شما در حال مشاهده هستید فنگ شویی ثروت

فنگ شویی ثروت

احتمالا اگر عبارت فنگ شویی ثروت را جستجو کرده باشید با سایتهایی مواجه شدید که شما را ترغیب به هزینه کردن و خرید نمادهای ثروت در فنگ شویی می کنند و یا تنها گوشه ثروت و تقویت عنصر ثروت را توضیح داده اند.

اما نگران نباشید در اینجا قصد دارم عمیقتر و مفیدتر درباره فنگ شویی ثروت با شما صحبت کنم. خوشبختانه در این مقاله از فنگ شویی شایگان فن اصلی را خواهید یافت و در ضمن شما حق انتخاب های بیشتری خواهید داشت برای تقویت ثروت که مطابق سلیقه و علاقه شما باشد.

فهرست

فنگ شویی جذب ثروت

سه اصل طلایی فنگ شویی جذب ثروت

بیایید به برخی از اساسی ترین راه های جذب ثروت از طریق اصول اولیه فنگ شویی نگاه کنیم. در فنگ شویی این دستورات الویت دارند، تا این مراحل را انجام ندادید سراغ مرحله بعد نروید. این سه نکته طلایی برای فنگ شویی ثروت، در هر بنا و اتاقی مشترک است.

1. فضای باز بیشتری داشته باشید

بگذارید انرژی در فضای خانه یا محل کار جریان داشته باشد. فضاهای باز و بدون مانع ، جریان آزاد چی یا انرژی را تضمین می کند. اما این بدان معنا نیست که برای جریان بهتر انرژی باید خانه بزرگتری داشته باشید.

این مفهوم فقط اهمیت یک محیط بدون به هم ریختگی و به خوبی سازماندهی شده را نشان می دهد. روشهای دیگری برای جریان آزاد انرژی چی وجود دارد که می توانید در مقاله انرژی حیات مطالعه نمایید.

2. سازماندهی کنید

بی نظمی خانه شما نشان دهنده وجود انرژی مسدود شده است. این انرژی مسدود شده بازتابی از محدودیت ذهنی و عدم آگاهی است. این وضعیت ذهنی به هم ریخته، دلیل اصلی از دست دادن فرصت ها و در نتیجه ثروت است! یک محیط بهم ریخته و نامنظم نیز نشان دهنده پذیرش یک زندگی بی کیفیت است.

بیایید از منظر قانون جذب به این حالت ذهنی نگاه کنیم. مهارت داشتن فضای مرتب این امکان را به شما می دهد که داشته هایتان را در بهترین شکل ممکن مشاهده کنید. حضور شما در این فضا مطمئنا همراه با حس خوشایند و قدردانی خواهد بود. در نتیجه جهان به شما چیزهای بیشتری می دهد. همچنین تأیید می کند که به آنچه تاکنون به شما داده شده است احترام می گذارید.

با این حال، بهم ریختگی خانه این سیگنال را به کائنات می فرستد که شما قادر به مدیریت آنچه دارید نیستید و بنابراین به چیزهای بیشتری نیاز ندارید! و ثروت ممکن است به تدریج محو شود.

به هم ریختگی به کائنات می گوید که شما به اندازه کافی یا حتی بیش از حد دارید. در واقع می گوید که شما آنقدر زیاد دارید … که جای هیچ چیز دیگری ندارید! انرژی به جایی می رود که انرژی جریان دارد. و در جایی که پر از انباشتگی و به هم ریختگی است انرژی جریان ندارد و مسدود می شود.

رفع انباشتگی در فنگ شویی

3. رفع انباشتگی کنید

بارها و بارها ثابت شده است که رفع انباشتگی یکی از ساده ترین راه حل ها برای به دست آوردن سریع پول است.

با رفع انباشتگی می توانیم موارد زیر را به دست آوریم:

 • انرژی دوباره و شارژ شدن : رفع انباشتگی به انرژی دوباره بخشیدن به فضا کمک می کند.
 • تمرکز را افزایش می دهد : رفع انباشتگی و نظم چه در ذهن و چه در فضاهای فیزیکی، توجه ما را افزایش می دهد و بهره وری را زیاد می کند.
 • ثروت و فراوانی را افزایش می دهد : هنگامی که ما فضا و خلا ایجاد می کنیم، از نظر ذهنی یا فیزیکی، این اجازه می دهد تا فراوانی در همه اشکال به ما برسد!
 • اعتماد به نفس را افزایش می دهد : رفع انباشتگی و کنترل محیط اطرافتان، چه در خانه یا محل کار، باعث افزایش اعتماد به نفس و سایر اثرات موج دار مثبت می شود. شما خود را در موقعیتی قرار می دهید که می توانید وضعیت ذهنی سالم تری داشته باشید.
 • قانون شکوفایی خلاء را فعال می کند : خلاء ایجاد کنید تا چیزهای جدید و بهتری به سراغ شما بیایند. رفع انباشتگی می تواند زندگی و درآمد شما را تغییر دهد! حذف چیزهای کهنه و جا بازکردن برای تازه ها

دکتر کاترین راستر، استاد بازاریابی و مدیر آزمایشگاه رفتاری در دانشکده مدیریت اندرسون در دانشگاه نیومکزیکو ، توضیح می‌دهد: «رفع انباشتگی به افراد حس کنترل جدیدی بر محیط خود می‌دهد و بر سلامت روانی ما تأثیر می گذارد. «وقتی مردم فرآیند رفع انباشتگی را طی می‌کنند، احساس آزادی و رهایی می‌کنند. این بازیابی حس تسلط و کنترل است. آنها احساس شایستگی و کارآمدی بیشتری می کنند.»

فنگ شویی ثروت در خانه

فنگ شویی مناسب می تواند به شما در جذب انرژی های مثبت و ثروت کمک کند. اگر سوال می کنید که چگونه؟ در اینجا یک راهنمای فنگ شویی ثروت در منزل برای شما آورده ایم!

در اینجا نکات موثر فنگ شویی برای ثروت را دنبال کنید تا بهترین نتایج را بدست آورید.

1. فرصت های جدید خلق کنید

این یک راه حل بدون هزینه است. انباشتگی و بی نظمی را کنار بگذارید تا رفاه را افزایش دهید، آنچه را استفاده نمی کنید، دوست ندارید و یا به آن نیاز ندارید، رها کنید. ایجاد فضا برابر است با ایجاد فرصت.

2. گوشه ثروت ایجاد کنید

در زیر تصویر باگوا وجود دارد که رابطه بین عناصر، جهت ها، رنگ ها و تأثیر آنها در زندگی شما را به شما نشان می دهد.

گوشه ثروت در فنگ شویی باگوا

در تصویر، می توانید ببینید که گوشه جنوب شرقی خانه و اتاق ها، گوشه ثروت است.

علاوه بر این، بخش شمالی نیز گوشه پول است (گوشه ثروت ثانویه) ، زیرا به شغل و موفقیت مرتبط است و هر چه شغل بهتری داشته باشید، به احتمال زیاد، پول بیشتری به دست خواهید آورد.

معنی همه اینها این است که اگر خانه شما و تمام اتاق‌های آن دارای یک گوشه جنوب شرقی با انرژی آزاد و خوب باشند، انرژی چی به شما کمک می‌کند تا ثروت را جذب کنید.

برعکس، اگر جنوب شرقی خانه شما دارای نقص است، مهم نیست که چه کاری انجام می دهید، ممکن است پولی که همیشه می خواستید هرگز نیاید. یا حتی اگر بیاید، مدت زیادی با شما نخواهد ماند .

و اگر شمال (گوشه ثروت ثانویه) ضعیف باشد، ممکن است شغلی پر از چالش داشته باشید . از سوی دیگر، اگر این بخش حمایت کننده باشد، در شغل و حرفه خود موفق تر عمل خواهید.

3. پاکسازی و تمیز کردن

انباشتگی ممکن است مانع از جریان انرژی مفید به گوشه ثروت شما شود. این بهم ریختگی می تواند انرژی راکد ایجاد کند و منجر به از دست رفتن فرصت های تجاری شود. زباله ها را تمیز کنید و تار عنکبوت و گرد و غبار را پاک کنید تا محیط مثبت تری ایجاد کنید که به شما انرژی تازه دهد.

4. افزایش روشنایی و جریان هوا

نور کم و جریان ضعیف هوا، باعث ایجاد احساس افسردگی و رکود می شود. اطمینان حاصل کنید که گوشه ثروت فنگ شویی شما دارای نور و جریان هوای بهینه باشد. لامپ های سوخته را تعویض کنید

پنجره های خود را باز کنید تا نور خورشید وارد شود و هوای تازه و انرژی مثبت بیشتری وارد شود. اگر گوشه ثروت شما پنجره های زیادی ندارد، یک آینه برای کمک به انعکاس نور بیاورید.

5. استفاده از عنصر آب

در فنگ شویی ثروت، عنصر چوب حاکم بر این بخش است. در سیستم پنج عنصر، آب چوب را تغذیه می کند، بنابراین افزودن عنصر آب در منطقه ثروت می تواند حمایت کننده باشد. یک فواره کوچک یا آکواریم ماهی می‌تواند برای این منطقه مناسب باشد، فقط مطمئن شوید که آن را تمیز نگه دارید!

آب کثیف و راکد نمی تواند فنگ شویی خانه شما را تقویت کند. در فنگ شویی، یک منبع آب جاری نشان دهنده جریان فراوان مالی زندگی است.  اگر آب واقعی برای فضای شما مناسب نیست، می توانید آثار هنری را با تصاویر آب نیز ترکیب کنید.

6. استفاده از گیاهان

بسیاری از انواع گیاهان می توانند بخش ثروت را حمایت کنند، به ویژه تعداد کمی از آنها که به عنوان گیاهان پول در فنگ شویی شناخته می شوند و برای ثروت و توانگری، می توانند انتخاب خوبی باشند.

گیاه پیله آ و گیاه یشم دو مورد از این گونه ها هستند. هر دو دارای برگ های سکه مانند هستند و گیاه یشم نیز شبیه سنگ یشم قیمتی است.

لیستی از این گیاهان را می توانید در مقاله گیاهان ثروت ساز مشاهده کنید

7. استفاده از رنگ ها

سبز و آبی رنگ‌های مرتبط با عنصر چوب هستند، بنابراین افزودن این رنگ‌ها در گوشه ثروت می‌تواند رشد و بهبودی را در این بخش حمایت کند. ممکن است بخواهید یک دیوار کامل را سبز یا آبی رنگ کنید یا بسته به دکور و ترجیحات خود استفاده کمتر و ظریف تر داشته باشید. همچنین می توانید انواع دیگر رنگ ثروت در فنگ شویی نظیر طلایی و بنفش را هم استفاده کنید

8. تعمیر و نگهداری خوب

این حیاتی است که گوشه ثروت خود را تمیز و به خوبی نگهداری کنید تا نمادی از تعهد مداوم شما به شکوفایی باشد. مطمئن شوید که از گیاهان خود مراقبت می کنید، زیرا گیاهان بیمار و ناسالم انرژی منفی ایجاد می کنند. به طور مرتب محل را گردگیری و تمیز کنید و وسایل شکسته یا فرسوده را جایگزین کنید.

چیزهای شکسته یا خراب، منجر به احساس فراوانی نمی شوند، بنابراین بهتر است یا آنها را تعمیر کنید یا رها کنید.

9. ورودی خانه خود را زیبا کنید

درب ورودی مهمترین قسمت خانه شماست. یک ورودی زیبا نه تنها جذاب به نظر می رسد، بلکه تمام انرژی ها را در قالب فرصت ها و ثروت به زندگی شما جذب می کند. برای جذب این جنبه ها، مطمئن شوید که قسمت ورودی خود را به طور منظم تمیز کنید.

مطمئن شوید که در یک نقطه خوب و روشن قرار دارد. مطمئن شوید که فضا دلپذیر و فراوان است و درب به درستی کار می کند و گیر نمی کند

10. استفاده از کریستال ها

کریستال ها می توانند در یک فضا زیبا و مجلل به نظر برسند و پیدا کردن آنها نیز بسیار آسان است. کریستال ها منابع انرژی خوب فنگ شویی هستند. آنها جوهر فراوانی را از اعماق زمین می آورند.

اگر با کریستال آشنایی کمی دارید، با کوارتز شفاف، ترجیحا به شکل طبیعی شروع کنید. همراه با کوارتز شفاف، پیریت و آمیتیست می توانند به شما در جذب انرژی ثروت کمک کنند

آمیتیست به دلیل رنگ بنفش و به دلیل اینکه با احساس فراوانی طنین انداز می شود، افزودنی عالی به منطقه ثروت است. همچنین می تواند احساس فراوانی معنوی را القا کند که با ثروت مادی همراه است.

پیریت به عنوان یک آهنربای فنگ شویی بسیار عالی است و به راحتی پیدا می شود و قیمت مناسبی دارد. آمتیست به راحتی پیدا می شود، در بسیاری از سطوح از جمله تصفیه انرژی در خانه شما بسیار خوب عمل می کند.

فنگ شویی ثروت در محل کار

فنگ شویی به شما کمک می کند محیطی را خلق کنید که شما را پرانرژی نگه می دارد و سرشار از ایده ها و خلاقیت های جدید می باشد. تقریبا همه دستورات مربوط به فنگ ثروت در خانه را می توان در محل کار نیز اجرا کرد. اینجا چند نکته دیگر هم اضافه می کنیم برای تقویت ثروت در محل کار

 • یک فضای کاری خوب ایجاد کنید
 • میز اختصاصی داشته باشید که نشان دهنده شغل پایدار است.
 • موقعیت میز کار در موقعیت فرماندهی باشد.
 • جریان انرژی آزاد و بدون مانع ایجاد کنید
 • از صندلی با پشتی بلند برای حمایت استفاده کنید
 • گوشه ثروت محل کار خود را فعال کنید

برای موارد بیشتر پیشنهاد می کنم مقاله ” فنگ شویی محل کار ” را مطالعه کنید.

فنگ شویی ثروت در اتاق خواب
استفاده از رنگ تاکید طلایی در اتاق خواب

فنگ شویی ثروت در اتاق خواب

فنگ شویی ثروت در اتاق خواب، آسان است. از آنجایی که اتاق خواب اتاقی است که اکثر اوقات خصوصی ارزشمند خود را در آن می گذرانید، تأثیر قدرتمندی بر سایر جنبه های زندگی شما دارد.

1. تخت را در موقعیت فرمان قرار دهید

تخت شما باید در موقعیت “فرمان” یا دور از در قرار گیرد و با آن هم تراز نباشد. درب باید از روی تخت قابل مشاهده باشد. این قرارگیری جریان طبیعی چی را تشویق می کند ، که به نوبه خود باعث آرامش، خواب و انگیزه می شود. همه اینها برای یک زندگی حرفه ای موفق مفید هستند.

2. از نور طبیعی استفاده کنید

زود به رختخواب رفتن، زود بیدار شدن و لذت بردن از نور خورشید. نور طبیعی راه ایده آلی برای شروع روز است، نه تنها به این دلیل که چنین انرژی مثبتی را آزاد می کند، بلکه به این دلیل که سطح سروتونین را افزایش می دهد، که می تواند روز کاری شما را پربارتر کند.

3. از بهم ریختگی پرهیز کنید

از هر نوع بهم ریختگی ، به خصوص وسایل مربوط به کار، زیر تخت خودداری کنید . هر نوع آشفتگی انرژی خاص و منفی خود را دارد که می تواند همه چیز را از خواب گرفته تا سلامتی را مختل کند.

4. زیر تخت خالی باشد

وسایل را زیر تخت خود قرار ندهید. نگه داشتن وسایل زیر تخت مانع از چرخش انرژی می شود.

5. از رنگ‌های ثروت به عنوان رنگ تاکید استفاده کنید

رنگ هایی مانند قرمز، بنفش و طلایی به شدت با ثروت مرتبط هستند. با این حال، این رنگ ها دراماتیک و یانگ هستند و از این رو نباید به وفور استفاده شوند. درعوض، از آنها به عنوان تکه های خلاقانه برای طرح رنگ ملایم اتاق خواب خود استفاده کنید. آباژورها، شمع‌ها و ریزه کاری‌های کوچک وسایلی عالی برای استفاده از این رنگ‌های درخشان هستند.

6. پاکسازی انرژی اتاق خواب

می‌توانید با باز کردن پنجره‌ها و سوزاندن اسفند، کمک کنید تا انرژی مثبت جریان پیدا کند. باز کردن پنجره های اتاق خواب به گردش هوای خوب کمک می کند.

فنگ شویی ثروت در آشپزخانه

فنگ شویی ثروت در آشپزخانه

آشپزخانه شما مستقیماً با توانایی شما در جذب پول مرتبط است . کابینت و یخچال خود را مرتب و پر از مواد غذایی تازه ای که واقعا استفاده می کنید نگه دارید. در آخر، همه چیزهای به هم ریخته را از روی میز آشپزخانه پاک کنید.

اجاق گاز شما همیشه به عنوان یک کالای رفاه یا ثروت در نظر گرفته می شود.

از نظر تاریخی، هر چه مشعل های بیشتری داشته باشید، افراد بیشتری را می توانستید تغذیه کنید، که به این معنی بود که شما پول لازم برای غذا دادن به آن افراد را دارید. به همین دلیل، شما باید همیشه اجاق گاز و محدوده آن را تمیز و براق نگه دارید، که نشان دهنده درآمد خوب و تمیز است.

نماد ثروت فنگ شویی برای جذب پول

به یاد داشته باشید که قبل از استفاده از نماد ثروت و اضافه کردن هر وسیله ای ، سه نکته طلایی اول این مقاله را اجرا کرده باشید. در فنگ شویی الویت بر رفع انباشتگی است ، بعد از آن استفاده از آنچه داریم و در مرحله اخر چیزی می توان اضافه کرد.

نمادهای ثروت و توانگری زیادی برای استفاده در فنگ شویی وجود دارد. ما شما را به خرید انواع نمادهای موجود در بازار (همچون بودای خندان و قورباغه پول) توصیه نمی کنیم. در عوض نمادهایی معرفی می کنیم که طبق سلیقه خود می توانید از آنها استفاده کنید. شما می توانید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید از یک شی، تصویر یا گیاه به عنوان نماد فنگ شویی مورد علاقه خود استفاده کنید.

در دنیای امروز نمادها معنای جدیدی پیدا کرده اند. برخلاف قبل که مردم فکر می کردند این نمادها جادویی هستند و از طریق جادو و طلسم ثروت ایجاد می کردند، امروزه آنها را به عنوان محرک ذهن و انرژی می دانیم.

اگر تمرین کننده قانون جذب هستید و ارتعاشاتی در کیهان ایجاد می کنید تا آنچه را که می خواهید جذب کنید، پس به نمادها و نشانه هایی برای تقویت ارتعاشات خود نیاز دارید، مانند سنگ شکرگزاری.

برای استفاده کامل از گوشه ثروت فنگ شویی، اشیایی را در آنجا قرار دهید که نماد فراوانی هستند، مانند کریستال ها، گیاهان ثروت ساز، آب نما ، آکواریم ماهی ، تعدادی سکه ، شمع ها یا سایر اشیایی که به شما احساس مثبت و انگیزه می دهند.

بهتر است از شلوغی فضا خودداری کنید زیرا این کار مشکلات خاص خود را ایجاد می کند. فقط از یک یا دو نماد ثروت در گوشه رفاه خود استفاده کنید.

پیشنهاد می کنیم مقاله مرتبط “گندم در فنگ شویی” را نیز مطالعه کنید.

فنگ شویی ثروت

رنگ ثروت در فنگ شویی

پنج رنگ فنگ شویی مرتبط با توانگری و ثروت عبارتند از قرمز، بنفش، سبز، سیاه و آبی. در طراحی داخلی خانه می‌توانید از آن‌ها در ترکیب با لوازم دکوری و اشیاء استفاده کنید. هر رنگ معنای فنگ شویی خاصی دارد.

 • قرمز و بنفش نشان دهنده عنصر آتش است که بر بخش جنوب (شهرت و شناخت) حاکم است.
 • سبز نشان دهنده عنصر چوب است که بر بخش شرق (سلامتی) و جنوب شرقی (ثروت) حاکم است.
 • سیاه و آبی نشان دهنده عنصر آبی است که بر بخش شمالی (شغل و حرفه) حاکم است.
 • رنگ های سبز، نقره ای و طلایی نیز نشان دهنده ثروت هستند. شما می توانید از این رنگ ها برای ارتقاء توانگری در زندگی خود استفاده کنید.

بخش ثروت در جنوب شرقی است. بهترین رنگ برای این بخش، رنگ های چوبی، سبز و خرمایی است. همچنین می توانید از رنگ عنصر تقویت کننده آب ( آبی و سیاه) نیز استفاده کنید

برای درک بهتر استفاده از عناصر و رنگ ها مقاله پنج عنصر را مطالعه کنید. با خواندن این مقاله رابطه بین فنگ شویی ثروت و عنصر چوب را درک خواهید کرد.

نگرش معقول به فنگ شویی و ثروت

خیلی مهم است که نگرش صحیح به فنگ شویی داشته باشیم. برخی افراد ممکن است برای یک هفته توصیه های فنگ شویی ثروت را انجام دهند، سپس شکایت کنند که هنوز میلیاردر نشده اند! این نوع نگرش به تنهایی تضمین می کند که آنها ثروتمند نمی شوند!

فنگ شویی ، یک تقویت کننده و توانمندساز است. بهترین تشبیهی که می توانم به آن فکر کنم، این ضرب المثلی است «پشت هر مرد موفق یک زن حامی وجود دارد»

یک زن حامی ، همسرش را قادر می سازد تا روی کار خود تمرکز کند و موفق شود، اما مرد هم، تنها با نشستن در خانه و تمام روز خیره شدن به همسرش موفق نمی شود.

موفقیت و ثروت در نهایت از اقدام به عمل و مسئولیت پذیری ناشی می شود. یک محیط مساعد، موفقیت را آسان تر می کند. هدف فنگ شویی ایجاد آن محیط مساعد است. اما محیط به تنهایی موفقیت را تضمین نمی کند.

توجه به این نکته مهم است که تمرینات فنگ شویی راه حل های جادویی برای ایجاد ثروت نیستند و جایگزینی برای سخت کوشی، سرمایه گذاری های هوشمندانه و برنامه ریزی بلند مدت نیستند.

 در عوض، فنگ شویی کمک می کند تا فضای بیرونی شما را با اهداف درونی شما هماهنگ کند. طرح های فنگ شویی به شما کمک می کند تا ذهن آگاهی و هدفمندی را در خانه خود تمرین کنید.

 این می تواند به شما کمک کند تا بخش هایی از زندگی خود را بشناسید که باید آنها توجه بیشتری شود. با رویارویی با این مسائل و هماهنگ کردن فضاهای بیرونی با آرزوهای خود، می توانید انرژی مثبتی ایجاد کنید که به شما کمک می کند در تمام زمینه های زندگی خود به جلو حرکت کنید.

با در نظر گرفتن این موضوع، امیدوارم که این نکات فنگ شویی محیطی سرشار از فراوانی را در خانه و ذهن شما ایجاد کند و موفقیت و ثروت را برای شما به ارمغان آورد.

دیدگاهتان را بنویسید