شما در حال مشاهده هستید فنگ شویی ثروت

فنگ شویی ثروت

احتمالا اگر عبارت فنگ شویی ثروت را جستجو کرده باشید با سایتهایی مواجه شدید که شما را ترغیب به هزینه کردن و خرید نمادهای ثروت در فنگ شویی می کنند و یا تنها گوشه ثروت و تقویت عنصر ثروت را توضیح داده اند.

اما نگران نباشید در اینجا قصد دارم عمیقتر و مفیدتر درباره فنگ شویی ثروت با شما صحبت کنم. خوشبختانه در این مقاله از فنگ شویی شایگان با روش های متنوع فنگ شویی ثروت در خانه، محل کار، آشپزخانه و اتاق خواب آشنا خواهید شد.

فهرست

فنگ شویی ثروت در خانه

اگر به دنبال راز ثروتمند شدن با فنگ شویی هستید، این نکات اساسی ترین راه های جذب ثروت از طریق فنگ شویی هستند. فنگ شویی مناسب خانه یا محل کار می تواند به شما در جذب انرژی های مثبت و ثروت کمک کند. در اینجا یک راهنمای فنگ شویی ثروت در خانه برای شما آورده ایم!

در اینجا نکات موثر فنگ شویی برای جذب ثروت را دنبال کنید تا بهترین نتایج را بدست آورید.

 قوانین ساده و کاربردی فنگ شویی را در مقاله مرتبط “فنگ شویی خانه” مطالعه نمایید.

1. فرصت های جدید خلق کنید

این یک راه حل بدون هزینه است. انباشتگی و بی نظمی را کنار بگذارید تا رفاه را افزایش دهید، آنچه را استفاده نمی کنید، دوست ندارید و یا به آن نیاز ندارید، رها کنید. ایجاد فضا در خانه برابر است با ایجاد فرصت.

بگذارید انرژی در فضای خانه یا محل کار جریان داشته باشد. فضاهای باز و بدون مانع ، جریان آزاد چی یا انرژی را تضمین می کند. اما این لزوما به معنای داشتن خانه بزرگتر نیست. این مفهوم اهمیت یک محیط بدون به هم ریختگی و به خوبی سازماندهی شده را نشان می دهد. 

2. سازماندهی کنید

داشتن فضای مرتب بهترین نماد ثروت در کائنات است. حضور شما در این فضای مرتب مطمئنا همراه با حس خوشایند و قدردانی خواهد بود. در نتیجه جهان به شما چیزهای بیشتری می دهد. همچنین تأیید می کند که به آنچه تاکنون به شما داده شده است احترام می گذارید.

بهم ریختگی این سیگنال را به کائنات می فرستد که شما قادر به مدیریت آنچه دارید نیستید و بنابراین به چیزهای بیشتری نیاز ندارید! و ثروت ممکن است به تدریج محو شود. بی نظمی نشان دهنده وجود انرژی مسدود شده و محدودیت ذهنی است که دلیل اصلی از دست دادن فرصت ها و در نتیجه ثروت است! 

3. رفع انباشتگی و پاکسازی

بارها و بارها ثابت شده است که رفع انباشتگی یکی از ساده ترین راه حل ها برای به دست آوردن سریع پول است. انباشتگی ممکن است مانع از جریان انرژی مفید به گوشه ثروت شما شود. این بهم ریختگی می تواند انرژی راکد ایجاد کند و منجر به از دست رفتن فرصت های تجاری شود. زباله ها را تمیز کنید و تار عنکبوت و گرد و غبار را پاک کنید تا محیط مثبت تری ایجاد کنید که به شما انرژی تازه دهد. اجرای این سه نکته جذب ثروت، در خانه، محل کار و همینطور در آشپزخانه و اتاق خواب مشترک است.

4. تقویت گوشه ثروت

گوشه ثروت خانه در واقع قسمت جنوب شرقی خانه است. برای تقویت این منطقه می توان از باگوآ کمک گرفت و عناصر و رنگ های مرتبط با این بخش را استفاده کرد. در ادامه مقاله بیشتر در این مورد صحبت خواهیم کرد.

5. افزایش روشنایی و جریان هوا

نور کم و جریان ضعیف هوا، باعث ایجاد احساس افسردگی و رکود می شود. لامپ های سوخته را تعویض کنید. پنجره های خود را باز کنید تا نور خورشید وارد شود و هوای تازه و انرژی مثبت بیشتری وارد شود.  اطمینان حاصل کنید که فضای خانه شما دارای نور و جریان هوای بهینه باشد.

6. استفاده از عنصر آب

یک فواره کوچک یا آکواریم ماهی می‌تواند برای این منطقه مناسب باشد، فقط مطمئن شوید که آن را تمیز نگه دارید! آب کثیف و راکد نمی تواند فنگ شویی خانه شما را تقویت کند. در فنگ شویی، یک منبع آب جاری نشان دهنده جریان فراوان مالی زندگی است.  اگر آب واقعی برای فضای شما مناسب نیست، می توانید آثار هنری را با تصاویر آب نیز ترکیب کنید.

7. استفاده از گیاهان

بسیاری از انواع گیاهان می توانند بخش ثروت را حمایت کنند، به ویژه تعداد کمی از آنها که به عنوان گیاهان پول در فنگ شویی شناخته می شوند و برای جذب ثروت و توانگری، می توانند انتخاب خوبی باشند. گیاه پیله آ و گیاه یشم دو مورد از این گونه ها هستند. هر دو دارای برگ های سکه مانند هستند.

لیستی از این گیاهان را می توانید در مقاله گیاهان ثروت ساز مشاهده کنید

8. استفاده از رنگ های ثروت

سبز و آبی رنگ‌های مرتبط با عنصر چوب هستند، بنابراین افزودن این رنگ‌ها در گوشه ثروت می‌تواند رشد و بهبودی را در این بخش حمایت کند. ممکن است بخواهید یک دیوار کامل را سبز یا آبی رنگ کنید یا بسته به دکور و ترجیحات خود استفاده کمتر و ظریف تر داشته باشید. همچنین می توانید انواع دیگر رنگ ثروت در فنگ شویی نظیر طلایی و بنفش را هم استفاده کنید.

9. تعمیر و نگهداری خوب

این حیاتی است که گوشه ثروت خود را تمیز و به خوبی نگهداری کنید تا نمادی از تعهد مداوم شما به شکوفایی باشد. مطمئن شوید که از گیاهان خود مراقبت می کنید، زیرا گیاهان بیمار و ناسالم انرژی منفی ایجاد می کنند. به طور مرتب محل را گردگیری و تمیز کنید و وسایل شکسته یا فرسوده را جایگزین کنید.

چیزهای شکسته یا خراب، منجر به احساس فراوانی نمی شوند، بنابراین بهتر است یا آنها را تعمیر کنید یا رها کنید.

10. ورودی خانه خود را زیبا کنید

درب ورودی مهمترین قسمت خانه شماست. یک ورودی زیبا نه تنها جذاب به نظر می رسد، بلکه تمام انرژی ها را در قالب فرصت ها و ثروت به زندگی شما جذب می کند. ورودی خانه خود را به طور منظم تمیز کنید.  مطمئن شوید که فضا دلپذیر و پذیرا است و درب به درستی کار می کند و همچنین از روشنایی کافی برخوردار باشد.

11. استفاده از کریستال ها و نمادهای ثروت

کریستال ها می توانند در یک فضا زیبا و مجلل به نظر برسند و پیدا کردن آنها نیز بسیار آسان است. کریستال ها منابع انرژی خوب فنگ شویی هستند. آنها جوهر فراوانی را از اعماق زمین می آورند. اگر با کریستال آشنایی کمی دارید، با کوارتز شفاف، ترجیحا به شکل طبیعی شروع کنید. پیریت و آمیتیست نیز می توانند به شما در جذب انرژی ثروت کمک کنند

آمیتیست به دلیل رنگ بنفش و به دلیل اینکه با احساس فراوانی طنین انداز می شود، افزودنی عالی به منطقه ثروت است. همچنین می تواند احساس فراوانی معنوی را القا کند که با ثروت مادی همراه است. پیریت به عنوان یک آهنربای فنگ شویی بسیار عالی است و به راحتی پیدا می شود و قیمت مناسبی دارد. نمادهای ثروت دیگری نیز وجود دارند که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

پیشنهاد می کنیم مقاله مرتبط ” فنگ شویی کیف پول” را نیز مطالعه نمایید.

فنگ شویی ثروت در اتاق خواب
استفاده از رنگ تاکید طلایی در اتاق خواب

فنگ شویی ثروت در اتاق خواب

فنگ شویی ثروت در اتاق خواب، آسان است. از آنجایی که اتاق خواب اتاقی است که اکثر اوقات خصوصی ارزشمند خود را در آن می گذرانید، تأثیر قدرتمندی بر سایر جنبه های زندگی شما دارد.

1. تخت را در موقعیت فرماندهی قرار دهید

موقعیت فرماندهی تخت نقطه ای است که دورترین نقطه از در است و در خط مستقیم با آن قرار ندارد. در این موقعیت شما دید خوبی نسبت به هر کسی که می تواند از در وارد شود دارید، این قرارگیری به نوبه خود باعث آرامش و خواب بهتر می شود.

2. از نور طبیعی استفاده کنید

زود به رختخواب رفتن، زود بیدار شدن و لذت بردن از نور خورشید. نور طبیعی راه ایده آلی برای شروع روز است، به این دلیل که سطح سروتونین را افزایش می دهد، که می تواند روز کاری شما را پربارتر کند.

3. از بهم ریختگی پرهیز کنید

از هر نوع بهم ریختگی ، به خصوص وسایل مربوط به کار، زیر تخت خودداری کنید . هر نوع آشفتگی انرژی خاص و منفی خود را دارد که می تواند همه چیز را از خواب گرفته تا سلامتی را مختل کند.

4. زیر تخت خالی باشد

وسایل را زیر تخت خود قرار ندهید. نگه داشتن وسایل زیر تخت مانع از چرخش انرژی می شود. 

5. از رنگ‌های ثروت به عنوان رنگ تاکید استفاده کنید

رنگ هایی مانند قرمز، بنفش و طلایی به شدت با ثروت مرتبط هستند. با این حال، این رنگ ها یانگ هستند و از این رو نباید به وفور استفاده شوند. درعوض، از آنها به عنوان تزئین های خلاقانه برای طرح رنگ ملایم اتاق خواب خود استفاده کنید. آباژورها، شمع‌ها و ریزه کاری‌های کوچک وسایلی عالی برای استفاده از این رنگ‌های درخشان هستند.

6. پاکسازی انرژی اتاق خواب

پاکسازی انرژی اتاق خواب :می‌توانید با باز کردن پنجره‌ها و سوزاندن عود، مریم گلی و اسفند، کمک کنید تا انرژی مثبت جریان پیدا کند. باز کردن پنجره های اتاق خواب به گردش هوای خوب کمک می کند.

فنگ شویی ثروت در آشپزخانه

فنگ شویی ثروت در آشپزخانه

آشپزخانه شما مستقیماً با توانایی شما در جذب پول مرتبط است . کابینت و یخچال خود را مرتب نگه دارید. از مواد غذایی تازه استفاده کنید و همه چیزهای به هم ریخته را از روی میز آشپزخانه پاک کنید. در فنگ شویی اجاق گاز همیشه به عنوان یک نماد ثروت در نظر گرفته می شود.

از نظر تاریخی، داشتن مشعل های بیشتر، نشانی از توانگری بود به این معنا که افراد بیشتری را می توانستند تغذیه کنند و پول لازم برای غذا دادن به آنها را داشتند. همیشه اجاق گاز و محدوده آن را تمیز و براق نگه دارید، که نشان دهنده درآمد خوب است.

پیشنهاد می کنیم مقاله “فنگ شویی آشپزخانه” را نیز مطالعه نمایید.

نماد ثروت فنگ شویی برای جذب پول

برای تقویت گوشه ثروت فنگ شویی، اشیایی را در آنجا قرار دهید که نماد ثروت در فنگ شویی هستند، مانند:

 • کریستال ها
 • گیاهان ثروت ساز
 • آب نما
 • آکواریم ماهی 
 • تعدادی سکه
 • شمع ها
 • یا سایر اشیایی که به شما احساس مثبت و انگیزه می دهند.

به یاد داشته باشید که قبل از استفاده از نماد ثروت و اضافه کردن هر وسیله ای ، سه نکته طلایی اول این مقاله را اجرا کرده باشید. ما شما را به خرید انواع نمادهای موجود در بازار (همچون بودای خندان و قورباغه پول) توصیه نمی کنیم. باور بر این بود که این گونه نماد ها از طریق جادو و طلسم، ثروت ایجاد می کردند.

در عوض نمادهایی معرفی می کنیم که محرک ذهن و انرژی هستند. درست مانند سنگ شکرگزاری در جذب که به عنوان محرک انرژی و ارتعاش جذب استفاده می شود.  شما می توانید از یک شی، تصویر یا گیاه به عنوان نماد فنگ شویی مورد علاقه خود استفاده کنید.

بهتر است از شلوغی فضا خودداری کنید و فقط از یک یا دو نماد ثروت در گوشه ثروت خود استفاده کنید.

فنگ شویی ثروت

رنگ ثروت در فنگ شویی

هفت رنگ ثروت در فنگ شویی عبارتند از:

 1. قرمز
 2. بنفش
 3. سبز
 4. سیاه
 5. آبی
 6. نقره ای
 7. طلایی

در طراحی داخلی خانه می‌توانید از آن‌ها در ترکیب با لوازم دکوری و اشیاء استفاده کنید. این طیف رنگی را می توانید در شکل بالا مشاهده کنید. هر رنگ معنای فنگ شویی خاصی دارد.

 • قرمز و بنفش نشان دهنده عنصر آتش است که بر بخش جنوب (شهرت و شناخت) حاکم است.
 • سبز نشان دهنده عنصر چوب است که بر بخش شرق (سلامتی) و جنوب شرقی (ثروت) حاکم است.
 • سیاه و آبی نشان دهنده عنصر آبی است که بر بخش شمالی (شغل و حرفه) حاکم است.
 • رنگ های سبز، نقره ای و طلایی نیز نشان دهنده ثروت هستند. شما می توانید از این رنگ ها برای ارتقاء توانگری در زندگی خود استفاده کنید.

جهت ثروت در فنگ شویی جنوب شرقی است. بهترین رنگ برای این بخش، رنگ های چوبی، سبز و خرمایی است. همچنین می توانید از رنگ عنصر تقویت کننده آب ( آبی و سیاه) نیز استفاده کنید

گوشه ثروت در فنگ شویی

گوشه ثروت در فنگ شویی، جنوب شرقی خانه و اتاق ها است. کنج ثروت خانه یا گوشه ثروت در فنگ شویی بخشی از باگوا است. در زیر تصویر باگوا وجود دارد که رابطه بین عناصر، جهت ها، رنگ ها و تأثیر آنها در زندگی شما را به شما نشان می دهد.

گوشه ثروت در فنگ شویی باگوا

اگر گوشه ثروت شما پنجره های زیادی ندارد و روشنایی خوبی ندارد است، یک آینه برای کمک به انعکاس نور بیاورید و یا از روشنایی لامپها کمک بگیرید.

معنی همه اینها این است که اگر خانه شما و تمام اتاق‌های آن دارای یک گوشه جنوب شرقی با انرژی آزاد و خوب باشند، انرژی چی به شما کمک می‌کند تا ثروت را جذب کنید. پس مراقب کنج ثروت یا گوشه ثروت خانه خود باشید.

برعکس، اگر جنوب شرقی خانه شما دارای نقص است، مهم نیست که چه کاری انجام می دهید، ممکن است پولی که همیشه می خواستید هرگز نیاید. یا حتی اگر بیاید، مدت زیادی با شما نخواهد ماند.

علاوه بر این، بخش شمالی نیز گوشه پول است (گوشه ثروت ثانویه) ، زیرا به شغل و موفقیت مرتبط است و هر چه شغل بهتری داشته باشید، به احتمال زیاد، پول بیشتری به دست خواهید آورد. و اگر شمال ضعیف باشد، ممکن است شغلی پر از چالش داشته باشید . از سوی دیگر، اگر این بخش حمایت کننده باشد، در شغل و حرفه خود موفق تر عمل خواهید.

در فنگ شویی ثروت، عنصر چوب حاکم بر این بخش است. در سیستم پنج عنصر، آب چوب را تغذیه می کند، بنابراین افزودن عنصر آب در منطقه ثروت می تواند حمایت کننده باشد.

فنگ شویی ثروت در محل کار

فنگ شویی به شما کمک می کند محیطی را خلق کنید که شما را پرانرژی نگه می دارد و سرشار از ایده ها و خلاقیت های جدید می باشد. تقریبا همه دستورات مربوط به فنگ ثروت در خانه را می توان در محل کار نیز اجرا کرد. اینجا چند نکته دیگر هم اضافه می کنیم برای تقویت ثروت در محل کار

 • یک فضای کاری خوب ایجاد کنید
 • میز اختصاصی داشته باشید که نشان دهنده شغل پایدار است.
 • موقعیت میز کار در موقعیت فرماندهی باشد.
 • جریان انرژی آزاد و بدون مانع ایجاد کنید
 • از صندلی با پشتی بلند برای حمایت استفاده کنید
 • گوشه ثروت محل کار خود را فعال کنید

برای موارد بیشتر پیشنهاد می کنم مقاله ” فنگ شویی محل کار ” را مطالعه کنید.

نگرش معقول به فنگ شویی و ثروت

خیلی مهم است که نگرش صحیح به فنگ شویی داشته باشیم. برخی افراد ممکن است برای یک هفته توصیه های فنگ شویی ثروت را انجام دهند، سپس شکایت کنند که هنوز میلیاردر نشده اند! این نوع نگرش به تنهایی تضمین می کند که آنها ثروتمند نمی شوند!

فنگ شویی ، یک تقویت کننده و توانمندساز است. بهترین تشبیهی که می توانم به آن فکر کنم، این ضرب المثلی است «پشت هر مرد موفق یک زن حامی وجود دارد»

یک زن حامی ، همسرش را قادر می سازد تا روی کار خود تمرکز کند و موفق شود، اما مرد هم، تنها با نشستن در خانه و تمام روز خیره شدن به همسرش موفق نمی شود.

موفقیت و ثروت در نهایت از اقدام به عمل و مسئولیت پذیری ناشی می شود. یک محیط مساعد، موفقیت را آسان تر می کند. هدف فنگ شویی ایجاد آن محیط مساعد است. اما محیط به تنهایی موفقیت را تضمین نمی کند.

توجه به این نکته مهم است که تمرینات فنگ شویی راه حل های جادویی برای ایجاد ثروت نیستند و جایگزینی برای سخت کوشی، سرمایه گذاری های هوشمندانه و برنامه ریزی بلند مدت نیستند.

مشاوره فنگ شویی ثروت

ما تجربه زیادی در ارائه مشاوره حرفه ای فنگ شویی برای انواع محل کار، خانه ها و مشاغل در ایران داریم. ما از فنگ شویی کلاسیک استفاده می کنیم که بر به حداکثر رساندن سطح انرژی در یک ساختمان تمرکز می کند و تضمین می کند که شما در یک حالت هماهنگی بهینه با خانه یا محل کار خود باشید. 

در یک خانه، این جریان هماهنگ می تواند از جنبه های شغلی، روابط، سلامت و ثروت شما حمایت کند.
در یک محیط کار، خواه یک دفتر یا مغازه، همه عوامل داخلی و خارجی برای کمک به روان شدن کار مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرند، که می تواند هم روابط کاری و هم فروش را بهبود بخشد.

برای اطلاع بیشتر صفحه “مشاوره فنگ شویی” را مطالعه نمایید.

کلام آخر

فنگ شویی کمک می کند تا فضای بیرونی شما را با اهداف درونی شما هماهنگ کند. قوانین فنگ شویی به شما کمک می کند تا ذهن آگاهی و هدفمندی را در خانه خود تمرین کنید.

 این می تواند به شما کمک کند تا بخش هایی از زندگی خود را بشناسید که که نیاز به توجه بیشتری دارد. با رویارویی با این مسائل و هماهنگ کردن فضاهای بیرونی با آرزوهای خود، می توانید انرژی مثبتی ایجاد کنید که به شما کمک می کند در تمام زمینه های زندگی خود به جلو حرکت کنید.

با در نظر گرفتن این موضوع، امیدوارم که این نکات فنگ شویی محیطی سرشار از فراوانی را در خانه و ذهن شما ایجاد کند و موفقیت و ثروت را برای شما به ارمغان آورد.

دیدگاهتان را بنویسید