شما در حال مشاهده هستید کشیدن نقشه خانه به روش ساده

کشیدن نقشه خانه به روش ساده

ترسیم یک نقشه خانه یا پلان برای اهداف چیدمان یا فنگ شویی کار دشواری نیست. لزومی ندارد که یک نقشه حرفه ای بکشید. 

برخی از مراجعانم در کشیدن نقشه‌های خانه‌هایشان مشکل داشند و درخواست‌های مختلفی داشتند تا دستورالعمل‌هایی در مورد نحوه انجام این کار ارائه دهم. بنابراین این مقاله از فنگ شویی شایگان راهنمای کشیدن نقشه ساده از خانه تان است. در این مقاله به شما یاد خواهم داد که چگونه یک نقشه خانه ساده را بکشید، و چگونه الگوهای مبلمان را بسازید.

نقشه خانه یا پلان طبقه چیست؟

کشیدن نقشه خانه از بالا را پلان خانه گویند. نقشه خانه یک ترسیم مقیاس شده از یک اتاق یا ساختمان است که از بالا مشاهده می شود. نقشه خانه ممکن است کل ساختمان، یک طبقه از یک ساختمان یا یک اتاق را به تصویر بکشد. نقشه ها برای کمک به طراحی چیدمان مبلمان، فنگ شویی و موارد دیگر مفید است. آنها همچنین ابزار ارزشمندی برای آژانس‌های املاک برای کمک به فروش یا اجاره یک بنا هستند.

چرا کشیدن نقشه خانه مهم است؟

ترسیم نقشه خانه به مقیاس به چند دلیل مهم است. اول اینکه در زمان و انرژی شما صرفه جویی می شود. تصور کنید که می خواهید مبلمان اتاق خود را دوباره بچینید. به طور معمول شما مبلمان را به اطراف جابجا می کنید تا زمانی که بفهمید چه چیزی مناسب است و چه چیزی خوب به نظر می رسد. پس از ساعت ها کار سخت طاقت فرسا، ممکن است حتی از نتایج راضی نباشید.

دوم اینکه می تواند در هزینه ها صرفه جویی کند. تصور کنید یک مبلمان جدید خرید کنید تا هفته‌ها بعد تحویل داده شود و در اتاق جا نشود! این کار را نکن! ابتدا یک نقشه بکشید تا مرتکب این اشتباه نشوید!

با کشیدن نقشه خانه خود، می‌توانید کارهای سنگین را روی یک تکه کاغذ انجام دهید. به معنای واقعی کلمه، شما می توانید مبلمان را روی نقشه جابجا کنید تا زمانی که آن را همان طور که می خواهید داشته باشید. این کار باعث صرفه جویی در ساعت ها آزمون و خطا و احتمالا سوزاندن کالری زیادی می شود. 😉

نحوه ترسیم طرح پلان یک اتاق

کشیدن نقشه خانه

1. اندازه گیری اتاق ها

اولین کار اندازه گیری هر یک از اتاق ها است. دیوارها را از گوشه ای به گوشه دیگر با استفاده از متر اندازه گیری کنید. فاصله گوشه ها تا درب یا پنجره را نیز یادداشت کنید تا موقعیت آنها را در نقشه لحاظ کنید.

آموزش کشیدن پلان روی کاغذ

2. ترسیم اولیه از خانه یا اتاق

یک طرح کلی از اتاق یا خانه بکشید و اندازه ها را بنویسید. خط کش و کاغذ رسم را رها کنید و فقط از یک مداد و کاغذ خالی استفاده کنید. اگر در حال اندازه گیری یک اتاق مستطیل شکل  هستید، به سادگی دو اندازه طول و عرض را در کنار دیوارهای مربوطه یادداشت کنید. بعد از رسم دیوار ها، پنجره ها و درب ها را نیز به آن اضافه کنید. اگر اتاق دیوارهایی دارد که در مکان‌های خاصی بیرون می‌آیند یا فرو می‌روند (مانند کمد)، این اندازه‌ها را نیز در نقاط مناسب اضافه کنید.

کشیدن نقشه خانه از بالا

3. کشیدن نقشه با کاغذ رسم

ساده ترین راه برای ایجاد یک نقشه، استفاده از کاغذ گراف یا کاغذ رسم است. این کاغذ نقشه کشی، نوعی کاغذ است که خطوط ظریف یک شبکه منظم بر روی آن چاپ شده‌است. در کاغذ رسم می توان از مقیاس های مختلفی استفاده کرد، برای مثال می توان هر مربع را یک متر در نظر گرفت. انتخاب مقیاس بر اساس بنای اندازه گیری شده و فضای کاغذ می باشد. اگر می خواهید نقشه بزرگتر و دقیق تری داشته باشید می توانید هر 10 مربع را یک متر شمارید و اگر نقشه جمع و جور می خواهید، هر مربع را یک متر در نظر گیرید.

چیدمان مبلمان در پلان خانه

4. کشیدن مبلمان و وسایل دیگر

این مرحله برای چیدمان مناسب میز و مبلمان می تواند به شما کمک کند. بعد از انتخاب مقیاس مناسب و رسم اتاق، می توانید مبلمان، کمد و کتابخانه و میز و صندلی ها را نیز با همان مقیاس روی کاغذ نقشه کشی بکشید و با استفاده از قیچی آنها را برش دهید.

کشیدن نقشه خانه در فنگ شویی

برای کشیدن مبلمان، طول و عرض آن را با متر اندازه بگیرید. میزها و صندلی ها را نیز با همین روش اندازه گیری کنید.

آموزش کشیدن نقشه خانه به روش ساده

5. اضافه کردن مبلمان به پلان خانه

اکنون می توانید از نقشه برای انتخاب چیدمان مناسب استفاده کنید. اگر قصد جابجایی و تغییر چیدمان دارید، به راحتی آنها را روی نقشه جابجا کنید و از فضای باز و بدون مانع مطمئن شوید. و اگر قصد خرید مبلمان و دکور جدید دارید، مطمئن شوید فضای کافی برای آنها را دارید و از قبل برای چیدمان آنها برنامه ریزی کنید.   

کشیدن نقشه خانه با خط کش

6. استفاده از خط کش برای کشیدن نقشه خانه

اگر کاغذ گراف و شبکه بندی شده در دسترس ندارید، می توانید از کاغذ ساده و خط کش برای رسم نقشه استفاده کنید. مقیاس مناسب خود را بر حسب نیاز انتخاب کنید. برای مثال می توانید هر سانتیمتر را یک متر در نظر بگیرید. در این صورت دو و نیم متر معادل دو و نیم سانتی متر در کاغذ خواهد بود.

کشیدن نقشه خانه در فنگ شویی

با کشیدن نقشه خانه و پلان، در زمان چیدمان یا خرید مبلمان در زمان و هزینه بسیار صرفه جویی می کنید. علاوه بر این داشتن نقشه خانه یکی از اجزای ضروری جعبه ابزار فنگ شویی شما است.

این به شما کمک می کند از باگوآ استفاده کنید و بخش های مختلف خانه خود را شناسایی کنید. نقشه شما نشان می‌دهد کدام ناحیه از خانه شما بر کدام منطقه از زندگی شما تأثیر می‌گذارد. با ارسال نقشه خود به یک متخصص فنگ شویی می توانید از مشاوره فنگ شویی برای ارتقای زندگی خود استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید