شما در حال مشاهده هستید فنگ شویی اتاق کار

فنگ شویی اتاق کار

در فنگ شویی ، هر بخش از خانه نمایانگر بخشی از زندگی شماست. اتاق کار شما نشان دهنده حرفه و شغل شماست و فنگ شویی می تواند به شما کمک کند بهره وری بیشتری داشته باشید و از شغل خود لذت بیشتری ببرید. اگر می خواهید به زندگی کاری خود رونق دهید، ممکن است بخواهید نگاهی به آنچه در این قسمت از خانه شما می گذرد بیندازید و تغییراتی را انجام دهید تا انرژی آن بیشتر شما را حمایت کند.

شما می توانید قوانین گفته شده در مقاله” فنگ شویی خانه” را در اتاق کار خود نیز پیاده کنید، در اینجا به قوانین دیگری مختص اتاق کار اشاره خواهیم کرد.

11 نکته فنگ شویی اتاق کار

چه در حال راه‌اندازی یک فضای کاری جدید باشید و چه به دنبال تازه‌سازی انرژی فضای موجود هستید، در اینجا چند نکته فنگ شویی برای بهینه‌سازی اتاق کار در منزل آورده شده است.

در صورتی که فضای کار اختصاصی دارید پیشنهاد می کنم مقاله ” فنگ شویی محل کار ” را مطالعه نمایید.

فنگ شویی اتاق کار در منزل

1. هدف خود را مشخص کنید

وقتی در دفتر کار خود هستید دقیقاً به چه چیزی می‌خواهید برسید؟ قبل از چیدمان مبلمان، از خود بپرسید، ” کارکرد اتاق کار در منزل شما چیست؟” به عنوان مثال، آیا قصد دارید بیشتر وقت خود را صرف نوشتن، بازاریابی، انجام طراحی وب یا حسابداری کنید؟ یا شاید شما بیشتر به سمت هنر یا تولید موسیقی گرایش دارید؟ آیا کار شما با خلاقیت مرتبط است یا این یک کار جدی یکنواخت است.

در مرحله بعد، به هم ریختگی های غیر ضروری را از بین ببرید و مبلمانی را انتخاب کنید که به بهره وری و تمرکز شما کمک می کند. حال از خود بپرسید: “من واقعاً به چه وسایل کاربردی در دفترم نیاز دارم؟ وقت گذاشتن برای ایجاد یک محیط اداری ، نشان دهنده میزان احترام، انگیزه و رشدی است که شما برای خود متصور هستید. مبلمانی را انتخاب کنید که متناسب با نیاز شما باشد. مبلمان حرفه ای یا به طور خاص یک صندلی ارگونومیک را انتخاب کنید تا ساعت ها راحت بنشینید. طراحی فضای مورد نظر باید بر اساس هدف شما باشد.

2. تنظیم جهت میز کار

بهترین حالت این است که اتاقی در خانه را بتوانید به دفتر کار خود اختصاص دهید. میز را طوری قرار دهید که پشتی صندلی شما دیوار محکمی باشد. همیشه از نشستن پشت به در ورودی اتاق خودداری کنید، زیرا در اینجا فرصت ها وارد می شوند و شما نمی خواهید با پشت به آنها بنشینید.

3. موقعیت فرماندهی

یکی از مهمترین نکات در فنگ شویی اتاق کار، موقعیت فرماندهی است. این یک موقعیت قدرتمند است که به شما امکان می دهد یک دید کلی از کل اتاق داشته باشید. میز کار طوری قرار می گیرد که وقتی پشت میز خود می نشینید بتوانید در را ببینید، اما مستقیماً در یک راستا با در نیستید. این موقعیت به شما دید بهتری از فرصت ها و ایده ها می دهد. همچنین می‌تواند به شما کمک کند در سطح ناخودآگاه کمتر استرس داشته باشید و بیشتر احساس آرامش کنید، زیرا می‌توانید هر کسی یا هر چیزی را که ممکن است نزدیک شود ببینید. منطقه ای را انتخاب کنید که به شما امکان می دهد کل اتاق را ببینید.

4. منظره روبرویتان

نکته دیگری که باید در مورد قرار دادن میز خود به آن توجه کنید این است که وقتی پشت میز می نشینید به چه چیزی نگاه می کنید. در حالت ایده آل، شما می خواهید به چیزی الهام بخش نگاه کنید. بهتر است مستقیماً به یک دیوار خالی نگاه نکنید، زیرا این می تواند نشان دهنده موانع باشد و رشد شغلی شما را سخت تر کند. اگر باید میزتان را روی دیوار قرار دهید، می‌توانید دید خود را با یک آینه ، یا یک اثر هنری گسترش دهید.

فنگ شویی اتاق کار ساده

5. فنگ شویی میز کار

همیشه میز خود را مرتب نگه دارید و از آن فقط برای کار بر روی پروژه های فعلی استفاده کنید. کارهای تکمیل شده همیشه باید بایگانی شوند. میز خود را بعد از روز کاری خود تمیز کنید. سعی کنید همیشه جلوی میز شما خالی باشد.

نظم کلید بهره وری در محل کار است و اصل فنگ شویی حول این واقعیت می چرخد. فضای ذخیره سازی کافی داشته باشید تا همه موارد را مرتب نگه دارید. یک سطل زباله در نزدیکی خود نگه دارید تا از انباشته شدن زباله جلوگیری کنید.

6. در نظر گرفتن کاربری هر مکان

اصل اساسی کارایی در هر محل کار این است که انتخاب کنید کجا باید کار کنید و در عین حال از مکان هایی که به کارایی شما را کاهش می دهد، اجتناب کنید. از کار در رختخواب یا روی مبل خودداری کند. از آنجایی که این دو مکان با آرامش و تنبلی همراه است، کار در این مکان ها کارایی لازم را ندارد

پیشنهاد می کنیم مقاله مرتبط ” فنگ شویی اتاق خواب ” را نیز مطالعه نمایید.

فنگ شویی اتاق کار اداری

7. دفتر خود را از اتاق خواب خود جدا کنید

برخی افراد چاره ای جز ساختن دفتر کار خانگی در اتاق خواب خود ندارند. اگر اینطور است، برای شما ضروری است که هر شکلی از جداسازی را مانند پرده قرار دهید تا بتوانید “منطقه کاری” خود را از “منطقه آرامش” خود جدا کنید. تمام تلاش خود را برای ایجاد جدایی بصری بین مناطق مختلف انجام دهید.همانطور که در بالا ذکر شد، هرگز نباید از منطقه آرامش خود برای کار استفاده کنید و بالعکس. . اگر فضایی برای یک میز اختصاصی ندارید، حداقل یک منطقه جداگانه برای کار کردن در نظر بگیرید. شما باید مکانی ثابت برای کار کردن در آن داشته باشید، زیرا مستقیماً بر ثبات کار شما تأثیر می گذارد.

8. استفاده از گیاهان سبز

طبق اصل فنگ شویی، گیاهان انرژی را در محیط کار افزایش می دهند. گیاهان در جذب استرس و از بین بردن انرژی منفی از محیط شما عالی هستند. یک گیاه زنده یا گل های شاداب را روی میز خود نگه دارید که باعث رشد و موفقیت می شود. بستگی به شرایط نور و نگهداری گیاه مناسب محیط خود را انتخاب کنید.

همه ما ایده میز رو به پنجره ای با منظره را دوست داریم، اما قبل از اینکه در آن مستقر شوید، این قانون بسیار مهم فنگ شویی را بدانید. انجی می‌گوید : «رو به پنجره به این معنی است که چی یا انرژی شما دائماً از اتاق خارج می‌شود و فرصت‌های شما از بین می‌روند.

برای انتخاب گیاه مناسب می توانید مقاله ” 12 گیاه ثروت ساز در فنگ شویی ” را مطالعه نمایید.

9. نور مناسب در اتاق کار

در فنگ شویی اتاق کار، وجود نور طبیعی در اتاق اهمیت زیادی دارد. میز کار خود را در مجاورت پنجره قرار دهید تا در طول روز از آفتاب لذت ببرید. برای اتاق‌هایی که تاریکی ناخوانده دارند، مهم است که با لامپ‌ها نور لازم را تنظیم کنید .همچنین، یک چراغ مطالعه روی میز می تواند به شما کمک کند روی کار خود تمرکز کنید.

10. استفاده از آثار هنری

شمال اتاق کار به عنوان منطقه توسعه شغلی در نظر گرفته می شود، و بنابراین جهت ایده آل برای آویزان کردن یک نقاشی برای حمایت از شغل شماست. تصویر اسب قدرت و استقامت در کار را افزایش می دهد. اسب‌های در حال دویدن فرصت‌های بیشتری برای دستاوردها فراهم می‌کنند. به غیر از آن، یک کشتی بادبانی، یک هواپیمای در حال پرواز، یک دریای آبی شفاف و بدون مانع، کوه های با ثبات، مزارع گندم پربرکت و خورشید درخشان مثبت تلقی می شوند. می تواند هر اثر هنری که حس خوبی برایتان دارد استفاده کنید، مواردی را انتخاب کنید که حس قوی، پایدار و محکم دارند.

فنگ شویی اتاق کار در منزل

11. یین و یانگ در اتاق کار

انرژی های یین و یانگ، مخالف یکدیگر هستند. در حالی که یین “تاریک” و “منفعل” است، یانگ “روشن” و “فعال” است. هدف فنگ شویی تعادل این دو نیرو است. شما می توانید این انرژی ها را به اتاق کار خود بیاورید تا به شما کمک کند تعادل بیشتری را در آن ایجاد کنید.

به عنوان مثال، شما می توانید در حین کار از انرژی یانگ بهره مند شوید، در حالی که انرژی یین می تواند به شما کمک کند پس از پایان روز کاری خود تسلیم آرامش شوید. شما می توانید این کار را با بازی نور انجام دهید. در حالی که مشغول کار هستید، می توانید با کمک لامپ یا پنجره، منطقه را تا حد امکان روشن نگه دارید. هنگامی که کار شما تمام شد، می توانید این روشنایی را کاهش دهید تا نماد پایان روز کاری شما باشد.

کلام آخر

در این مقاله، برخی از بهترین ایده‌های فنگ شویی اتاق کار در منزل را برای بهره‌وری کافی پوشش دادیم. امیدواریم این نکات به شما کمک کند و اطلاعات مفیدی در مورد فنگ شویی دفتر کار به شما بدهد.

اگر موردی هست که به آرامش  و کارایی اتاق کار شما کمک کرده لطفا در نظرات بنویسید و تجربه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید