شما در حال مشاهده هستید 16 نوع گل و گیاه ثروت ساز در فنگ شویی

16 نوع گل و گیاه ثروت ساز در فنگ شویی

اغلب در مورد گل ها و گیاهان ثروت ساز فنگ شویی از ما سوال می شود. بعد از معرفی انواع گیاه و گل ثروت ساز، به این مساله می پردازیم که گیاهان ثروت ساز را در کجای خانه خود قرار دهید. همراه ما باشید با این مقاله از فنگ شویی شایگان

گیاهان ثروت ساز

نام رایج “گل ثروت” یا “گیاه ثروت” برای ده ها گونه گیاهی مختلف از سراسر جهان استفاده می شود. انتساب نام می تواند به دلایلی باشد، مانند گیاهانی که دارای برگ هایی با شکل سکه مانند هستند. یا در فنگ شویی، برخی از گیاهان ارتباط نمادین طولانی با ثروت و رفاه دارند. این گونه ها اغلب به صورت استراتژیک به عنوان گیاهان آپارتمانی برای هدایت انرژی مثبت و جذب ثروت استفاده می شوند.

گیاه ثروت ساز فنگ شویی

چرا از گیاهان در فنگ شویی استفاده می شود؟

گیاهان آپارتمانی به چند دلیل در فنگ شویی مهم هستند. اول، وجود گیاهان در خانه به ما کمک می کند تا دوباره به طبیعت متصل شویم. در دنیای کنونی می توانیم احساس کنیم که از دنیای طبیعی اطراف خود جدا شده ایم. گیاهان گلدانی یک راه عالی برای رفع این مشکل هستند و به ورود طبیعت به داخل فضاهای ما کمک می کنند.

گیاه همچنین نشان دهنده عنصر چوب است که نماد رشد، انعطاف پذیری و مهربانی است. مراقبت از یک موجود زنده دیگر، از جمله یک گیاه، می تواند به شما کمک کند تا شفقت را پرورش دهید، و می توانید رشد و شکوفایی آنها را تماشا کنید. گیاهان همچنین منبعی از زندگی سالم و پر جنب و جوش هستند و می توانند انرژی خانه شما را افزایش دهند. گیاهان در فنگ شویی نقش مهمی در متعادل کردن انرژی خانه شما دارد. در ادامه انواع گل ثروت را معرفی می کنیم.

 قوانین ساده و کاربردی فنگ شویی را در مقاله مرتبط “فنگ شویی خانه” مطالعه نمایید.

16 نوع رایج گل ها و گیاهان ثروت ساز در فنگ شویی

شاید سوال شما هم باشد که کدام گل باعث ثروت می شود. انواع مختلفی از گیاهان در فنگ شویی به عنوان “گیاهان ثروت ساز” شناخته می شوند. این گیاهان می توانند به ویژه در حمایت از اهداف برای جذب ثروت و فراوانی و رشد مفید باشند. همراه ما باشید با معرفی 16 گیاه جذب ثروت :

گیاهان ثروت ساز فنگ شویی

1. گیاه پول چینی یا پیله آ

 پیرومیا پیله آ Pilea Peperomioides   است که به عنوان گیاه سکه یا گیاه پول چینی نیز شناخته می شود. دارای برگهای گرد و براق است که شبیه سکه است. گیاه پول نگهداری کمی نیاز دارد و با نور متوسط بهترین کار را انجام می دهد. این گیاه جذب ثروت را از جمله گیاهان نادر و کمیاب می‎ دانند.

 همچنین تکثیر و به اشتراک گذاری آن با دوستان آسان است، که می تواند به شما کمک کند حتی بیشتر احساس ثروت کنید!

تکثیر به روش قلمه زنی در فصل بهار و پاجوش است. مطمئن شوید که ثروت را به اشتراک بگذارید. سخاوتمند بودن و به اشتراک گذاشتن آنچه که دارید، عامل مهمی در استقبال از رفاه بیشتر است.

پیشنهاد می کنیم مقاله مرتبط “فنگ شویی ثروت” را نیز مطالعه نمایید.

عکس گل ثروت
عکس گل ثروت

2. گیاه یشم

گیاهان کراسولا یشم ( Crassula ovata) که گاهی اوقات گل ثروت، گل پول و گیاه سکه ای نامیده می شوند، گیاهان خانگی محبوبی هستند زیرا مراقبت از آنها به طور کلی آسان است. آنها برای رشد به مقدار زیادی نور نیاز دارند، بنابراین مطمئن شوید که یک نقطه آفتابی برای گیاه یشم خود پیدا می کنید.

برگهای آنها نیز مانند پیله آ ، کمی شبیه سکه است. رشد آهسته و پیوسته گیاه یشم می تواند نشان دهنده انباشت مداوم ثروت باشد.  این گیاه ثروت ساز به دلیل عمر طولانی و شکل برگهایش که شبیه سنگ یشم گرانبها است، بسیار محبوب است. گیاه یشم در فنگ شویی نماد ثروت و طول عمر می باشد.

این گیاه ثروت ساز دارای بخش های برگ نرم و سکه ای شکل و ساقه های قهوه ای محکمی دارد، که شبیه تنه های کوچک درخت هست.

گل ثروت یشم به حداقل شش ساعت نور خورشید در روز نیاز دارند ، گیاهان جوانتر نور غیر مستقیم یا فیلتر شده خورشید را ترجیح می دهند و گیاهان بالغ تر کمی نور مستقیم خورشید را ترجیح می دهند.

زمانی که خاک گیاه یشم کاملاً خشک شد، سخاوتمندانه آبیاری کنید و اجازه دهید تمام آب اضافی از گلدانش خارج شود.

این گیاه جذب ثروت،نسبتاً کند رشد می کند و آنچنان فضایی را در خانه یا محل کار شما اشغال نمی کند.

گیاهان ثروت ساز فنگ شویی

3. انگور دلار نقره ای

تاک دلار نقره ای ( Xerosicyos danguyi )  یک رونده با برگ های آبدار کوچک به شکل سکه است. اعتقاد بر این است که برای یک خانواده رفاه و ثروت به ارمغان می آورد. در شرایط تا حدودی خشک رشد می کند و برای رشد در پنجره های آفتابی مناسب است.

گیاه جذب ثروت در فنگ شویی

4. گل قاشقی

گل قاشقی نماد ثروت است، جدا از این، برگ های پهن این گیاه سطح زیادی دارد، به این معنی که در آزاد کردن اکسیژن و پاکسازی هوا  بسیار خوب است.

گل قاشقی معروف به پیرومیا قاشقی یا برگ قاشقی است. بسیار کم توقع بوده و از آنجا که خواستگاه آن جنگلهای انبوه است، نور کم، سایه و کم آبی را به راحتی تحمل میکند.

گل قاشقی در فنگ شویی به عنوان گل ثروت و موفقیت استفاده می شود. این گیاه جذب ثروت تنوع زیادی دارد.

گیاهان ثروت ساز فنگ شویی

5. پوتوس طلایی

گیاه پوتوس یا پتوس در فنگ شویی نماد ثروت، شانس و رشد است. اگر به دنبال گلی زیبا و رونده هستید این گیاه انتخابی عالی محسوب می شود. 

علاوه پوتوس طلایی ، چندین رقم پوتوس وجود دارد که گلهای آپارتمانی ثروت ساز هستند. گیاه پتوس نقره ای نیز به عنوان گیاه جذب ثروت شناخته می شود. پوتوس نقره ای، گیاه است که روی برگ های سبزش نقش های نقره ای رنگ دارد.

 این گیاه ثروت ساز، سایه روشن را ترجیح می دهد، رطوبت بیش از حد را دوست ندارند و می توان بین دو آبیاری اجازه داد خشک شود. هر ماه در فصل رشد بهار و تابستان کود دهی کنید. گیاه پتوس در فنگ شویی، انرژی منفی را دفع می کند و در عین حال انرژی خوبی را پرورش می دهد.

 

6. بامبو خوش شانس

بامبو خوش شانس (لاکی بامبو) نام رایجی است که برای Dracaena sanderiana به کار می رود. این گیاه به هیچ وجه بامبو نیست، بلکه یک گیاه چند ساله است. ساقه ها شبیه بامبو هستند، اگرچه گوشتی هستند تا توخالی. لاکی بامبو به تقویت رفاه و خوشبختی در فنگ شویی شهرت دارد.

گل ثروت در فنگ شویی

7. گل ارکیده

در فنگ شویی گل ارکیده نماد گل ثروت است و با خود ثروت، توانگری، خوش شانسی و خوشبختی را به ارمغان می آورد. آنها همچنین ارتباط قوی با باروری، زنانگی و عاشقانه دارند.  

اگرچه ده‌ها هزار گونه ارکیده وجود دارد و هرکدام نیازهای مراقبت و محیطی کمی متفاوت دارند، بیشتر آنها ترجیح می‌دهند نور آفتاب روشن و فیلتر شده را در مکانی با رطوبت متوسط ​​تا زیاد دریافت کنند و باید ظرفی با زهکشی خوب با گلدان بدون خاک داشته باشند.

8. درخت پول

درخت پول یا پاچیرا  Pachira aquatica اغلب به عنوان یک تنظیم فنگ شویی برای ایجاد رفاه و خوشبختی استفاده می شود. نگهداری از این گیاه ثروت ساز آسان است. در داخل خانه به خوبی رشد می کند و می تواند محیط های کم نور را تحمل کند.

درخت پول وقتی در مکانی قرار می گیرد که از هوای سرد یا گرم و خشک دور باشد، بهترین رشد را دارند. علاوه بر این، باید مطمئن باشید که درخت پول شما مقدار زیادی نور خورشید روشن و فیلتر شده دریافت می کند. ساقه ها اغلب بافته می شوند که نمادی از پیوستگی و طول عمر است.

همراه ما باشید با معرفی 8 گیاه ثروت ساز دیگر

گیاهان ثروت ساز فنگ شویی

9. گیاه مونسترا، پنجه شیری و یا پنیر سوئیسی

در میان بسیاری از نام‌های رایجی که برای گونه‌های مختلف در جنس مانسترا استفاده می‌شود ، نام‌های مختلفی وجود دارد که به اسم گل ثروت شناخته می‌شوند، از جمله گیاه ثروت ماسک میمون و گیاه ثروت ساز برگ انجیری.

از آبیاری بیش از حد این گیاه خودداری کنید، زیرا باعث زرد شدن برگ ها و پوسیدگی ریشه می شود. در فنگ شویی، گیاهان مانسترا نشان دهنده رشد، انرژی رو به بالا و فراوانی هستند. آنها اغلب در داخل یا اطراف مرکز ثروت خانه قرار می گیرند.

گیاهان ثروت ساز فنگ شویی

10. نیلوفرهای صلح

گل چمچمه ای ، زنبق صلح ، اسپاتی فیلوم ، سوسن یا لی لی صلح (Spathiphyllum) از نظر فنگ شویی چینی نماد خوش شانسی است

نیلوفرهای صلح یک افزودنی عالی برای هر اتاقی برای کمک به تصفیه کردن هوا و ایجاد حس هماهنگی هستند. برگ های سبز و زیبا و گل های سفید درخشان آن به ایجاد فضای دلپذیر در هر اتاق کمک می کند.

یک مطالعه ناسا در سال 1989، نیلوفرهای صلح را جزو گیاهانی معرفی کرد که به تصفیه هوا کمک می کنند . این مطالعه نشان داد که گیاهان هوای پاک مانند نیلوفرهای صلح به خلاص شدن از شر فرمالدئید و بنزن از هوا کمک می کنند.

شما می توانید نیلوفرهای صلح را در هر جایی که برای بهبود کیفیت هوا نیاز دارید قرار دهید. اینها به ویژه در ادارات یا روی میزهای اداری مفید هستند. نیلوفر صلح نیز به عنوان گل ثروت ساز شناخته شده است. گیاه لی لی در فنگ شویی نماد پاکی، زیبایی و توانگری است.

گیاهان ثروت ساز فنگ شویی

11. فیکوس

گیاه فیکوس با برگ های بزرگ و گرد خود به جریان انرژی مثبت در یک فضا کمک می کند. موقعیت یک را در منطقه ثروتمندی خانه خود قرار دهید تا رفاه را افزایش دهید، اما مطمئن شوید که گیاه فیکوس شما فضای کافی برای رشد دارد.

این گیاه به نور کافی برای رشد نیاز دارد و محیط مرطوب دوست دارد.

گل ثروت فنگ شویی

12. بنفشه آفریقایی

 گل ثروت دیگر بنفشه آفریقایی است. این گیاه دارای برگ های نرم و گرد است که نمادی از گل ثروت ساز است و اغلب با گل های بنفش شکوفا می شود، رنگی که نماد رفاه است. در فنگ شویی، این گیاهان زیبا می توانند انرژی های خوش شانسی، رفاه و ثروت را جذب کنند. بنفشه آفریقایی و ارکیده دو نمونه از بهترین گل ثروت هستند که نماد فراوانی و توانگری می باشند.

بهترین گل ثروت

در فنگ شویی، گل نماد ثروت و خوش شانسی هست، علاوه بر این گل های تازه انرژی مثبت و خواص درمانی قدرتمندی دارند. طول عمر کوتاه گل ها به ما یاد می دهند که در لحظه زندگی کنیم. در هنر باستانی فنگ شویی هر گل برای هدف و معنای خاصی در خانه یا محیط کار استفاده می شود. انتخاب بهترین گل ثروت نیز می تواند بر همین اساس باشد. این مورد را نیز می توان شخصی سازی کرد که چه گلی بیشترین شادی و انرژی مثبت را در شما به وجود می آورد. در ادامه علاوه بر گل ارکیده و گل بنفشه آفریقایی که به آنها اشاره کردیم، برخی دیگر از انواع گل ثروت را معرفی می کنیم.

عکس گل ثروت

13. گل صد تومانی

در فرهنگ شرق، گل صد تومانی را “پادشاه همه گل ها” می دانند زیرا پادشاهان از آنها استفاده می کردند. به همین دلیل، گل صد تومانی نماد ثروت، ظرافت و سلطنت است. به طور کلی در جشن های سال نو چینی استفاده می شود. در ژاپن، آنها نشان دهنده روحیه شجاعت و خوش شانسی هستند. گل صد تومانی نماد احساس عشق، وفاداری و پاکی نیز می باشد.

گل شانس و ثروت

14. گل داوودی

گل شانس و ثروت بعدی گل داوودی است. گل های داوودی با گلبرگ های چند لایه و رنگ های درخشان، انرژی مثبت زیادی به خانه شما جذب می کنند. گل‌هایی که رنگ زرد روشن دارند نماد طول عمر هستند و آنهایی که شکوفه‌های طلایی تیره‌تر دارند نماد ثروت و فراوانی هستند.

گل ثروت ساز

15. گل همیشه بهار

در بسیاری از فرهنگ ها، گل همیشه بهار نشان دهنده یک گلدان طلا است، بنابراین ثروت و فراوانی به ارمغان می آورد. گل همیشه بهار تأثیر قدرتمندی بر انرژی های موفقیت دارد. این گل شانس و ثروت، با رنگ پر جنب و جوش خود، سطح انرژی را افزایش می دهد و اشتیاق بیشتری را در روابط ایجاد می کند.

گل ثروت ساز

16. گل آفتابگردان

گل آفتابگردان نماد ثروت و فراوانی است. این گل شانس و ثروت برای کسی که ممکن است در حال شروع یک مسیر شغلی جدید یا شروع یک کار باشد انرژی مثبتی به همراه دارد.گل آفتابگردان نماد نور و امید است و اخیراً به عنوان نمادی برای صلح جهانی پذیرفته شده است.گل های آفتابگردان به عنوان گل های “شاد” شناخته می شوند و آنها را به هدیه ای عالی برای شادی تبدیل می کنند.

انواع گل های ثروت ساز دیگر

انواع دیگری از گل ها وجود دارند که در فرهنگ های مختلف در هر گوشه ای از دنیا به اسم “گل ثروت” شناخته می شوند. انواع گل ثروت ساز دیگر عبارتند از: گل نرگس، گل لاله، گل رز، زنبق، گل زعفران، گل یاس، آزالیا و نیلوفر آبی.

بهترین مکان برای گیاهان ثروت

هنگامی که تصمیم می گیرید گیاه ثروت ساز خود را در کجا قرار دهید، مطمئن شوید که با نیازهای آن گیاه آشنا هستید، تا بتوانید جایی در خانه خود پیدا کنید که در آن رشد کند. یک گیاه ناسالم در خوش شانس ترین مکان هنوز هم گیاهی ناسالم است و منبع چی تازه و سرزنده نخواهد بود.

محل قرار دادن گیاهان ثروت در فنگ شویی

مکان هایی وجود دارند که برای گیاهان مناسب هستند. در اینجا برخی از مکان های توصیه شده برای گیاهان آپارتمانی شما، بر اساس تئوری پنج عنصر و باگوا ، آورده شده است.

  1. منطقه شرق و جنوب شرقی . هر دو ناحیه به عنصر چوب تعلق دارند. گیاهان داخل خانه به عنوان یک عنصر چوب زنده، توانایی افزایش انرژی چوب این منطقه ها را دارند. وقتی انرژی بیشتری به شرق داده می شود، انگیزه و خلاقیت می تواند برای کمک به حرفه شما بهبود یابد. برای جنوب شرقی، انرژی بیشتر چوب باعث بهبود روابط اجتماعی و ثروت می شود. باز هم، شما باید مراقب باشید که این مناطق بیش از حد انرژی ندهید (مانند ساختن یک جنگل در آنجا)، زیاده روی ممکن است منجر به عواقب ناخواسته شود.

 

  1. منطقه جنوبی . این منطقه متعلق به عنصر آتش است. افزودن گیاهان در اینجا می تواند انرژی آتش را افزایش دهد زیرا آتش از چوب تغذیه می کند. استفاده از گیاه، شهرت شما را بهبود می بخشد.

 

 

جذب فوری ثروت با گیاهان

صرفا به دنبال جذب فوری ثروت با گیاهان نباشید. برای دریافت موهبت های الهی در کنار آماده سازی محیط پیرامونتان، ذهن و درونتان را نیز آماده کنید . از عبارات تاکیدی، شکرگزاری و تکنیک های فنگ شویی نیز می توانید استفاده کنید. اینها مکمل یکدیگر هستند تا شما همیشه آماده باشید تا از فرصت های پیش رویتان بهترین استفاده را کنید و بتوانید پتانسیل های درونیتان را شکوفا کنید.

کلام آخر

امیدوارم که پاسخ این سوال که” کدام گل باعث ثروت می شود” را در این مقاله یافته باشید. از انواع گیاهان و گلهای ثروت که در این مقاله معرفی کردیم، کدام یک را در خانه یا محل کار خود دارید و کدام یک بیشترین انرژی مثبت و رضایتمندی را در شما ایجاد می کند. همچنین اگر گیاه خاصی میشناسید که می تواند در این لیست باشد، را به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید