شما در حال مشاهده هستید همه چیز درباره جدول لوشو

همه چیز درباره جدول لوشو

آیا تا به حال فکر کرده اید که چگونه چگونه می توانید با استفاده از نقشه فنگ شویی و باگوا، انرژی را در مناطق زندگی خود تقویت کنید. این باداستان لاک پشت لوشو شروع می شود. در این مقاله با جدول لوشو یا مربع لوشو آشنا خواهید شد.

فنگ شویی چیست؟

فنگ شویی، هنر چینی باستانی است که محیط اطراف را برای ایجاد هماهنگی و تعادل با طبیعت تنظیم می کند. فنگ شویی احساس خوب یا بد نسبت به یک مکان است و مردم چین معتقدند که داشتن فنگ شویی دقیق در محل زندگی آرامش و توانگری را به ارمغان می آورد.

در فنگ شویی، انرژی به نام چی شناخته می شود. این جریان مثبت انرژی چی است که برای یک زندگی سالم و شاد، مورد نیاز است. جریان منفی چی می تواند مخرب باشد، این چی است که خیلی سریع، خیلی کند یا راکد حرکت می کند. فنگ شویی درمان هایی را برای بهبود شرایط ارائه می دهد تا جریان مطلوب تری از انرژی را به ارمغان بیاورد.

انواع فنگ شویی

سبک های فنگ شویی کلاسیک و سنتی قدیمی ترین شکل فنگ شویی هستند و هزاران سال است که کار می کنند. چندین سبک ” جدید” فنگ شویی وجود دارد که در غرب رایج شده است. این سبکهای جدید سعی کرده اند فنگ شویی را “آسان” کنند.

اگر استاد فنگ شویی شما از قطب نما استفاده نمی کند، آنها فنگ شویی کلاسیک را انجام نمی دهند.

 قوانین ساده و کاربردی فنگ شویی را در مقاله مرتبط “فنگ شویی خانه” مطالعه نمایید.

مربع لوشو

مربع لوشو در فنگ شویی

مربع لوشو یا جدول لوشو در فنگ شویی داستان های زیادی دارد. افسانه هایی در مورد پیدایش مربع جادویی لوشو وجود دارد که در همه به لاک پشت اشاره می کنند که در چین نماد طول عمر و فال نیک است. یک افسانه اینگونه است: امپراطور فو شی در حین مدیتیشن در کنار رودخانه لو، متوجه لاک پشتی شد که از رودخانه بیرون آمد و یک سری خطوط سفید و سیاه روی لاکش داشت. امپراطور وقتی نگاه دقیق تری به پشت لاک پشت انداخت، شگفت زده شد.

این لاک یک مربع 3×3 داشت و مجموع اعداد هر ردیف افقی، عمودی و مورب به 15 می رسید. اکنون 15 تعداد روزهای بین ماه نو و ماه کامل است. شماره 5 نیز در چین باستان بسیار مورد توجه بود و این مربع جادویی دارای شماره 5 در مرکز بود.

داستان ها و افسانه ها هر چه باشد یک نکته مهم از آن به دست می آید: اساس فنگ شویی الهام از طبیعت است.

مربع لوشو

مربع لوشو چیست؟

با جایگزینی سری نقاط با اعداد، مربع لوشو به یک مربع جادویی مرتبه سوم تبدیل می شود. نقاط سیاه با اعداد زوج و نقاط سفید با اعداد فرد نشان داده می شوند. 4 عدد زوج در 4 گوشه قرار دارند در حالی که 5 عدد فرد یک صلیب مرکزی را تشکیل می دهند.

می گویند مربع جادویی است زیرا مجموع اعداد موجود در خانه های یک خط افقی، عمودی یا مورب همیشه برابر با 15 است. به عنوان مثال

: 4+5+6 یا 9+5+1 =15

عدد 5 که در سلول مرکزی قرار دارد، وقتی زوج مقابل و فرد مقابل را جمع می کنیم، همیشه 10 به دست می آید: 3+7، 2+8…

این ساختار ریاضی توسط ارتش چین استفاده شد زیرا در دفاع بسیار کارآمد است: نقطه حمله هر چه باشد، همیشه 15 سرباز برای دفاع از مرکز وجود دارد.

لوشو یک طرح مربع شکل است که از 9 عدد از 1 تا 9 و  با 3 ردیف و 3 ستون تشکیل شده است. مجموع هر سطر و هر ستون به 15 می رسد. این مربع مقدس محسوب می شود.

عدد شناسی چینی که حدود 4000 سال پیش کشف شد همیشه با شبکه جادویی لوشو، ، مرتبط بوده است.

جالب است که یکی از محبوب‌ترین پازل‌های اعداد ” سودوکو  ” نیز در مورد مرتب کردن اعداد 1-9 به صورت مربع است!

مربع لوشو

نه قصر مربع جادویی لوشو

نه خانه مربع لوشو را نه قصر می نامند. عدد 9 در چین و تقریباً در همه جای دنیا نمادی قدرتمند دارد. در اعداد، نماد تحقق، پایان یک چرخه قبل از بازگشت به عدد 1 است.

در گذشته، در چین، این عدد برای امپراتور بود (9 اژدها، تاج و تخت او را آراسته بودند)، بنابراین نجابت را به همراه دارد. نشان دهنده بهشت ​​و کمال است. طبق افسانه ها، شهر ممنوعه 9999 اتاق داشت.

چیدمان 9 عدد در 9 خانه لوشو نمادی از توزیع انرژی ها در زمان و مکان است و جهان در حال حرکت را نشان می دهد. 9 خانه نشان دهنده 8 جهت اصلی به اضافه مرکز هستند. مسیر حرکت انرژی‌های مختلف را نشان می‌دهد: از مرکز 5 شروع می‌کنیم به این نقاط

 •  6 در شمال غربی
 •  7 در غرب
 • 2 در جنوب غرب
 • 9 در جنوب
 • 4 در جنوب شرق
 • 3 در شرق
 • 8 در شمال شرق
 • 1 در شمال

 

 

باگوا
باگوا ، دقت کنید که در نقشه باگوا شمال در قسمت پایین جانمایی شده

پیدایش باگوا

بعد از مربع لوشو ، شکل دیگری به نام باگوا به وجود امد. هر جهت جغرافیایی با یک عدد از مربع لوشو همخوانی دارد و در باگوا استفاده می شود. شکل بالا رابطه بین باگوا هشت وجهی و مربع جادویی 9 شبکه ای لوشو را نشان می دهد.

 لطفاً توجه داشته باشید که باگوا نشان داده شده در اینجا جهت جنوب را در بالا قرار می دهد تا با عدد 9 مطابقت داشته باشد. باگوا تمام مفاهیم اساسی فنگ شویی را ادغام می کند: یین و یانگ، 5 عنصر و 8 سه خطی (تریگرم) .

 ابزاری برای متحد کردن و گردآوری تمام این نظریه ها به منظور تجزیه و تحلیل تغییرات انرژی در زمان و مکان فراهم می کند. به همین دلیل است که اساس تجزیه و تحلیل در مکتب ستاره های پرنده است، زیرا این روش چگونگی تأثیر زمان و فضا را بر زندگی ما از طریق ستارگان معروف که با اعداد 1 تا 9 نشان می دهند، بررسی می کند.

اعداد چینی سه خطی یا تریگرام بر اساس ای چینگ است.

در فنگ شویی، باگوا یکی از ابزارهایی است که برای تعیین اینکه کدام بخش از خانه یا محل کار مستقیماً با بخش خاصی از زندگی مطابقت دارد، استفاده می شود.

با این دانش، می‌دانید که کدام قسمت‌های فضای شما انرژی مثبت یا منفی دارد. سپس می توانید از درمان های فنگ شویی در مناطقی با انرژی منفی استفاده کنید تا جریان انرژی مثبت یا چی را در سراسر فضای خود تاقویت کنید.

هر یک از بخش های باگوا نمادی از ویژگی های خاصی است از جمله:

 • حوزه زندگی
 • عنصر
 • جهت
 • عضو خانواده
 • عدد
 • سه خطی
 • حیوان
 • رنگ
مربع لوشو

یین و یانگ

یین و یانگ باید متعادل باشند. یین و یانگ مکمل و جدایی ناپذیر هستند. تصور یکی بدون دیگری غیرممکن به نظر می رسد. بنابراین اگر در هر لحظه یین خیلی قوی باشد یانگ در آینده خواهد بود و به دنبال تعادل است.

نمایش اعداد در لوشو اگر به صورت تعداد دایره باشد، نقاط باز یانگ (فرد) و نقاط بسته یین (زوج) هستند

پنج عنصر فنگ شویی

سیستم پنج عنصر برای توصیف تعاملات و روابط بین پدیده ها استفاده شد. این در بسیاری از زمینه های تفکر اولیه چینی مانند فنگ شویی، طب سنتی چینی، موسیقی، استراتژی نظامی و هنرهای رزمی به کار می رود.

همچنین در چی کونگ، تای چی و طب سوزنی استفاده می شود. پنج عنصر عبارتند از چوب ، آتش ، زمین ، فلز  و آب. آنها اساس فنگ شویی هستند و هر یک نقش بسیار مهمی در ایجاد یک محیط عالی دارند.

هر شماره از لوشو با یک عنصر مطابقت دارد که در نقشه باگوا مشخص شده.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اصول فنگ شویی، مقاله “آموزش فنگ شویی” را مطالعه نمایید.

نتیجه گیری

در اینجا فقط اطلاعات اندکی در مورد لوشو و کاربرد آن در مطالعات فنگ شویی آورده شد. اما حداقل ، یک دید کلی از لوشو به شما می دهد.

بسیاری از آموزه های فنگ شویی عقلانی هستند. به عنوان مثال، اگر به باگوا، نگاه کنیم، می بینیم که عنصر جنوب، آتش است. اگر به نوردهی جنوبی فکر می کنید، هوا گرم است. ضلع جنوبی ساختمان شما همیشه قوی ترین نور خورشید را می گیرد. عنصر شمال در باگوا، آب است. اگر به ضلع شمالی ساختمان خود فکر می کنید، سرد و تاریک است، درست مانند آب. در صورت تمایل می توانید از خدمات مشاوره فنگ شویی برای دستیابی به بهترین نتایج و حداکثر بهره وری در زندگی، استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید