شما در حال مشاهده هستید آموزش فنگ شویی صفر تا صد [رایگان]

آموزش فنگ شویی صفر تا صد [رایگان]

یادگیری فنگ شویی در نگاه اول پیچیده است، ولی زمانیکه تاثیر آن را در ارتقا زندگی و رشد و رونق کسب و کار خود مشاهده می کنید، متوجه خواهید شد که ارزش این همه انرژی و زمان را داشته است. در این راهنمای جامع از فنگ شویی شایگان، ابتدا به شما توضیح می دهیم که چرا باید به آموزش فنگ شویی توجه کنیم و سپس اصول فنگ شویی را به زبانی ساده و قابل درک توضیح داده ایم. در ادامه منابع آموزشی رایگان و مورد نیاز را در اختیار شما قرار می دهیم.

فنگ شویی دارای قدرت شفابخش است و با آوردن انرژی مثبت به فضای شما کمک می کند، زندگی خود را در هر سطحی ارتقا دهید. با راهنمایی ما اصول فنگ شویی را در خانه خود پیاده سازی کنید !

فهرست مطالب

فنگ شویی چیست؟

فنگ شویی یک هنر باستانی است، بر این باور که نحوه چیدمان وسایل در یک بنا می تواند بر جنبه های زندگی شما تأثیر بگذارد و با انرژی دوباره بخشیدن به فضاهای کار و زندگی باعث ارتقای آرامش، رفاه و تعادل می شود.

فنگ شویی ارتباط بین انرژی مثبت جهان (انرژی چی)، انرژی خانه و انرژی ما است که همه از طریق چند اصل مهم در هماهنگی قرار می گیرند. در فنگ شویی، خانه به عنوان یک کل در نظر گرفته می شود، و انرژی باید آزادانه مانند آب، جریان داشته باشد و هر ذره از خانه را بدون اختلال و مانع تغذیه کند.

فنگ شویی توسط چینی های باستان اختراع شد و قدمت آن به هزاران سال پیش باز می گردد، اما به تدریج در فرهنگ های غربی نیز مورد استفاده قرار گرفت. هدف فنگ شویی بازیابی، اصلاح و جذب انرژی چی به خانه، آپارتمان یا محل کار شما و به جریان انداختن آن است. انرژی چی باید متعادل باشد.

اول از همه برای درک بهتر مفهوم فنگ شویی پیشنهاد میکنیم مقاله کامل “فنگ شویی” را مطالعه نمایید.

آموزش فنگ شویی

چگونه فنگ شویی باعث ارتقا زندگی شما در هر سطحی می شود؟

با استفاده از اصول فنگ شویی می توانید، خانه خود را به فضایی زیبا تبدیل کنید که باعث رشد، ایجاد آرامش و جذب فراوانی شود. با این حال، این فلسفه بسیار بیشتر از زیباسازی و چیدمان خانه است. این در مورد تغییر ارتعاش و در نتیجه تغییر زندگی است.

در فنگ شویی هر چیزی دارای انرژی است. هر مکانی و هر فضایی انرژی خاص خود را دارد مانند هر شخصی که خصوصیات منحصر به فرد خود را دارد.  چیزی به نام مکان خنثی وجود ندارد. انرژی فضایی که در آن کار و زندگی می کنیم ، یا همسو با هدف های ماست یا نابود کننده آن. یکی از مهمترین دلایل کاربرد فنگ شویی، ایجاد مکان و بنایی است که ما را در رسیدن به اهدافمان حمایت کند.

وقتی بدانید که چگونه از فنگ شویی به درستی استفاده کنید، می توانید از محیط فیزیکی خود برای حمایت از تمام جنبه های زندگی استفاده کنید، به خود قدرت می دهید تا کنترل زندگی تان را در دست بگیرید، و حس جدیدی از شگفتی، آگاهی و قدردانی را درونتان پرورش دهید، همچنین به شما کمک می کند تا تعادل را در زندگی خود ایجاد کنید. می توانید خانه و محل کار خود را فضایی جذاب تر، کارآمدتر و بدون استرس کنیم.

