شما در حال مشاهده هستید 9 گل و گیاه با انرژی مثبت برای خوشبختی

9 گل و گیاه با انرژی مثبت برای خوشبختی

به دنبال تجلی سلامتی، ثروت، شادی و خوشبختی هستید؟ یکی از راه‌های استقبال از  خوشبختی و انرژی مثبت در خانه، فنگ شویی است. همه فضاها به انرژی زنده نیاز دارند و گیاهان راهی آسان و طبیعی برای آوردن انرژی پر جنب و جوش یا انرژی حیاتی هستند . قرار دادن گیاهان با اهداف مشخص می‌تواند به دعوت انرژی‌های خاصی به داخل خانه شما کمک کند، خواه جذب عشق با پیدا کردن گیاهی با برگ‌های قلبی شکل یا استفاده از گیاهان ثروت ساز برای تقویت انرژی فراوانی در زندگی.

وقتی بیشترین زمان را در خانه می گذرانید، اولویت دادن به فنگ شویی خانه در اتاق خواب ، اتاق نشیمن و اتاق کار بسیار مهم است. گیاهان به‌عنوان دکوری زنده عمل می‌کنند. ثابت شده است که گیاهان خلاقیت، بهره وری و دیدگاه مثبت را افزایش می دهند.

معرفی 9 گل خوشبختی و انرژی مثبت

ما قبلا در مورد انتخاب بهترین گیاهان ثروت ساز فنگ شویی صحبت کردیم که موارد مشترکی دارد از گل های نماد خوشبختی و گل هایی که انرژی مثبت ایجاد می کنند. پس پیشنهاد می کنیم این مقاله را نیز مطالعه کنید. اینجا نام آن گل و گیاهان ثروت ساز که مرتبط با انرژی مثبت و خوشبختی هستند را تکرار نخواهیم کرد و موارد جدیدی معرفی می کنیم. در اینجا نه گیاه فنگ شویی آورده شده است که همه در مورد آوردن انرژی خوب به فضای شما هستند.

پیشنهاد می کنیم مقاله “گیاهان ثروت ساز فنگ شویی”  را نیز مطالعه نمایید.

آلوئه ورا گیاه انرژی مثبت در خانه

1. آلوئه ورا

آلوئه ورا منبع خوبی برای انرژی مثبت است و به مبارزه با بدشانسی کمک می کند. خواص درمانی شگفت انگیزی دارد و مواد شیمیایی آلاینده را از محیط دور می کند.

آلوئه ورا با متعادل کردن عنصر آب که صلح، تفاهم و آرامش عاطفی را تقویت می کند، هارمونی را در خانه تقویت می کند. آلوئه ورا به حذف انرژی منفی از محیط، پاکسازی انرژی های راکد و تقویت حس تازگی کمک می کند.

همیشه اطمینان حاصل کنید که آلوئه ورا شما سالم و به خوبی نگهداری می شود، زیرا گیاهان پژمرده می توانند انرژی های منفی را جذب کنند و جریان انرژی مثبت را در فضای شما مختل کنند.

چگونه باید از آن مراقبت کرد؟

 • نور – نور روشن، غیر مستقیم خورشید یا نور مصنوعی
 • آب – قبل از آبیاری خاک باید کاملاً خشک شود
 • ظرف – گلدان عریض و عمیق با سفال یا مواد متخلخل مشابه با سوراخ زهکشی

2. گیاه کالاتیا

کاتالیا گل خوشبختی و گیاه انرژی مثبت در خانه

کالاته آ به عنوان گیاهان گلخانه ای شهرت دارد و به راحتی می توان دلیل آن را دانست. آنها به دمای هوا بسیار حساس هستند و وقتی در محیط گرم و مرطوب گلخانه ها نگهداری می شوند بهترین رشد را دارند.

گیاهان کالاتیا به طور یکپارچه احساس آرامش و تعادل را با هم ترکیب کند. کالاته به عنوان یک گیاه آبی، جریان دائمی سرزندگی و شور و نشاط را تضمین می کند و نشاط و رشد را در جنبه های مختلف زندگی تحریک می کند.

به لطف برگ های راه راه رنگارنگ و دقیق، این گیاهان گلدانی به زیبایی روی هر طاقچه ای می نشینند و به فضای شما شور و نشاط می بخشند. با این حال، کالاتیا نسبت به سایر گیاهان آپارتمانی به نگهداری بیشتری نیاز دارد. گیاهان پژمرده یا در حال مرگ می توانند انرژی منفی را دعوت کنند، بنابراین مطمئن شوید که می توانید به درستی از کالاتای خود مراقبت کنید .

گل و گیاه انرژی مثبت در خانه و خوشبختی و سرزندگی

3. آگلائونما

آگلائونما یا همیشه سبز چینی نیز از نظر فنگ شویی به عنوان گل خوشبختی در نظر گرفته می شود. طول عمر، سهولت رشد و ظاهر چشمگیر آن آرامش و موفقیت مالی را تقویت می کند. اکسیژن بالایی را منتشر می کند و با حذف سموم، هوای داخل خانه را تصفیه می کند.

این گیاه اغلب بهترین رنگ را در نور متوسط ​​یا غیر مستقیم در داخل خانه نشان می دهد. بهتر است آفتاب شدید را با یک پرده شفاف پخش کنید. آبیاری گونه های مختلف آگلونما به آبیاری نسبتاً مشابهی نیاز دارند و باید زمانی اقدام به آبیاری کنید که رویه‌ی خاک کاملا خشک شده باشد. در روزهای گرم تابستان، هفته ای دو بار آبیاری آن کافی است. اما در زمستان به دلیل کم شدن تبخیر آب، هفته ای یکبار آبیاری آن کافی است.

این گیاه می تواند جریان انرژی مثبت را در خانه شما تقویت کند. برای رشد نیازی به نور مستقیم خورشید ندارد. بنابراین، برای تقویت گوشه های خانه شما عالی است. همچنین باعث کاهش احساس اضطراب و استرس در اطراف شما می شود.

عکس گل خوشبختی و گیاه انرژی مثبت در خانه

4. سینگونیوم

سینگونیوم مکان روشن را ترجیح می دهد، اما دور از نور مستقیم خورشید. همچنین مهم است که مکانی را بر اساس رنگ برگ و نیاز نور انتخاب کنید. گونه های سینگونیوم با برگ های روشن به نور بیشتری نیاز دارند تا بتوانند از طریق فتوسنتز انرژی ایجاد کنند. گونه های سبز کامل دارای کلروفیل بیشتری هستند، بنابراین می توانند در مناطق کم نور رشد کنند.

دمای سینگونیوم را بین 15 تا 20 درجه سانتیگراد نگه دارید. در این شرایط، اطمینان حاصل کنید که رطوبت کافی برای سینگونیوم خود را حفظ کنید . حتی در دماهای ایده آل، گیاه را با آب اسپری کنید تا رطوبت را افزایش دهید و از رشد و سلامت آن اطمینان حاصل کنید.

گیاهان سینگونیوم علاوه بر تزئینی بودن، به تمیز کردن هوایی که تنفس می کنید کمک می کند و به عنوان ضد آلاینده عمل می کند. در نتیجه خانه شما پر از هوای تازه می شود. سینگونیوم صورتی گیاهی عالی برای شرایط رشد داخلی یا مناطق کم نور خانه شما است زیرا به نور مستقیم خورشید غیر قابل تحمل است.

عکس گل خوشبختی

5. بروملیا یا گیاه آناناسی

بروملیاد نمادی از گل خوشبختی و شادی هست. رنگ های قرمز می تواند به معنای ثروت یا موفقیت در زندگی یا عشق باشد. رنگ های ملایم‌تر ممکن است اغلب به معنای زیبایی، جذابیت یا ظرافت باشد. از آنجایی که آنها از آب و هوای گرم‌تر آمده‌اند، با اشتیاق همراه هستند. شکوفه های قرمز اغلب شناخته شده ترین راه برای نشان دادن اشتیاق به کسی است.

بروملیادها تغییرات دما را بسیار تحمل می کنند ، اما گیاهان در شرایط گرمتر به رطوبت بیشتری احتیاج دارند. برومیلیاد درجه حرارت بین ۱۲ تا ۲۶ درجه سانتیگراد را ترجیح می دهد. آنها نباید در معرض دمای زیر ۴ درجه سانتیگراد قرار بگیرند. در محیط مرطوب با رطوبت بین ۴۰ تا ۶۰ درصد به خوبی رشد می کنند.گیاهان طاقچه های روشن پنجره را ترجیح می دهند اما تحمل نور مستقیم خورشید را ندارند. پنجره جنوبی ، غربی یا شرقی اغلب عالی است.

6. نخل آرکا

نخل آرکا برای تصفیه هوا و افزایش رطوبت داخل خانه شناخته شده است. فنگ شویی معتقد است که انرژی مثبت تولید می کند و نماد سرزندگی و شکوفایی است.

نخل آرکا نور روشن اما غیر مستقیم و رطوبت زیاد را دوست دارد و نیاز به آبیاری منظم دارد. از تابش مستقیم نور خورشید خودداری کنید، زیرا باعث سوختگی برگ ها می شود. نخل‌های آرکا به یک اتاق گرم نیاز دارند  در حالت ایده‌آل حدود 18-24 درجه سانتی‌گراد، با حداقل دمای 10 درجه سانتی‌گراد در زمستان.

اگر به دنبال گیاهی هستید که بتواند هوای داخل خانه را تصفیه کند و رطوبت را افزایش دهد، نخل آرکا جوابی است. این گیاه از نظر علمی ثابت شده است که هوای داخل خانه را تصفیه می کند.

مریم گلی گیاه انرژی مثبت در خانه

7. مریم گلی

گیاه مریم گلی برای تمرینات معنوی استفاده می شود. اعتقاد بر این است که انرژی منفی را از اطراف پاک می کند. علاوه بر این، این گیاه به از بین بردن احساسات منفی مانند خشم و ترس نیز کمک می کند.

بنابراین، اگر به دنبال یک گیاه تقویت کننده انرژی مثبت برای افزایش انرژی هستید، گیاه مریم گلی انتخاب مناسبی خواهد بود. گیاه مریم گلی در داخل خانه به خوبی شکوفا می شود اگر در پنجره آفتابی نگهداری شود و به طور متوسط ​​آبیاری شود.

عکس گل خوشبختی و عشق

8. فیلودندرون

مراقبت از فیلودندرون آسان است زیرا اگر مراقب علامتها باشید، گیاه دقیقاً به شما می گوید که به چه چیزی نیاز دارد. حتی صاحبان بی تجربه گیاهان آپارتمانی نیز برای رشد فیلودندرون مشکلی نخواهند داشت، زیرا گیاهان به راحتی با شرایط داخل خانه سازگار می شوند.مقدار و نوع نور خورشید که فیلودندرون نیاز دارد به گونه آن بستگی دارد. برگ های سرسبز بزرگ فیلودندرون ها زمانی بهترین عملکرد را دارند که خاک آنها به طور مداوم مرطوب باشد، اما خیس نباشد.

گیاه فیلودندرون گونه های مختلفی با برگهای پهن یا رونده و یا قلبی شکل دارد.  فیلودندرون با برگ قلبی نور غیر مستقیم روشن را ترجیح می دهد.برگ‌های نرم و قلبی شکل آن می‌تواند به فعال کردن منطقه ازدواج و روابط در فضای شما کمک کند.

9. ریحان

ریحان اثر معنوی و شفابخشی بر فضای شما دارد. این یک آنتی اکسیدان عالی است که انرژی منفی را پاک می کند و باعث ایجاد حس مثبت در خانه می شود.

از نظر متافیزیکی ریحان گیاهی مقدس است . ریحان بین بدن، ذهن و روح شما تعادل ایجاد می کند. رایحه آن روح شما را گرم می کند و می تواند شفافیت معنوی را به ارمغان بیاوردبرای فنگ شویی، ریحان یکی از گیاهانی است که علاوه بر قدرت آن در دفع انرژی های بد بیشترین ظرفیت تولید فراوانی را دارد.

چگونه باید از آن مراقبت کرد؟

 • نور – یک نقطه آفتابی را ترجیح می دهد، اما می تواند سایه روشن را نیز تحمل کند
 • آب – قبل از آبیاری آب و هوا را بررسی کنید سطح بالایی خشک است
 • ظرف – گلدان کوچک با سوراخ زهکشی

در صورتی که آشپزخانه شما نور مناسب و آفتابی دارد می توانید ریحان را در آشپزخانه قرار دهید. پیشنهاد می کنیم مقاله مرتبط “فنگ شویی آشپزخانه” را نیز مطالعه نمایید.

معرفی انواع دیگر گل خوشبختی و شادی

 • گل موگه ی زنبق دره
 • گل دلفینیوم
 • گل مینا
 • گل ارکیده
 • گل رز
 • گل نرگس
 • گل آفتابگردان

 

چگونه بهترین گیاهان فنگ شویی را انتخاب کنیم؟

با انتخاب گیاهی با برگ های سالم و گرد، انرژی فضا را نرم و هماهنگ نگه دارید. گیاهانی را توصیه می کنیم که به سمت بالا رشد می کنند و حرکت مثبت انرژی را تقویت می کنند. به عنوان مثال، پتوس به سرعت و به راحتی رشد می کند، که به معنای رشد و شکوفایی است.

نقشه باگوا چیست؟

گیاهان فنگ شویی را می توان در هر قسمت از خانه شما، صرف نظر از نوع باگوا، استفاده کرد. قبل از هر چیز شرایط نگهداری گیاه مانند نور را در نظر بگیرید. اما اگر می خواهید انرژی را در بخش خاصی از زندگی خود بهبود بخشید، آن منطقه را در خانه خود با استفاده از نقشه باگوا پیدا کنید، سپس یک گیاه مناسب با شرایط مکان در آنجا قرار دهید. قصد خود را تعیین کنید که انرژی گیاه به رشد کمک کند و هر گونه انرژی بالقوه “مسدود” را احیا کند.

دیدگاهتان را بنویسید