شما در حال مشاهده هستید شمع در فنگ شویی + 10 فایده روشن کردن آن در خانه

شمع در فنگ شویی + 10 فایده روشن کردن آن در خانه

شمع در فنگ شویی، عنصر آتش را نشان می دهند. روشن کردن آن، انرژی را در هر فضایی افزایش می دهد. هر گاه زندگی کسل کننده و روتین به نظر می رسد، یک شمع روشن کنید. گرما، اشتیاق و هیجان به وجود خواهد آمد، فقط باید بدانید که کجا و چه زمانی از آن استفاده کنید! در اینجا نکاتی در مورد نوع شمع ها و محل قرار دادن آنها وجود دارد.

شمع ها انرژی خلاقانه و شادابی را به فضای داخلی شما می افزایند. سوزاندن شمع در اتاق خواب قطعا تاثیر مثبتی خواهد داشت. این عنصر حیات بخش به پاکسازی جریان انرژی، گرم کردن جو و پاکسازی همزمان آن کمک می کند. همراه ما باشید با این مقاله از فنگ شویی شایگان

شمع در فنگ شویی

شمع را کجای خانه روشن کنم؟

نقشه فنگ شویی باگوا نقشه ای است که به شما نشان می دهد که کدام مناطق خانه شما با بخش های مختلف زندگی شما مطابقت دارد. شما می توانید برای فعال کردن هر بخش از زندگی که می خواهید ارتقا پیدا کند، شمعی در همان بخش از خانه روشن کنید. شمع ها بهتر است در قسمت مرکزی خانه استفاده شوند. مناطق جنوبی، جنوب غربی و شمال شرقی خانه نیز برای قرار دادن شمع مناسب هستند.

پیشنهاد می کنیم مقاله مرتبط “فنگ شویی خانه” را نیز مطالعه نمایید.

رنگ شمع در فنگ شویی

به یاد داشته باشید که شمع ها در هر رنگی ابتدا نماد عنصر آتش هستند. حتی اگر آنها روشن نشده اند، باز هم انرژی آتش را حمل می کنند. پس در استفاده از آنها احتیاط کنید. شمع ها در رنگهای متنوع وجود دارند مانند، سفید، آبی، قرمز، صورتی، زرد و نارنجی ولی رنگ آن هر چه باشد، شمع در فنگ شویی نماد عنصر آتش است.

معنی رنگ شمع ها در فنگ شویی

همانطور که گفته شد هر شمعی با هر رنگی ابتدا نماد عنصر آتش است و این انرژی آتش بر انرژی رنگ آن غالب است. برای مثال رنگ سبز، گرچه سبز نماد عنصر چوب است ولی شمع سبز رنگ نماد عنصر آتش است. با این حال می توان از شمع های رنگی برای هدف های خاص استفاده کرد.

جفت شمع سفید، صورتی یا قرمز برای جذب عشق

اتاق خواب فضای رابطه عاشقانه است. اگر می خواهید از رابطه عاشقانه خود حمایت کنید، همیشه از شمع ها به صورت جفت استفاده کنید. می توانید شمع ها را در قسمت عشق و رابطه اتاق خواب خود (جنوب غربی) قرار دهید. اینها را دو بار در روز روشن کنید. برای اطمینان از صمیمیت، حتما شمع ها را کنار هم قرار دهید. می توانید از شمع با رنگ های سفید، صورتی و یا قرمز استفاده کنید.

برای جذب عشق و بهبود روابط توصیه می کنم مقاله “فنگ شویی ازدواج” را نیز مطالعه کنید

شمع قرمز در فنگ شویی نماد چیست

شمع های قرمز نشان دهنده احساسات قوی، اشتیاق و عمل هستند. شمع های قرمز برای جذب عشق پرشور به زندگی شما فوق العاده هستند. هنگامی که به درستی استفاده می شوند، می توانند با احضار انرژی قدرتمند، حامی شما در رسیدن به اهدافتان هستند.

در روشن کردن شمع های قرمز زیاده روی نکنید، زیرا آنها آشفتگی معنوی ایجاد می کنند. از آنها کم استفاده کنید، در غیر این صورت تعادل، آرامش و توانایی خود را بر هم خواهید زد.

شمع صورتی در فنگ شویی

اگر می خواهید از رنگ قرمز برای جذب عشق استفاده کنید، پیشنهاد می کنم از رنگ صورتی یا قرمز روشن تر به جای قرمزهای تیره مانند قرمز خونی استفاده کنید. برای جذب روابط رمانتیک، روشن کردن جفت شمع صورتی را پیشنهاد می دهیم. شمع های صورتی نماد عشق به خود، روابط عاشقانه، شادی و  دوستی هستند.

شمع سفید در فنگ شویی

شمع سفید در فنگ شویی

در فنگ شویی از شمع های سفید برای ایجاد تعادل و هماهنگی در یک فضا استفاده می شود. رنگ سفید با عنصر فلز همراه است که با وضوح، تمرکز و سازماندهی همراه است. روشن کردن یک شمع سفید می تواند یک حرکت نمادین برای ایجاد یک فضای صلح آمیز، چه در داخل و چه در خارج باشد.

شمع سفید در فنگ شویی نماد چیست؟

  • ایجاد حس آرامش در یک فضا
  • شفافیت و تمرکز ذهنی
  • تعادل و هماهنگی انرژی
  • ایجاد حس پاکی و معنوی

شمع آبی در فنگ شویی

 آبی روشن نماد آرامش، شفا، صبر، شادی است.  آبی تیره به شما کمک می کند تا تغییراتی را آغاز کنید و انعطاف پذیرتر باشید.  رنگ آبی به شفا و الهام کمک می کند. آبی نیز یک رنگ بسیار معنوی است. 

شمع زرد در فنگ شویی

رنگ زرد و نارنجی نماد خرد و دانش در زندگی است. علاوه بر این، به کاهش استرس و ایجاد تعادل بین زندگی خصوصی و حرفه ای کمک می کند.

رنگ شمع ثروت در فنگ شویی

سبز برای امور مالی عالی است. اما رنگهای طلایی و نقره ای رنگ پول هستند. پیشنهاد می کنم برای رشد مالی و جذب ثروت مقاله ” فنگ شویی ثروت ” را مطالعه نمایید.

تعداد شمع در فنگ شویی

متاسفانه مقالاتی را دیده ام که حتی استفاده از نه شمع را توصیه کرده اند. تصور کنید در فضایی 9 عدد شمع روشن باشد، می دانید چه تاثیر بدی بر کیفیت هوای موجود خواهد داشت. در مقاله فنگ شویی به این نکته اشاره کرده ام که هوای تازه عامل مهم تولید انرژی چی مثبت در خانه می باشد.

میخواهم شما را آگاه کنم. آنچه در مشخص کردن تعداد شمع در فنگ شویی بسیار مهم می باشد، تعادل است. در استفاده از بیش از دو شمع احتیاط لازم است. زیرا فنگ شویی در مورد متعادل کردن انرژی ها و عدم بارگذاری بیش از حد هر عنصری است. تعداد شمع‌هایی که استفاده می‌کنید در تناسب با اندازه اتاق باشد.

برای یادگیری اصول فنگ شویی پیشنهاد می کنیم مقاله “آموزش فنگ شویی” را مطالعه نمایید.

شمع در فنگ شویی

نکات مهم استفاده از شمع

برای ایمنی حتما از جا شمعی استفاده کنید. قبل از سوزاندن آن از تهویه مناسب در فضا مطمئن شوید. در صورتی که شمع را در هوای بدون تهویه مناسب بسوزانیم، آلاینده‌های حاصل از آن ضررات مشابهی با سوخت‌های دیزلی برای بدن به همراه دارند.

 در صورت لزوم از انواع شمع ساده، بدون عطر و رنگ، آن هم در كوتاه‌مدت استفاده نماييد و سعی كنيد اتاقی كه در آن شمع در حال سوختن است مدام تهويه شود. در هنگام بد‌سوختن نيز آن را بلافاصله خاموش كنيد.

فواید روشن کردن شمع در خانه

فواید روشن کردن شمع در خانه

شمع ها در طول زمان از یک منبع نور مفید به یک دکور تزئینی تبدیل شده اند که کاربردها و مزایای بسیار زیادی دارد. بیش از 5000 سال است که از آنها به عنوان منبع نور و برای روشن کردن جشن های بشر استفاده می شود.

اگرچه امروزه آنها دیگر منبع اصلی نور انسان نباشند، اما اکنون محبوبیت و استفاده از آن‌ها همچنان در حال افزایش است: شمع‌ها نماد جشن، حس عاشقانه، آرامش و تأکید بر سبک دکوراسیون منزل هستند. آنها فوراً فضای هر محیطی را با افزودن نور تغییر می دهند. سوسو زدن ملایم نور آن، فضای آرامش بخشی ایجاد می کند و حس گرما را به آن اضافه می کند.

در اینجا 10 تا از فواید روشن کردن شمع در خانه آورده شده است:

1. پاکسازی انرژی

شمع های سفید برای پاکسازی عالی هستند و در هر اتاقی قابل استفاده هستند. با این حال، شما همچنین می توانید شمع های رنگی انتخاب کنید. هنگامی که آنها را روشن کردید، کمی استراحت کنید و اجازه دهید شمع ها کار خود را انجام دهند. همانطور که آنها می سوزند، تجسم کنید هر انرژی منفی در حال آزاد شدن است و با انرژی مثبت جایگزین می شود. با کمی وقت گذاشتن می توانید به راحتی خانه خود را تمیز کنید و فضایی آرام و دلنشین ایجاد کنید.

2. کاهش استرس و آرامش روان

شمع ها خواص تسکین دهنده و شفابخش دارند و اغلب توسط درمانگران برای ایجاد یک محیط آرام در اتاق های درمانی و ماساژ استفاده می شود. روشن کردن شمع، سوسو زدن دوست داشتنی آن و درخشش ملایمی که ایجاد می کند، به آرامش و تسکین ذهن کمک می کند. اگر روز پر استرسی داشتید آن را امتحان کنید: یک شمع روشن کنید، شعله را تماشا کنید و فقط چند دقیقه نفس بکشید، حتی فقط 60 ثانیه می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. روشن کردن آن برای سلامت روان مفید است. اگر احساس اضطراب می کنید، اگر خسته هستید و دچار روزمرگی شده اید، شمعی روشن کنید. آنها به مقابله با اضطراب و رسیدن به آرامش کمک می کنند.

3. خلاقیت

روشن کردن شمع ها الهام را بیدار می کند. وقتی افراد خلاق نیاز به الهام دارند، آتش روشن می کنند. چیزی شاعرانه و گرم در آن وجود دارد که باعث می شود با نیرویی تازه خلق کنید.

4. ایجاد محیطی صمیمی

روشن کردن شمع ها محیطی صمیمی ایجاد می کند. سوسو زدن نور آن فضایی دوست داشتنی ایجاد می کند. روشن کردن دو شمع می تواند جلوه بیشتری بدهد و فضایی دنج و صمیمی ایجاد کند. اضافه کردن دو شمع باعث ایجاد لطافت در اتاق شما می شود و فورا احساس گرما و استقبال را در آن ایجاد می کند. شعله رقصان آنها حال و هوای مناسبی را ایجاد می کند.

5. خواب آرام

روشن کردن شمع به رهایی از بی خوابی کمک می کند. قبل از رفتن به رختخواب، مدت طولانی با چراغ روشن می نشینیم، تلویزیون تماشا می کنیم و گوشی خود را رها نمی کنیم. طبق مطالعات، نور آبی سطح منیزیم را در بدن کاهش می دهد. نتیجه کم خوابی است. آزمایشی انجام دهید: چراغ ها را زودتر خاموش کنید و با نور آن برای خواب آماده شوید. وقتی حواس‌تان به فناوری پرت نمی‌شود، راحت‌تر می‌توانید به بدنتان گوش دهید و بفهمید واقعاً چه می‌خواهد. علاوه بر این، گذراندن وقت زیر نور شمع به تمرکز بر افکار و احساسات شما کمک می کند. به گفته روانشناسان، این تکنیک به شما اجازه می دهد تا خوابی آرام داشته باشید.

می توانید مقاله مرتبط “فنگ شویی اتاق خواب” را نیز مطالعه نمایید.

6. شکرگزاری

تنها چیزی که نیاز دارید یک شمع است . آن را روی یک میز در مکانی امن و آرام قرار دهید. در مورد همه چیزهایی که سپاسگزار هستید فکر کنید. می‌توانید چند کلمه ساده بگویید، مانند «من اینجا هستم تا بابت همه چیزهایی که دارم تشکر کنم» یا فهرست چیزهایی را که برای شکرگزاری دارید، با صدای بلند بخوانید. وقتی کارتان تمام شد، آن را خاموش کنید.

7. اهداف و خواسته ها

شمع ها می توانند برای نشان دادن اهداف و خواسته های شما استفاده شوند. در حالی که به شعله نگاه می کنید آنچه را که می خواهید پدیدار شود، تجسم کنید. سپس اتفاقی که می افتد این است که هر بار که آن را روشن می کنید، نوعی یادآوری است به ضمیر ناخودآگاه شما که دست به کار شوید تا آرزوی خود را تحقق بخشید.

8. جشن و شادی

چه در حال روشن کردن شمع روی یک کیک یا تزئین یک شام عاشقانه با نور آن برای جشن سالگرد خود باشید، شمع ها روشی فوق العاده برای جشن گرفتن هستند. جشن هایی مانند تولد، عروسی، سالگرد، فارغ التحصیلی، و موارد دیگر

9. مدیتیشن

شمع ها برای مدیتیشن خوب هستند زیرا به ایجاد فضایی آرام برای یک مراقبه سازنده کمک می کنند. شعله آن به آرامش ذهن و بدن شما کمک می‌کنند، هر چه ذهن شما آرام‌تر باشد، مدیتیشن شما مؤثرتر است. روشن کردن آن در حین مدیتیشن راهی فوق العاده برای حمایت از تمرین شماست. تمرین‌های تجسم‌سازی و تکنیک‌های جذب بسیاری وجود دارد که شامل تمرکز بر روی شعله یک شمع سوزان است.

10. یوگا

تراتاک (یا تراتاکا) یک تکنیک باستانی یوگا است که شامل ثابت کردن یک شی برای بهبود رفاه فرد است . اغلب با یک شمع انجام می شود. فواید آن بسیار زیاد است: تسکین چشم یا مغز، کار بر روی حافظه، تقویت تمرکز یا مدیریت تعادل. شمع عنصر اصلی این تکنیک مدیتیشن سنتی است . چرا؟ صرفاً به این دلیل که ابزاری عالی برای تمرکز چشم ها روی شعله است و اجازه می دهد ذهن ما وارد یک فضای آرام شود.

تراتاک شامل روشن کردن یک شمع است که در فاصله 1 متری جلوی خود قرار می دهید. سپس صاف بنشینید و پشت خود را صاف و دستان خود را روی زانوها قرار دهید. ابتدا چشمان خود را ببندید، ذهن خود را آرام کنید، تمرکز کنید و آرام نفس بکشید. حالا چشمانتان را باز کنید و بدون پلک زدن به شمع خیره شوید. وقتی چشمانتان شروع به آبریزش کرد، آنها را ببندید. کف دستان خود را روی چشمان خود قرار دهید. تصویر شعله در ذهن شما نقش بسته است. این تصویر را تا جایی که ممکن است نگه دارید.

فواید روشن کردن شمع در خانه

نتیجه گیری

در فنگ شویی، شمع نماد عنصر آتش است، آتش به عنوان یک انرژی تصفیه کننده شناخته می شود. آنها را می‌توان به هر جایی که به درمان نیاز است منتقل کرد و برای فعال کردن بخش‌ها و عناصر استفاده کرد. ما می توانیم از آنها به نفع خود استفاده کنیم، زمانی که میخواهیم فضا را کمی پر جنب و جوش تر نشان دهیم. از فضاهای عاشقانه در روز ولنتاین گرفته تا مراسم و جشن ها ، شمع ها کاربرد وسیعی در زندگیمان دارند.

در زیر نظر بگذارید و به ما بگویید:

چه چیزی را در مورد شمع دوست دارید؟

چرا آن را روشن می کنید؟

آیا مزایایی وجود دارد که ما نادیده گرفته باشیم؟ به ما کمک کنید تا به لیست اضافه کنیم!

دیدگاهتان را بنویسید