید همچنین تمام رنگ‌ها و اشیایی را که می‌بینید به‌طور زنده نمایش می‌دهد. وقتی نور بیشتری وارد خانه می‌کنید، نور خانه را گسترده‌تر، سرزنده‌تر و پرانرژی‌تر می‌کند. همانطور که پنجره های تمیز به شما کمک می کند تا دنیای اطراف خود را با بیشترین رنگ، وضوح و دقت ببینید، به صورت استعاری همین معنا را در زندگی شما خواهد داشت.

بهتر است، از پاک کننده های کاملا طبیعی یا خانگی مانند محلول ساده سرکه ، آب و چند قطره اسانس استفاده کنید.

برای آگاهی از قوانین فنگ شویی آشپزخانه مقاله ” فنگ شویی آشپزخانه” را مطالعه کنید.

فنگ شویی خانه

3. به درهای خود کمی توجه کنید

در فنگ شویی، درها بیانگر صدا و ارتباطات شما هستند. درها همچنین دریچه هایی هستند که از طریق آنها فرصت ها می توانند وارد زندگی شما شوند. درهای شما سزاوار توجه شما هستند.

دو چیز وجود دارد که باید به آن توجه کرد. ابتدا مطمئن شوید که تمام درهای شما می توانند حداقل تا 90 درجه باز شوند. وقتی پشت در یک مشت آشغال وجود دارد، نمی تواند تا آخر باز شود. این مانع به این معنی است که شما فقط می توانید بخشی از فرصت های زندگی را دریافت کنید. بخش هایی وجود دارد که شما خود را به آنها می بندید.

دوم، بررسی کنید که همه درهای شما به درستی کار می کنند. اطمینان حاصل کنید که اجزای آن بدون عیب کار می کند و لولاها صدای جیر نمی زنند. نگاه کنید تا ببینید که درب به خوبی و به راحتی بسته می شود. همه این جزئیات بر چگونگی راه یافتن انرژی به سمت شما تأثیر می گذارد. شما می خواهید جریان تا حد ممکن جاری باشد.

برای آشنایی با قوانین فنگ شویی برای جذب ثروت مقاله ” فنگ شویی ثروت” را مطالعه کنید.

4. موقعیت فرماندهی

موقعیت فرماندهی بر نحوه موقعیت شما در زندگی حاکم است. این حالت را روی محل تخت و میز کار خود اعمال کنید. موقعیت فرماندهی در فنگ شویی بسیار مهم است و به شما قدرت می دهد. این موقعیت مکانی است که در آن دید واضحی از در و دید کلی از اتاق دارید. بنابراین موقعیت فرماندهی شما را در کنترل فضا و انرژی خود قرار می دهد.

تخت نشان دهنده خود شماست و میز کار نشان دهنده شغل شماست. هنگامی که در این فضاها هستید، مطمئن باشید که می توانید در را ببینید.

موقعیت فرماندهی یا موقعیت قدرت بیشتر به دلیل کاربرد آن در اتاق خواب و فضای اداری شناخته شده است. با توجه به اینکه این مکان‌ها مکان‌هایی هستند که زمان زیادی را در آن سپری می‌کنید، موقعیت‌یابی خوب از اهمیت بالایی برخوردار است.

در اتاق خواب ، جایی که بیشتر آسیب پذیر هستید، قرار دادن تخت در موقعیت فرمان احساس امنیت شما را افزایش می دهد که به ویژه برای خوابیدن و استراحت خوب اهمیت دارد.

 شما زمانی بر زندگی خود فرمان می دهید که در موقعیت فرماندهی باشید. شما در جایی هستید که انرژی مثبت و بهترین فرصت ها را دریافت می کنید .

 در فضای اداری، موقعیت فرماندهی میز، شما را در کنترل حرفه خود قرار می دهد و شما را فرمانده انرژی خود، با هر کسی یا هر چیزی که با آن سر و کار دارید، می سازد. این انرژی شما را در طول روز قوی و متمرکز نگه می دارد.

برای آشنایی با قوانین فنگ شویی در محل کار مقاله ” فنگ شویی محل کار” را مطالعه کنید.

فنگ شویی خانه

5. موانع موجود در مسیر خود را بردارید

به مسیر روزانه خود در خانه نگاه کنید. این چیدمان فضای فنگ شویی منزل شماست. به مسیر فیزیکی که در حین حرکت در خانه خود طی می کنید، از زمانی که از خواب بیدار می شوید ، سپس به حمام می روید و به همین ترتیب هنگامی که از در بیرون می روید نگاه کنید. همین کار را وقتی به خانه می رسید، شام درست می کنید و در رختخواب می روید، انجام دهید.

شما نسبت به تمام موانع که در مسیر روزانه خود دارید آگاه می شوید. شاید آن لامپی باشد که سوسو می‌زند یا دری که همیشه گیر می کند و شما باید آن را محکم ببندید.

وقتی باید از راهروی به هم ریخته عبور کنید، مانعی است. وقتی ناامیدانه به کمد لباسی که دیگر مناسب شما نیست نگاه می کنید، همه اینها روی شما تأثیر می گذارد. با گذشت زمان این موانع می توانند انباشته شوند و مشکلاتی را برای شما ایجاد کنند. این را می توان فنگ شویی بد برای خانه در نظر گرفت.

اولین قدم این است که به موانع توجه کنید، با حس خوب به سمت آن روید و آهسته موانع را یکی یکی از میان بردارید و  سعی کنید فقط روی یک مانع در هر زمان کار کنید که باعث آشفتگی شما نشود.

6. رفع انباشتگی

نقطه مقابل شلوغی ، رفع انباشتگی و ایجاد فضای بیشتر است. رفع انباشتگی یعنی رها کردن، جادار بودن و همیشه فضای باز داشتن.

چگونه زندگی خود را وسیع تر می کنید؟ از خانه خود شروع کنید. یک نقطه فیزیکی پیدا کنید: کشو، اتاق، گوشه یخچال، میز ، اندازه آن مهم نیست و چیزهایی را که دیگر لازم نیست رها کنید.

وقتی چیزی را رها می کنید، فضای باز ایجاد می کنید تا فرصتی جدید و تازه را دعوت کنید. پس از رفع انباشتگی منزل، طبیعتاً فضای بیشتری در آن بخش به دست می‌آورید، و این نه تنها فضای فیزیکی است بلکه فضای ذهنی نیز هست.

بهم ریختگی فیزیکی می تواند واقعاً از نظر ذهنی خسته کننده باشد و از بین بردن آن می تواند تفاوت را ایجاد کند. بی نظمی و انباشتگی می تواند تمام انرژی شما را به راحتی تخلیه کند در عوض رفع انباشتگی به شما انرژی دوباره می بخشد. رفع انباشتگی یکی از اصول مهم فنگ شویی ثروت نیز می باشد پس آن را جدی بگیرید.

محیط های نامرتب اغلب استرس را برای بیشتر افراد افزایش می دهد. در یک مطالعه، زنانی که خانه‌های خود را با زبانی مثبت توصیف می‌کردند ، نسبت به زنانی که خانه‌هایشان را بهم ریخته یا شلوغ توصیف می‌کردند،  سطح هورمون استرس (کورتیزول) کمتری داشتند.

وقتی خانه و زندگی شما به هم ریخته است، احتمالاً احساس غرق شدن یا خفگی خواهید کرد . چیزهای بیشتر مساوی است با نیاز بیشتر به توجه شما، و تمرکز کردن دشوار است زیرا احساس می کنید به همه سمت کشیده می شوید. به هر طرفی که نگاه می کنید، از کشو گرفته تا کمد شلوغتان،  بهم ریختگی فیزیکی شما یادآور کارهایی است که باید انجام دهید.

ممکن است آنقدر به آن عادت کرده باشید که متوجه تأثیر محیط فیزیکی تان بر ذهنتان نشوید. اما مطالعه‌ای در موسسه علوم اعصاب دانشگاه پرینستون نشان داده است که «مغز ما نظم را دوست دارد و یادآوری‌های بصری مداوم انباشتگی و به هم ریختگی منابع شناختی ما را تخلیه می‌کند و توانایی ما را برای تمرکز کاهش می‌دهد». خوشبختانه در فنگ شویی راهکارهایی برای حل این موضوع وجود دارد.

فنگ شویی خانه

7. پاکسازی فضا

پاکسازی فضا عمل پالایش انرژی خانه شماست تا برکت و توانگری در زندگی شما نمایان شود. همه چیز انرژی است از جمله افکار، احساسات و اعمال ما. همه آنها اثری پرانرژی در فضاهایی مانند خانه، دفتر کار و هر بنایی به جا می گذارند. این اثر به ویژه در خانه شما مهم است زیرا تأثیر مستقیمی روی شما و همه کسانی که در آنجا زندگی می کنند دارد.

پاکسازی فضا مانند گردگیری خانه است، با این تفاوت که ” گرد و غبار” در آن چیزهایی مانند استرس، تنش و سایر انرژی ها با ارتعاش پایین هستند که در اطراف فضای شما آویزان هستند و بر شما تاثیر می گذارند.

با انجام یک مراسم پاکسازی فضا، می توانید انرژی را در فضای خود حذف، تبدیل، تغییر و ارتقا دهید و همه چیز را در جهت مثبت حرکت و جریان دهید. نه تنها در خانه احساس بهتری خواهید داشت، بلکه تغییرات مثبتی را در زندگی خود تجربه خواهید کرد!

می توانید از چند روش استفاده کنید: استفاده از صدا و رایحه مانند سوزاندن عود، اسفند و پخش کردن اسانس پرتقال. آیا به یک تکنیک ساده پاکسازی فضا که نیازی به مواد ندارد نیاز دارید؟ نور سفید روشن خورشید را مجسم کنید که کل خانه شما را پر کرده و تمیز می کند.

وقتی فضای خانه خود را تجسم می کنید، سعی کنید آن را با افکار مثبت مرتبط کنید. بر آنچه می خواهید در زندگی خود ایجاد کنید، تمرکز کنید. پاکسازی فضا کاربردهای بسیاری برای رسیدن به اهداف مختلف در فنگ شویی منزل دارد.

8. گیاهان، انرژی زندگی را به ارمغان می آورند

در فنگ شویی ما به دنبال بهبود جریان “چی” هستیم که انرژی حیات ما است. گیاهان سبز زنده، نشان دهنده عنصر چوب هستند که گفته می شود سرسختی، انعطاف پذیری، شفابخشی و رشد انسان را پرورش می دهد. نه تنها می توانید این ویژگی ها را با افزودن گیاهان به خانه خود بیاورید، بلکه با وارد کردن عنصر طبیعت به فضای داخلی خود هماهنگی بیشتری بین محیط داخلی و محیط بیرونی خود خواهید داشت.

در فنگ شویی، گیاهان انرژی حیات را تجسم می بخشند. گیاهان زنده به طبیعت متصل می شوند و سرزندگی را به خانه شما می آورند. گیاهان بیانگر طراوت و سرزندگی هستند. گیاهان سبز و پر جنب و جوش یکی از اقلام کلیدی فنگ شویی برای خانه هستند.

مهمترین چیزی که باید به خاطر بسپارید این است که گیاهانی را پیدا کنید که بتوانید از آنها مراقبت کنید و مناسب فضا باشند. به عنوان مثال، شرایط نور خود را در نظر بگیرید. اگر تازه با گیاهان آشنا هستید، برخی از موارد پوتوس طلایی یا یشم که نگهداری آنها در منزل آسان است را امتحان کنید.

فنگ شویی خانه

9. سپاسگزاری کنید

پیشنهاد تشکر از خانه شما.سپاسگزاری در فنگ شویی از این باور سرچشمه می گیرد که همه چیز از جمله فضای شما زنده است. همان انرژی زندگی (چی) که به شما روحیه می دهد در منزل شما نیز جریان دارد.

در فنگ شویی خانه یا محل کار شما در آنچه مشاهده می کنید، تغییراتی می دهید، این تغییرات با طرز فکر و احساسات شما نیز طنین انداز می شود. در واقع شما نسبت به اطراف خود آگاه تر می شوید و نعمت ها را واضح می بینید. به این ترتیب، فنگ شویی منزل می تواند راهی ملموس برای شکرگزاری در منزل شما باشد.

خانه شما پناهگاه شماست. منزل شما مکانی برای استراحت، تغذیه، جشن گرفتن و خیلی چیزهای دیگر به شما می دهد. قدردانی از خانه ساده است. با دلی متواضع با خانه خود صحبت کنید و بگویید: “متشکرم”

نتیجه گیری

این مقاله مختصری از قوانین فنگ شویی خانه به زبانی ساده و کاربردی بود. شما می توانید این قوانین را قبل از به کار بردن اصول فنگ شویی (پنج عنصر، یین و یانگ، باگوا) استفاده کنید. اهمیت این قوانین فنگ شویی اگر بیشتر از اصول آن نباشد، کمتر هم نیست. می توان گفت که قوانین فنگ شویی بستر را برای اجرای اصول آن را آماده می کند و اینها در طول یک مسیر هستند که ابتدای مسیر شما باید قوانین فنگ شویی را اجرا کنید.

امیدواریم اکنون واقعاً انگیزه داشته باشید، این قوانین(حداقل تعدادی از آنها!) را اجرا کنید، و مطمئن باشید از اجرای این قوانین فنگ شویی نتیجه های شگفت انگیزی خواهید دید.

دیدگاهتان را بنویسید