چگونه فنگ شویی بر موفقیت یک کسب و کار تاثیرگذار است؟

هر کسب و کاری خواهان موفقیت است و راه های زیادی وجود دارد که می توان به آن دست یافت. اما آیا به این فکر کرده اید که چگونه فنگ شویی می تواند کمک کند؟ وقتی از شیوه های فنگ شویی در کسب و کار خود استفاده می کنید، اجازه می دهید، انرژی جریان پیدا کند و بهره وری را افزایش دهید. هر کسب و کار موفقی می تواند از فضایی کارآمد، هماهنگ و منظم برخوردار باشد.

استفاده از فنگ شویی در کسب و کارتان، هم باعث افزایش قدرت شغلی می شود و هم از طریق الهام بخشیدن به تیم شما، خلاقیت را شکوفا می کند. همچنین از موفقیت مداوم کسب و کار شما حمایت کند و به رشد آن کمک کند.

شرکت هایی مانند اپل، کوکاکولا، فورد، هیلتون، نایک، اینتل و مک دونالد همگی از کاربران قابل توجه فنگ شویی در دفاتر خود هستند. و می دانید که هر یک از این مشاغل چقدر موفق هستند!

بهترین مرجع برای آموزش فنگ شویی چیست؟

اگر عبارت “آموزش فنگ شویی” را در گوگل جستجو کنید با مقالات و منابع مختلفی مواجه می شوید که در برخی موارد در تناقض با یکدیگر هستند. تنوع منابع آموزشی و تفاوت در تکنیک ها و اختلاف در نظرات باعث سردرگمی شما خواهد شد،این باعث می شود که زمان و هزینه زیادی را بی نتیجه صرف کنید. برای آنکه در مسیر درستی آموزش فنگ شویی را دنبال کنید ادامه این مقاله را بخوانید.

اصول فنگ شویی

اصول فنگ شویی چیست؟

 مهمترین اصول فنگ شویی عبارتند از:

 1. انرژی چی یا انرژی حیات
 2. یین و یانگ
 3. مربع لوشو
 4. باگوا
 5. موقعیت فرماندهی

به یاد داشته باشید که «فنگ شویی در استعاره صحبت می‌کند» و هنگام یادگیری فنگ شویی، احتمالاً با بسیاری عبارات و کلمات روبرو خواهید شد که در معنای اصلی خود به‌کار نرفته‌اند. این را به مقدمه ای در نظر بگیرید که، به شما کمک می کند تا  اصول فنگ شویی را راحت تر درک کنید. درک این اصول در آموزش فنگ شویی بسیار مهم است.

در ادامه، 4 مقاله کاربردی برای شما آورده‌ایم که خواندن آن‌ها کمک می‌کند تا مفهوم و اصول فنگ شویی را بهتر و کامل‌تر درک کنید.

در فرهنگ چینی، چی (یا کی) انرژی حیات است. نیروی چی، پیوند بین بدن، ذهن و روح ما است، پیوندی بین درک ما از دنیای درونی و بیرونی. 

احتمالاً با نماد معروف یین و یانگ آشنا هستید، ممکن است معنای عمیق یین یانگ برای شما جدید باشد.ریشه یین و یانگ به فلسفه چینی باستان باز می گردد.

پنج عنصر فنگ شویی از اصول مهم حاکم بر این فلسفه چینی است. این عناصر برای ایجاد یک محیط هماهنگ باید متعادل باشند.

باگوا (پاگوا یا پاکوا) نقشه انرژی فنگ شویی است . این یکی از اصول مهم فنگ شویی و یکی از قدرتمندترین ابزارهایی است که میتوانیم استفاده می کنیم.

آموزش فنگ شویی

انرژی چی

از مفاهیم پایه اصول فنگ شویی انرژی چی یا نیروی چی است. انرژی چی منبع حیات در همه چیز است، این انرژی در تمام موجودات زنده جریان دارد. همیشه جریان دارد، بسیار شبیه آب جاری است. با این حال، مانند آب، می توان جریان چی را مسدود کرد. اگر این اتفاق بیفتد، انرژی چی مسدود شده می تواند تأثیر منفی بر محیط داشته باشد. هدف این است که اطمینان حاصل شود که انرژی حیات همیشه بدون انسداد و مانع جریان دارد.

آموزش فنگ شویی

یین و یانگ

گفته می شود انرژی یانگ که مردانه، روشن و فعال است، در حالی که انرژی یین زنانه، تاریک و منفعل است. یین و یانگ با هم نشان دهنده دوگانگی نیروهای متضاد هستند که همه چیز در جهان را تشکیل می دهند. اصول فنگ شویی نشان دهنده طرحی است که می تواند به تعادل و ایجاد هماهنگی بین این انرژی های حیاتی کمک کند. هماهنگی میان این دو نیروی متضاد و مکمل، انرژی چی مثبت به وجود می آورد.

پنج عنصر

هر کدام از عناصر پنج گانه بیان یک از حالت ها و فازهای انرژی است. چینی‌های باستان ساختار جهان را به پنج عنصر آب، چوب، آتش، خاک و فلز تقسیم کردند. هدف فنگ شویی این است که این عناصر را در خانه یا محل کارتان فعال کنید تا انرژی چی را به آن فضا جذب کنید. هر عنصر دارای کیفیت، رنگ، بافت و شکل های خاصی است که هر یک می توانند به عنوان عناصر طراحی مورد استفاده قرار گیرند

 1. زمین

زمین با معانی مراقبت از خود، مرزها و تغذیه مرتبط است. به رنگ های خاکی مانند زرد، نارنجی و قهوه ای و همچنین اشکال مربعی و اجسام سنگین مرتبط است.

یک فرش زرد مربعی، ظروف سفالی یا یک میز مستطیل شکل در خانه بیانگر عنصر زمین هستند.

 1. فلز

فلز دارای ویژگی های شادی، زیبایی و دقت است. رنگ های سفید، خاکستری و متالیک و همچنین اشکال دایره ای نمایانگر فلز هستند.

برای افزودن فلز به فضای خود، می توانید تعدادی سکه، سطوح براق یا یک گلدان گرد فلزی اضافه کنید.

 1. آب

آب نشان دهنده خرد و ارتباط با دیگران و جهان است. به اشکال مشکی، آبی بسیار تیره و مواج گره خورده است.

می توانید با یک آبنما یا آثار هنری با تصاویر آب به خانه خود عنصر آب اضافه کنید.

 1. چوب

چوب با رشد، شفا و نشاط مرتبط است. با رنگ سبز و همچنین شکل‌های ستونی بلند نشان داده می‌شود.

مناظر طبیعت و گیاهان آپارتمانی سبز راهی عالی برای معرفی عنصر چوب به خانه شما هستند.

 1. آتش

آتش نشان دهنده اشتیاق، الهام و شهرت است. رنگ های آتشین مانند قرمز و نارنجی روشن و اشکال مثلثی عنصر آتش را بیان می کنند.

نور نیز به عنصر آتش متصل است. لامپ ها راهی عالی برای افزودن عنصر آتش به خانه شما هستند

آموزش فنگ شویی

باگوا

یکی دیگر از اصول فنگ شویی، باگوا نام دارد. باگوا به شکل هشت ضلعی است و به هشت بخش تقسیم می شود. این بخش ها نشان دهنده هشت جهت اصلی قطب نما هستند. بخش های شمال، شمال شرق، شرق، جنوب شرق، جنوب، جنوب غرب، غرب و شمال غرب بخش های یک باگوا هستند.

هر ناحیه باگوا دارای ویژگی‌های متفاوتی است و شما می‌توانید یک منطقه را با تقویت عنصر آن فعال کنید. هر باگوا همچنین دارای یک سه خطی یا تریگرام مرتبط با آن است. این تریگرام ها نمادهای چینی باستانی هستند که از ای چینگ (کتاب تغییرات) سرچشمه گرفته اند. پیوسته یا شکسته بودن خطوط نیز تعیین می کند که انرژی یین یا یانگ غالب است.

هر بخش بیانگر حوزه خاصی از زندگی مانند شغل، آموزش، سلامت، ثروت، شهرت ، عشق و روابط، کودکان و مربیان می باشد. هر بخش توسط یکی از پنج عنصر اداره می شود. هر بخش با رنگ هایی نشان داده می شود که با عنصر آن بخش مرتبط است.

برای رسم نقشه خانه خود می توانید مقاله “کشیدن نقشه خانه به روش ساده” را مطالعه نمایید. همچنین برای استفاده از باگوا نیاز به پیدا کردن مرکز خانه است که مقاله “مرکز خانه در فنگ شویی” می تواند به شما کمک کند.

آموزش فنگ شویی

نحوه استفاده از باگوا

ابتدا پلان یا نقشه خانه خود را رسم کنید، طبق قطب نما جهات هشت گانه را روی مرکز خانه قرار دهید. برای چیدمان خانه مطابق با اصول فنگ شویی، نقشه باگوا بر روی پلان خانه قرار می گیرد. به این ترتیب می توانید ببینید که هر بخش از باگوا کدام قسمت های خانه را پوشانده است. این اطلاعات به شما کمک می کند تا تعیین کنید کدام عناصر باید در هر اتاق فعال شوند تا تعادل را به دست آورید و انرژی چی را در آن بخش تقویت کنید.

 1. فنگ شویی جنوب خانه
 • جهت: جنوب
 • عنصر: آتش
 • حوزه زندگی: شهرت و شهرت
 • رنگ ها: قرمز
 • نماد سه خط: ☲
 • شهرت: اینجا مکانی مناسب برای نمایش جوایز، تقدیرنامه ها است.
 1. فنگ شویی جنوب غربی خانه
 • جهت: جنوب غربی
 • عنصر: زمین
 • حوزه زندگی: عشق و شراکت
 • رنگ ها: قهوه ای، بژ، صورتی
 • نماد سه خط: ☷
 • روابط: جفت (به ویژه مرغ عشق، پروانه و قو قوی هستند) یا تصویری با حس روابط عاطفی دو نفره. اگر اتاق نشیمن شما در این قسمت است، یک جفت بالش یا دو صندلی همسان را در اینجا قرار دهید.
 1. فنگ شویی غرب خانه
 • جهت: غرب
 • عنصر: فلز
 • حوزه زندگی: کودکان و خلاقیت
 • رنگ ها: سفید ، طلایی و نقره ای
 • نماد سه گانه: ☱
 • کودکان و خلاقیت: این قسمت برای تابلوی اعلانات، کاردستی یا منطقه خیاطی ایده آل است. اگر بچه ندارید، از این نقطه استفاده کنید تا کودک درونتان را با کاغذ دیواری پررنگ کنید.
 1. فنگ شویی شمال غربی
 • جهت: شمال غربی
 • عنصر: فلز
 • حوزه زندگی: سفر
 • رنگ: خاکستری
 • نماد تریگرام: ☰
 • دوستان و سفر: این نقطه برای عکس‌های شاد، پرجنب و جوش، آثار هنری ساخته شده توسط دوستان، نقشه‌ای که شما را به یاد سفر مورد علاقه‌تان می‌اندازد، یا تابلو سفری که امیدوارید انجام دهید، مناسب است.
 1. فنگ شویی شمال خانه
 • جهت: شمال
 • عنصر: آب
 • حوزه زندگی: شغل و مسیر در زندگی
 • رنگ ها: مشکی و آبی تیره
 • نماد سه خط: ☵
 • شغل: این قسمت باید تا حد امکان روشن باشد. اگر در اطراف ورودی قرار داشت، یک آویز یا لوستر روشن آویزان کنید. چیزی را در اینجا قرار دهید که به علاقه و یا شغل شما مربوط باشد. اگر موسیقی می نوازید، ساز خود را اینجا نگه دارید.
 1. فنگ شویی شمال شرقی
 • جهت: شمال شرقی
 • عنصر: زمین
 • حوزه زندگی: دانش ، تحصیل و تزکیه نفس
 • رنگ ها: آبی تیره
 • نماد تریگرام: ☶
 • دانش، آموزش و تحصیل: یک گوشه مطالعه یا یک مکان صمیمی برای گفتگو ایجاد کنید. اگر مدیتیشن می کنید، این مکان عالی برای آن است.
 1. فنگ شویی شرق خانه
 • جهت: شرق
 • عنصر: چوب
 • حوزه زندگی: خانواده و سلامت
 • رنگ ها: سبز روشن
 • نماد تریگرام: ☳
 • خانواده و سلامت: تمیز نگه داشتن این ناحیه واقعاً مهم است. و همچنین مکان مناسبی برای یک عکس خانوادگی است.
 1. فنگ شویی جنوب شرقی
 • جهت: جنوب شرقی
 • عنصر: چوب
 • حوزه زندگی: ثروت و فراوانی
 • رنگ ها: سبز تیره و بنفش
 • نماد سه خط: ☴
 • پول: گل های تازه یا گیاه یشم را در اینجا قرار دهید. همچنین مکان خوبی برای نگهداری پول نقد یا گنجینه ارزشمند است.

یک مثال ساده

به عنوان مثال، هنگام استفاده از نقشه باگوا بر روی یک پلان، یک اتاق خواب ممکن است در منطقه شرقی  قرار گیرد. از آنجایی که این بخش با عنصر چوب و رنگ‌های سبز مرتبط است، می توان از وسایلی مانند کوسن یا ملحفه استفاده کرد، که حاوی رنگ‌های سبز متنوعی است. یک گیاه یا سایر عناصر چوبی (مانند یک مجسمه چوبی) نیز می تواند در اتاق قرار داده شود.

موقعیت فرماندهی

موقعیت فرماندهی یکی از اصول اساسی در فنگ شویی است. مهم است که تخت، میز و اجاق گاز شما همه در دستور کار باشند، زیرا هر یک از این موارد جنبه مهمی از زندگی شما را نشان می دهد. تخت بیانگر خود شماست، اجاق گاز بیانگر ثروت و منابع شما و میز بیانگر شغل و مسیر شما در زندگی است.

برای قرار دادن تخت، میز یا اجاق گاز خود، مکانی را پیدا کنید که در آن موارد زیر درست است: در هر فضای معین، موقعیت فرماندهی نقطه ای است که دورترین نقطه از در است و در خط مستقیم با آن قرار ندارد. در این موقعیت شما دید خوبی نسبت به هر کسی که می تواند از در وارد شود دارید، که به شما کمک می کند در سطح ناخودآگاه احساس امنیت و راحتی بیشتری داشته باشید. همچنین به این معنی است که شما از فرصت های بالقوه ای که ممکن است به سمت شما بیاید آگاه تر هستید.

 برای تنظیم موقعیت فرماندهی در خانه یا هر فضای دیگری، مهم‌ترین قسمت مبلمان (مانند تخت یا میز شما) باید به صورت مورب در عرض و رو به ورودی اتاق قرار گیرد. موقعیت فرماندهی قدرتمند و نمادین است. این شما را در بهترین موقعیت برای مقابله با هر چیزی که ممکن است “از درب وارد شود” قرار می دهد. این به این دلیل است که شما می توانید درگاه را بدون قرار گرفتن در یک خط مستقیم با آن ببینید، که به شما زمان و فضای کافی می دهد تا از نظر ذهنی و فیزیکی برای هر چالشی که ممکن است وارد شود آماده شوید. بسیاری بر این باورند که استفاده از اصول فنگ شویی مانند موقعیت فرمان می تواند جریان انرژی را بهبود بخشد.

آموزش فنگ شویی

انواع سبک های فنگ شویی

1. روش سنتی یا کلاسیک

 • روش فرم یا منظر
 • روش قطب نما
 • روش ستاره
 • روش هشت خانه
 1. روش شهودی یا مدرن فنگ شویی
 • روش غربی
 • روش هرمی
 1. روش بودایی فرقه سیاه (BTB یا فنگ شویی کلاه سیاه)

قدمت برخی از این روشها به هزاران سال پیش می‌رسد، در حالی که برخی دیگر نسخه‌های جدیدتر اصلاح‌شده سبک های قدیمی هستند.در اینجا ما از سبک های فنگ شویی کلاسیک استفاده می کنیم . ما از این روشها استفاده می کنیم زیرا آنها قدیمی ترین اشکال فنگ شویی هستند و هزاران سال است که کار می کنند.

چندین روش ” جدید” فنگ شویی وجود دارد که در غرب رایج شده است. این مدارس سعی کرده اند فنگ شویی را “آسان” کنند. خوب،  چندان آسان هم نیست. اگر جایی شنیده اید که باید نقشه باگوا خود را بر اساس موقعیت در ورودی و نه قطب نما تنظیم کنید، آنها روشهای فنگ شویی جدید را استفاده می کنند. اگر استاد فنگ شویی شما از قطب نما استفاده نمی کند، آنها فنگ شویی کلاسیک را انجام نمی دهند.

سه مکان مهم در فنگ شویی

در حالی که در فنگ شویی تمام اتاق های خانه را مهم می داند، سه مکان که عمیق ترین و مستقیم ترین ارتباط را با سلامتی شما دارند آشپزخانه، حمام و اتاق خواب هستند. پس به انرژی موجود در این سه مکان توجه زیادی داشته باشید. اگر این فضاها در تعادل باشند، به احتمال زیاد انرژی درونی شما نیز همین را منعکس خواهد کرد. در ادامه، 3 تا مقاله کاربردی برای شما آورده‌ایم که خواندن آن‌ها کمک می‌کند تا به شکلی ساده و کاربردی از قوانین فنگ شویی استفاده کنید.

آموزش فنگ شویی

9 نکته فنگ شویی اتاق به اتاق

با کمی اراده برای ایجاد تغییر، کمی دانش و چند نکته فنگ شویی، هر فضایی می تواند شکوفا شود.

1. آشپزخانه

با تمیز کردن یخچال و کابینت خود شروع کنید. اقلامی که تاریخ انقضای آنها گذشته است را دور بریزید. انجام این کار نه تنها فضا را خالی می کند، بلکه باعث ایجاد حس مثبت در آشپزخانه شما می شود. گرد و غبار یا کثیفی که ممکن است در این نواحی جمع شده باشد را پاک کنید.

اجاق گاز نشان دهنده شغل، منابع و چگونگی دستیابی به موفقیت است. بنابراین، مهم است که اجاق گاز خود را روزانه تمیز کنید تا از شر هر گونه انرژی راکد در آشپزخانه خلاص شوید. عاری از خاک می تواند شغل را بهبود بخشد و جریان ثروت را افزایش دهد و همچنین منابع مفید را جذب کند.علاوه بر این، لیوان ها و بشقاب های خرد شده یا شکسته را دور بیندازید تا انرژی شکسته یا بدشانسی را دور نگه دارید.

2. اتاق خواب

اشتباه رایج این است که اتاق خواب را به یک انباری یا مکانی برای کار و ورزش تبدیل می کنند و عملکرد اصلی خود را از دست می دهد. و دیگر این مکان برای آرامش و صمیمیت مناسب نیست.وقتی انباشتگی زیادی در این فضا وجود دارد، انرژی چی آشفته می شود و مانع از این می شود که همیشه سرحال و پرانرژی از خواب بیدار شویم یا با شریک زندگی خود ارتباط برقرار کنیم.

وقتی انرژی چی در اتاق خواب مثبت باشد و عناصر در هماهنگی کامل باشند، اتاق خواب به مکانی برای تغذیه، آرامش و صمیمیت تبدیل می شود. این می تواند شما را با مراحل مهمی آشنا کند که می تواند اتاق خواب شما را به مکانی آرام و دوست داشتنی تبدیل کند که از نزدیکی حمایت می کند و کیفیت خواب را بهبود می بخشد.

3. حمام

درب حمام و صندلی توالت را تا حد امکان بسته نگه دارید. آینه در حمام ابزاری ساده و در عین حال موثر برای تقویت فنگ شویی است . این یک ابزار ضروری برای اطمینان از جریان آزادانه انرژی چی است. مشکل اصلی در اکثر حمام ها از بین بردن هوای کهنه است. به یاد داشته باشید، هوای تازه مملو از چی مثبت است. اگر حمام شما دارای پنجره است، با باز کردن مکرر آن، هوای تازه را به داخل آن راه دهید. از تهویه مناسب در حمام استفاده کنید.

4. فنگ شویی پذیرایی

پذیرایی و اتاق‌های نشیمن مکان‌هایی برای جمع شدن با خانواده و دوستان هستند، بنابراین باید احساس راحتی و خوش‌آمدگویی داشته باشند. مطمئن شوید که صندلی راحتی دارید و تعداد آنها برای همه کسانی که در خانه زندگی می کنند، به علاوه چند صندلی اضافی برای مهمانان کافی باشد. برای تشویق به ارتباط و گفتگو، صندلی ها و مبل ها را به سمت یکدیگر قرار دهید. سعی کنید تا حد امکان از قرار گرفتن پشتی صندلی ها به سمت در خودداری کنید.

گیاهان سبز همچنین می توانند افزودنی عالی برای اتاق نشیمن باشند، زیرا انرژی حیاتی نیروی حیات و همچنین عنصر چوب را که نشان دهنده مهربانی و شفقت است، اضافه می کنند.

5. ورودی خانه

تمیزی ورودی خانه بسیار مهم است زیرا انرژی چی از این طریق وارد فضای خانه شما می شود. مطمئن شوید که درب ورودی به درستی کار می کند و هیچ مانعی در ورودی وجود ندارد.

6. به «موارد غیر ضروری» نه بگویید

می دانید که فنگ شویی در مورد جریان طبیعی و آزادانه انرژی در فضا صحبت می کند. “انسداد چی” یا اختلال در جریان انرژی، ناشی از انباشتگی و عدم رسیدگی به وسایل می باشد. با خلاص شدن از شر چیزهایی که نمی خواهید به فرصت های جدید خوش آمدید. این یک راه ساده و در عین حال قدرتمند برای استقبال بیشتر از تغییرات مثبتی است که از رشد ما حمایت می کند.

فنگ شویی می خواهد که ابتدا بر روی فضاهایی تمرکز کنید که به بیشترین توجه نیاز دارند، مانند کمدها، پارکینگ یا حمام. ما زمان کمی را در آنجا می گذرانیم. با این اوصاف، زمان آن است که به هم ریختگی و انباشتگی را پاکسازی کنیم. هیچ چیز بدتر از انباشتگی، انرژی مثبت را در خانه شما مسدود نمی کند، بنابراین با رها کردن واقعی و سازماندهی وسایل شروع به پاکسازی کنید.

7. یین و یانگ را در آغوش بگیرید.

یین و یانگ اساساً تعادل انرژی زنانه و مردانه در همه چیز است. و وقتی صحبت از خانه شما می شود، می توان آن را به عنوان تعادل بین سخت و نرم، آرامش بخش و انرژی زا تعبیر کرد. به عنوان مثال، برخی از اتاق‌ها از انرژی آرامش‌بخش‌تر و زنانه (یا یین)، مانند اتاق خواب و حمام بهره می‌برند، در حالی که اتاق‌های دیگر برای انرژی مردانه‌تر (یا یانگ)، رنگ‌های پر جنب و جوش و نورهای روشن در فضاهایی مانند آشپزخانه، اتاق کار یا اتاق نشیمن عالی هستند.

8. هوای تازه و نور روشن

این دو عنصر از طبیعت برای آوردن انرژی خوب به خانه بسیار مهم هستند، نور طبیعی و پنجره‌های باز می‌توانند برای فضای شما معجزه کنند و جریان انرژی را از فضای باز، به فضای داخلی شما، به شما متصل کنند.

9.استفاده از آینه

هنگام قرار دادن آینه ها در خانه، مراقب باشید که آنها را کجا قرار می دهید. در فنگ شویی آینه‌ها انرژی را منعکس می‌کنند، بنابراین مطمئن شوید که آینه‌ها را در جایی که انرژی منفی وجود دارد آویزان نکنید. سعی کنید از آینه ها در مکان هایی استفاده کنید که می خواهید جریان انرژی را افزایش دهید، این می تواند در حمام یا اتاق نشیمن شما باشد، اما نه اتاق خواب، زیرا اعتقاد بر این است که آینه می تواند الگوی خواب شما را مختل کند.

آیا آموزش فنگ شویی برای همه مفید است؟

وقتی که می توانید محیطی خلق کنید که انرژی آن شما را حمایت می کند برای رسیدن به اهدافتان، چرا از آن استفاده نکنید؟! کتاب‌ها، دوره‌ها و منابع آنلاین همگی راه‌های فوق‌العاده‌ای برای یادگیری بیشتر در مورد فنگ شویی هستند تا محیط خود را از منظری جدید ببینید. برای موفقیت در فنگ شویی باید تجربه زیادی داشت. چیزی که شما را در استفاده از اصول فنگ شویی قدرت می دهد، تمرین زیاد است. مطمئنا اگر ابتدای کار هستید ممکن است از نهایت پتانسیل های انرژی اطرافتان نتوانید استفاده کنید. گر چه انجام دستورات مقدماتی فنگ شویی که در این مقاله به انها اشاره شد، مطمئنا تاثیر بسیاری در زندگیتان رقم می زند. اگر تمرین مستمر و مداوم در این حوزه داشته باشید مطمئنا می توانید از فنگ شویی برای ایجاد محیطی هماهنگ و برنامه ریزی شده برای خود  و عزیزانتان استفاده کنید.

آموزش فنگ شویی

انتخاب متخصص برای مشاوره فنگ شویی

مطمئنا درک و نگاه یک استاد فنگ شویی به مکان و فرد، جامع تر و کلی تر است. و سریعتر می تواند باگ ها را پیدا کرده و ارائه راه حل دهد. البته انتخاب متخصص فنگ شویی ساده نیست. افراد بسیاری در این حوزه فعالیت می کنند که بررسی عملکرد میزان تخصص آنها برای شما دشوار است. ممکن است در جلسات مشاوره اصطلاحات و عباراتی که به کار گرفته می شود برای شما آشنا نباشد. اگر دانش کافی در این حوزه نداشته باشید نمی توانید فرد مناسب را انتخاب کنید و در نتیجه زمان و هزینه زیادی را صرف خواهید کرد که ممکن است هرگز به موفقیت ختم نشود.

درک فنگ شویی برای کسانی که با مفاهیم آن آشنایی ندارند دشوار است. بسیاری تصور می کنند که تکنیک های فنگ شویی در کوتاه مدت جواب می دهد. عده ای نیز آن را محدود به چیدمان و دکور می دانند. برای موفقیت و کسب نتیجه از فنگ شویی نیاز به صبر و تلاش بسیار است. آشنایی با مفاهیم و اصول فنگ شویی به شما کمک می کند درک بهتری از این هنر کل نگر داشته باشید و در صورت نیاز متخصص ماهری برای مشاوره فنگ شویی انتخاب کنید.

یک متخصص فنگ شویی می تواند انرژی فضای شما را عمیق تر درک کند، به شما در انتخاب چیدمان ایده آل، وسایل مناسب یا محاسبه بهترین مکان برای خانه یا کسب و کار کمک کند.

این پست دارای 2 دیدگاه است

 1. شقایق

  عالی بود لذت بردم

 2. مادر جان

  ممنونم کلی اطلاعات گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید