شما در حال مشاهده هستید انرژی حیات در فنگ شویی

انرژی حیات در فنگ شویی

چی یا انرژی حیات در فنگ شویی

چی، کی ، انرژی حیات یا پرانا اصطلاحی است که این روزها بیشتر و بیشتر می شنویم، خواه در رابطه با انرژی، شیوه های حرکت شرقی یا اصول فنگ شویی باشد. 

در مورد اینکه “انرژی حیات” دقیقا چیست و اینکه منظورمان از حرکت یا فعال کردن نیروی حیات چیست، مقاله “انرژی چی” را بخوانید

فنگ شویی تلاش می کند تا انرژی حیات را در خانه یا محل کار شما متعادل نگه دارد و شما را از مزایای این منبع انرژی بهره مند کند. فنگ شویی اغلب بر حرکت نیروی حیات از طریق فضای پیرامونمان متمرکز است، البته انرژی حیات بر جریان فرآیندهای داخلی حیاتی بدن ما نیز تأثیر می گذارد.

انرژی حیات در فنگ شویی

انرژی حیات در یک فضا

در فنگ شویی ما بر پرورش چی زمین، تمرکز می کنیم. این انرژی حیات طبیعت و محیط اطراف ما، محیط هایی است که در آن زندگی می کنیم و فضاهایی که ایجاد می کنیم. ما با بررسی جریان و کیفیت چی زمین، خانه ها، زمین ها و محل سکونت خود را انتخاب می کنیم. ما محیط‌هایی را که در آن زندگی می‌کنیم اصلاح، تنظیم و بهبود می‌دهیم تا جریان انرژی را بهبود ببخشیم تا بتوانیم خانه‌ها و فضاهایی حمایتگر خلق کنیم.

انرژی حیات در بدن

چی شخصی، چیزی است که در یک فرد جریان دارد. هم در کیفیت های فیزیکی و هم در حالت های روانی مانند افکار و احساسات بیان می شود. نحوه راه رفتن، صحبت کردن و بیان خود در دنیای بزرگ و وسیع تحت تأثیر نیروی حیات شماست.

 موقعیت‌ها، رویدادها و محیط‌ها بر چی افراد تأثیر می‌گذارند و گاهی اوقات عدم تعادل ایجاد می‌کنند. همانطور که در فضاهایی که می خواهیم از عدم تعادل در چی شخصی اجتناب کنیم، برای تعادل تلاش می کنیم.

 چی خود شما باید به آرامی و بدون مقاومت در تمام مریدن های بدن جریان یابد. طب چینی به طور خاص جریان چی را در بدن بررسی می کند تا علائم، بیماری و کمبودهای ناشی از انسداد انرژی و عدم تعادل را آشکار کند.

در صورتی که به دنبال قوانین ساده و کاربردی فنگ شویی در خانه هستید مقاله مرتبط “فنگ شویی خانه” را نیز مطالعه نمایید.

انرژی حیات در فنگ شویی

جریان انرژی حیات

جریان چی متعادل و نامحدود، می تواند راحتی و آرامش را در محیط خانه یا محل کار شما افزایش دهد. انرژی حیات مثبت، برای هر کاربرد فنگ شویی حیاتی است و باید با انرژی منفی چی با در نظر گرفتن انرژی یین یانگ متعادل شود.

 تشخیص جریان متعادل چی در خانه شما می تواند دشوار باشد، اما چی نامتعادل از طریق ناراحتی و تنش بدون دلیل واضح احساس می شود.

یین یانگ: تعادل اساسی چی

چی از دو انرژی متضاد، یین و یانگ تشکیل شده است.  چی تنها زمانی کامل می شود که هر دو انرژی موجود و متعادل باشند. اگر یکی از دست رفته باشد، زندگی وجود نخواهد داشت

انرژی یین

جنبه زنانه (یین) انرژی ، شکل غیرفعال انرژی حیات است که پرورش دهنده، بخشنده و آرام است. یین تعادل لازم را برای انرژی فعال یانگ فراهم می کند. بدون تعادلی که انرژی یین فراهم می کند، انرژی یانگ تنها هرج و مرج و تخریب ایجاد می کند. در فنگ شویی، انرژی یین برای طراحی اتاق خواب آرام فنگ شویی و ایجاد فضاهای آرامش بخش در خانه شما ضروری است.

انرژی یانگ

جنبه مردانه (یانگ) انرژی حیات خلقت را هدایت می کند. برخلاف انفعال انرژی یین، انرژی یانگ تهاجمی است.  بدون تعادلی که یانگ فراهم می کند، انرژی یین منجر به بی حالی و بی عملی می شود. انرژی یانگ در آشپزخانه ها از عنصر آتشی که برای پختن غذا استفاده می شود، تولید می شود. اتاق های نشیمن جایی هستند که خانواده بیشترین فعالیت را دارند و این فعالیت انرژی یانگ تولید می کند.

برای آشنایی بیشتر مقاله مرتبط “یین یانگ” را مطالعه کنید.

انرژی حیات در فنگ شویی

چی مثبت و منفی

چی نیروی قدرتمندی است که می تواند انرژی مثبت و منفی را با هدف هماهنگی یین یانگ در بر بگیرد. کلید تجلی چی مفید در خانه شما از طریق گام های ساده برای بهبود جریان چی.

 با یادگیری شیوه های خوب فنگ شویی، می توانید چی مثبت را دعوت کنید و چی منفی را حرکت دهید یا کاهش دهید. آگاهی از انرژی های چی که ممکن است خانه یا محل کار شما را مختل کند ، به شما کمک می کند تا تغییرات لازم را برای ایجاد تعادل در فضای خود ایجاد کنید.

سه حالت اصلی چی منفی وجود دارد که می تواند تعادل و هماهنگی فضا را بر هم بزند

  • چیزهایی که دوست ندارید
  • چیزهایی که شکسته هستند
  • چیزهایی که به هم ریخته هستند

شنگ چی

شنگ چی در فنگ شویی به عنوان انرژی مثبت یا فرخنده شناخته می شود. کلمه شنگ به معنای انرژی در حال حرکت به سمت بالا است. این همان چیزی است که می خواهید در خانه خود بگنجانید. حس انرژی که به سمت بالا حرکت می کند و با آن روح شما را بالا می برد. شنگ چی باعث ایجاد احساس خوشبختی و سلامتی می شود. انرژی شنگ می تواند اشکال مختلفی داشته باشد که به راحتی از طریق احساسی که در شما ایجاد می کند قابل شناسایی است. انرژی مثبتی که هنگام بیرون رفتن در طبیعت، در ساحل یا در کوه احساس می کنید، قدرت شنگ چی است.

در فنگ شویی، هدف تشویق آن حس خوب و جریان انرژی نشاط بخش مثبت است. شنگ چی با استفاده از اصول ساده فنگ شویی فعال می شود.

  • آشغال ها و زباله های داخل و خارج از خانه را حذف کنید.
  • رنگ ها، مبلمان، هنر، لوازم جانبی و سایر موارد زیبایی را در طراحی اتاق انتخاب کنید تا انرژی های فنگ شویی را تقویت کنید.
  • نور طبیعی را در اتاق ها پخش کنید و نور مصنوعی را برای جذب شنگ چی اضافه کنید.
  • با توجه به تعادل عناصر فنگ شویی، از رنگ های هماهنگ در خانه خود استفاده کنید.
 
انرژی حیات در فنگ شویی
میزهای دایره و بیضی جریان چی بهتری نسبت به میز با گوشه های تیز دارد

شا چی

در موقعیت‌هایی که چی گیر می‌کند یا مسدود می‌شود، می‌تواند اثرات بسیار منفی بر محیط اطراف و زندگی روزمره شما داشته باشد. ما این حالت منفی را شا چی می نامیم. شما می توانید از نظر احساسی، جسمی و روحی تحت تاثیر انرژی منفی خانه یا محل کار پر از شا چی باشید.

انرژی شا چی “انرژی کشنده” نامیده می شود و انرژی مضر یا منفی در نظر گرفته می شود . انرژی شا چی می تواند از طریق درهم ریختگی شدید، اتاق های بسته در خانه شما تولید شود. انواع مختلفی از شا چی وجود دارد که باید به دنبال آنها باشید تا بتوانید اقداماتی را برای پاکسازی یا درمان آنها با فنگ شویی انجام دهید.

  • چی راکد: این شکل از شا چی جریان طبیعی انرژی حیات را قطع می کند و به معنای واقعی کلمه آن را می کشد. شا چی قبل از اینکه به خانه شما برسد، تمام فواید فرخنده انرژی حیات را مسدود می کند. این می تواند انسداد طبیعی یا ساخته دست بشر باشد که باعث تجمع نیروی حیات و راکد شدن آن می شود.  پاکسازی انباشتگی های داخل و خارج از خانه می تواند شنگ چی شما را تقویت کند، که می تواند به تعادل شا چی منفی، که قادر به تغییر آن نیستید کمک کند.
  • پیکان‌های سمی: برخی از اشکال شا چی یک خط مستقیم را طی می‌کنند که توسط خیابان‌ها، گوشه‌های تیز، لبه‌ها، ستون‌ها، تیرهای برق و خطوط سقف خانه‌ها و ساختمان‌های همسایه ایجاد می‌شود. فلش های سمی داخل خانه شما می توانند خود را به صورت لبه های تیز، چراغ های روشنایی با خطوط شدید و پنکه های سقفی روی تخت نشان دهند.
می توانید برای شروع یادگیری مقاله “آموزش فنگ شویی” را نیز مطالعه کنید.

متعادل کردن انرژی حیات در خانه شما

بهترین راه برای رسیدن به انرژی حیات متعادل در خانه پیروی از اصول اولیه فنگ شویی است. در حالی که چی نامرئی است، زمانی که شما از مزایای چی فرخنده با استفاده از فنگ شویی بهره می برید، به زودی اثرات قابل مشاهده جریان بهبود یافته انرژی حیات را خواهید دید.

دیدگاهتان را بنویسید